Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. Szwagier 2024-03-26 10:44:54

    Ja używałem mocno rozcieńczonego wikolu 1:1 z wodą. Plus kilka kropel płynu do naczyń w tej miksturzę dla zmniejszenia napięcia powierzchniowego. Sitko trzymałem prosto i praktycznie centymetr nad folią alu, czasem to nawet iskra przeskoczyła miedzy sitkiem, a alu folią.

    Tu na filmie widać jak robiłem kępki trawy, włącz film od 9 minuty.

    https://youtu.be/1ccLVQFljBA?si=ilM4Y0t7hjmovoOu

  1. Limaks 2024-03-26 18:43:20

    Łomatko! Na "chwile" Cie zostawic samego i proszę.

    Sądzisz trawę, robisz wodę, łódki, domy, skały, pomosty i mostki... ludzie..  Twoje modelarstwo poszlo mocno do przodu, a coś czuje ze Ty się dopiero rozkrecasz

  1. PAN-KARTON 2024-03-27 03:13:46

    Kępki bardzo ładne, nie wiem co Ty od nich chcesz, chyba, że czegoś innego oczekiwałeś.
    Sebastian01

    Szczerze ? Nie wiedziałem w ogóle czego od nich oczekiwać, to mój pierwszy raz. Dziękuję Sebastianie że wytłumaczyłeś mi jak zwykle cierpliwie i dokładnie ten proces. Zastosuje się do informacji i porad. W końcu masz taką samą siewkę jak ja Skoro mówicie że jest OK to tak ma być i koniec dyskusji...

     


    P.S. Weź baterie i to jakieś lepsze np. Duracell.

    P.P.S. Natężenie

    AndDi
    Mam Varty-Longlife. Tak ten kolor jest okropny, nie było szkoda tej do testów. Dzięki za potwierdzenie informacji
     włącz film od 9 minuty.
    Szwagier
    No !, juz mnie raz jeb...o
    Jak zwykle nie oceniona pomoc w postaci filmików z YT. A tym bardziej że, to klasyka gatunku w reżyserii samego SWAG-ier'a. Dzięki
    Nie wiem ile razy oglądałem ten film i to nie od wczoraj... Tam jest zawarte tyle wiedzy modelarskiej a nie pada ani jedno słowo !!! - oskar !!!

     

                                                                                                            ... a coś czuje ze Ty się dopiero rozkrecasz

                                                                                                       Limaks
    , raczej bym potrzebował jakiś cudownych kluczy żeby się poskręcać do kupy.  Jak byś napisał : "a coś czuje że Ty się dopiero rozklejasz" to bym Ci odpowiedział że, taki klej już mam żeby się skleić ! - nazwa kleju to PASJA tego się nie kupi . A tak poważnie, to dzięki Kamilu za dobre słowo, nikt nie wie ile mu zostało, a ja to już na pewno dlatego gonię aby spróbować jak najwięcej z tego tortu...
    RAZEM:
    O !, O !, O !, Takiej reakcji chciało by się oczekiwać przy każdej wątpliwości i zapytaniu.
    Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie moim trawnikiem, dla mnie to bardzo ważne !!! - po jednej parze serduchów dla każdego.

  1. PAN-KARTON 2024-03-27 15:55:21

    Trawy jeszcze nie ma.

    Historia tworzy się sama

    Każdy chce mieć coś z życia. Postanowiłem wysłać rybaka z jakąś fajną lalką na krótki rejs po rzeczce... może pod mostem coś się wydarzy ? A może to jego córka ?

    Tworząc scenę, sobie przypomniałem że łódź miała mieć dulki... dorobię !

  1. AndDi 2024-03-27 18:00:28

    Ten drążek w wiosłach to przy tych ludziach sporo za gruby. Musisz go pocienić tak co najmniej o pół.

  1. mirkuch 2024-03-27 20:41:44

    A nie wiem czy mi umknęło, ludziki, przepraszam Rybaka i Dziewoję jak robiłeś czy to jakieś gotowce?:) Bardzo fajnie wyglądają. 

