Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. AndDi 2024-04-02 12:48:43

    hmm, a mi się ten dymek podobał

    haydee

    Nie no, rachityczny był, a dobre ognisko, takie co już długo się pali, to nie powinno prawie dymić, o tym Ci powiedzą wszyscy Indianie i hiszpańscy "hacjenderos".
    Nie przejmuj się z komina nadal masz dymek i ten jest fajny.

  1. Wojok 2024-04-02 17:11:43

    ...a dobre ognisko, takie co już długo się pali, to nie powinno prawie dymić, o tym Ci powiedzą wszyscy Indianie i hiszpańscy "hacjenderos".

    AndDi

    Dawno się tych książek nie czytało, co ?

    Każdy Indiani  Ci powie, że z żadnego ogniska nie powinno być dymu !!!

     

  1. Karol1985 2024-04-02 17:42:46

    ja tam bym dał diodę do środka :) 

    Faktycznie tego dymku bym nie robił. Ogólnie dioramka wychodzi dość fajnie. 

    Teraz sobie pomyśl jak wszystkie modele z serii Castle od ŚzK by tak wyglądały modułowo obok siebie :D 

  1. AndDi 2024-04-02 20:45:15

    Dawno się tych książek nie czytało, co ?

    Każdy Indiani  Ci powie, że z żadnego ogniska nie powinno być dymu !!!

     

    Wojok

    Ale żeś przywalił Adaśku i kto tu dawno nie czytał książek. Rozpalali też ogniska które specjalnie dymiły (sygnały dymne)

  1. haydee 2024-04-02 21:24:49

    przecież ten rybak przed domem pali śmieci po zimie, to musi dymić 

  1. Wojok 2024-04-02 21:32:24


     

    Rozpalali też ogniska które specjalnie dymiły (sygnały dymne)

    AndDi


    Taaa, ale to te, których używali jako komórki

    Natomiast ogniska, jako ogniska, nie miały prawa zadymić

    No chyba że trzeba było zutylizować onuce szamana ( ), to na to już nie było rady. Ale to właśnie te sygnałowe ogniska były - największy zasięg miały

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 00:35:46

    Nie mam wyjścia.

    Aby wszystkich zadowolić skróciłem dym o 2/3. Tak żeby znaków dymnych nie dawał, żeby był mały, tam będą siedzieć ludzie a to oznaka życia. No i żeby szaman nie mówił że jego onuce tak dymią... umówmy się że palone są po jednej sztuce

    Dorobię małą skrzynkę z zapasem piwa na ognisko...


    Teraz sobie pomyśl jak wszystkie modele z serii Castle od ŚzK by tak wyglądały modułowo obok siebie :D 

    Karol1985
    Karol nie kuś To by trzeba zrobić zupełnie inaczej !!!
    Edit:
    Zamiast skrzyneczki z butelkami dorobiłem puszeczki. Przyjechali do Gospodarza z wielkiego miasta i syf robią na posesji, nie dziwne że Rybak na łowy się wybiera...

  1. mirkuch 2024-04-03 14:17:05

    Ognisko takie, że aż chce się przysiąść Dobrze, że na ławeczce nie został kolega Rybaka zmęczony po imprezie:)

  1. AndDi 2024-04-03 14:41:19

    Puszki bardzo realistyczne.

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 15:03:32

    Ognisko takie, że aż chce się przysiąść Dobrze, że na ławeczce nie został kolega Rybaka zmęczony po imprezie:)

    mirkuch


    Będzie i kolega, ale się maluje Jedna z figurek w zakupionym zestawie jest z kuflem !!! Dopiero po wnikliwym dopasowywaniu postaci do akcji i miejsca to zauważyłem

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 15:04:26

    Puszki bardzo realistyczne.

    AndDi

    Się czasem coś przechyli