    A tak z ciekawostek, teraz już może za późno, ale lubisz takie detale to może będzie fajna podpowiedź na "kiedyś": gdzieś oglądając jakiś model okrętu czy dioramę widziałem w makiecie pływającą w wodzie chyba płaszczkę - wyglądało to zaje...iście, przepraszam, że nie przytoczę Autora tego pomysłu, ale teraz mi się to przypomniało oglądając Twoją rzeczkę. Idąc tym tropem może jakieś rybki pływające przy następnej okazji albo wystający z wody głaz czy gałąź:)

  1. AndDi 2024-03-27 20:50:50

    ... gdzieś oglądając jakiś model okrętu czy dioramę widziałem w makiecie pływającą w wodzie chyba płaszczkę - wyglądało to zaje...iście, przepraszam, że nie przytoczę Autora tego pomysłu...

    mirkuch

    Hi, hi, możliwe, że tę płaszczkę u mnie widziałeś, załączam foto.

  1. mirkuch 2024-03-27 20:53:02

     

    Hi, hi, możliwe, że tę płaszczkę u mnie widziałeś, załączam foto.

    AndDi


    Taaak!!! To ta płaszczka! a muszę się przyznać, że zdjęcia dioramy to oglądałem z opadniętą szczeną, tyle detali i to jeszcze tak zrobione 

  1. AndDi 2024-03-27 20:54:15

    Dziękuję mirkuch, dawne czasy

  1. PAN-KARTON 2024-03-27 22:52:15

    A nie wiem czy mi umknęło,

    mirkuch
    2. AndDi


    A no właśnie Mirku, sporo Ci umknęło. Pisałem o rybkach w mojej rzeczce, pisałem o kamieniu, głazie który jest przy pomoście, pisałem o wszystkim co proponujesz.

    Ludziki wyrwałem na Allegro, ktoś wy/sprzedawał 20 postaci za 5zł. Pojawi się jeszcze Pani Rybakowa ze znajomą i kilka osób (2-3) przed domem. Patrząc na ceny gdzie za 30sztuk ludków trzeba zapłacić 99zł to tej okazji nie wolno było zmarnować. Zacytuje Intrudera:

    [...] czytamy nie tylko oglądamy

    Intruder

    2. Tys prowda... wiosła trzeba będzie zrobić nowe. Tych co są nie idzie pocienić bo oblane są CA i dotknięcie papierem ściernym je zniszczy. Co prawda lalka rybaka chuda jak patyk, ale to tym bardziej wprowadza dysproporcje, co najmniej o połowę 

    AndDi w galerii "przemytników z doliny Rodanu", na fotce nr 65 kotek biegający za domem też trochę za duży, tak co najmniej o pół .

  1. PAN-KARTON 2024-03-27 23:37:33

    Na pomoc !!! AndDi zmusza mnie do niewolniczej pracy Chyba będę musiał za przykładem Andrzeja nabyć mikroskop... tylko że przy moich oczach na elektronowy mnie nie stać.

    Teraz drugie i pagaj. aaaaaaaaaaaaaaa ! ale to małe Z jednego kawałka drewna !!! Dulki też dało radę, ale szczerze !? masakra...

    Bacznie się wczytuje i podglądam Konkurs SławkaH jak i całe forum, pewnie Wy też ?. Czuje coś, że moje problemy się dopiero zaczynają ...

    -KARTON > nieodgadniona struktura, która zaskakuje, pozbawia złudzeń, uczy pokory... ale z drugiej strony daje możliwości większe od Naszych wyobrażeń czym jest prosta wysuszona papka z łyk drewna zwana pulpą !?!?!

  1. AndDi 2024-03-28 06:54:14

    A kto Ci kazał wystrugać wiosło z całości? Trzeba było drążek i pióro zrobić oddzielnie.

    Kotek (ten z tyłu) w mojej dioramie nie jest za duży, tylko diorama jest za mała .

  1. PAN-KARTON 2024-03-28 20:03:32

    A kto Ci kazał

    AndDi

    Drugie wiosełko zrobiłem jak kazałeś ale które było łatwiej zrobić/wystrugać ???


    A tym czasem, gdy Rybak obraca Lolitę przy łódce, Bárbara i Cecilia wracają z zakupów. To dobre przyjaciółki bo razem szyją sobie garderobę wierzchnią lub kupują u tego samego kupca !?... Do wielkich sklepów i miasta daleko, oferta w pasmanterii na rynku uboga. Dziś impreza w gospodarstwie, gospodarz obchodzi, dajmy na to 77 urodziny. Muszą się pojawić dzieci, wnuki i rodzina

  1. AndDi 2024-03-29 07:44:10

    No jest dużo lepiej, chociaż jeszcze trochę grubawe. Drążki do wioseł fajnie się robi z bambusa, gdyż bambus dobrze się trzyma nawet jak jest cienki, łatwo jest też go ścieniać przez struganie nożem (ostrze pod kątem prostym). Ja wykorzystuję bambus ze starej makatki. Włókna w bambusie są zawsze równoległe.

    P.S. Kobietom możesz pozmieniać części garderoby malując je akrylami. Będą bardziej wyraziste i naturalne. Szczególnie ta w tym rozpiętym płaszczu ma wszystko w jednym kolorze - płaszcz, spódnica i bluzka.

  1. PAN-KARTON 2024-03-29 18:12:27

    No to kolejne wyzwanie doniczka, nasionka, podlewanko... bambus szybko rośnie Kurcze mogłem je zrobić z prętów ABS które kupiłem na Syrence, 0,3mm cieńszych nie mieli.

    Ale te wiosła mają 0,35 to = 3 cm w tej skali. Czy wiosła są tak chude ? Jeszcze raz podkreślę że lalka na łódce jest wyjątkowo drobnej budowy. Dla porównania posadziłem obok Wójka Toro-Salwadora. Jest kawał byka - hiszpańskiego !!!

  1. AndDi 2024-03-29 20:10:30

    Ale żeś bysiora przy tej chudzinie posadził - ciekawostka, a łódka się nie przechyliła .

    Przy nim te wiosła już inaczej wyglądają, czyli lepiej.

  1. PAN-KARTON 2024-03-29 20:18:27

    Ale żeś bysiora przy tej chudzinie posadził - ciekawostka, a łódka się nie przechyliła .

    Przy nim te wiosła już inaczej wyglądają, czyli lepiej.

    AndDi

    Akcja zatrzymana w czasie, woda stoi jak widelec w sałatce wielkanocnej, abu w sśledziu...

    Sam zauważyłem że postacie mam w czterech kolorach. zielone, pomarańczowe, szare i jedna różowa panienka - żona szwagra ze strony wujka rybaka jeszcze z pierwszego małżeństwa

    Sie przemaluje sie.

  1. mirkuch 2024-03-29 21:22:23

    Piotrek czytam czytam, bo podpatruję i notuję:) ale po dłuższej przerwie wypadło mi gdzieś z głowy :D 

  1. PAN-KARTON 2024-03-29 21:31:13

    Piotrek czytam czytam, bo podpatruję i notuję:) ale po dłuższej przerwie wypadło mi gdzieś z głowy :D 

    mirkuch

    Miło mi że ktoś podpatruje moją ścieżkę edukacyjną. Wszystko co tu robię to takie krasz-testy, zderzam się za każdym razem z czymś nowym. Zabawa przednia, mózgownica pracuje na sporych obrotach...

  1. jagdtiger2 2024-03-29 22:58:00

    Łooo Matkooo Boskooo co to się stanęło ??

    Widzę że zbyt rzadko zaglądam do tej relacji i całkiem wypadłem z obiegu, a tu takie rzeczy się dzieją. 

    To powinien być twój główny nurt w modelarstwie, robienie dioramek opowiadające zabawne historie i nie tylko 

Rezultaty 240 - 260 z 357 pozycji
Udostępnij temat: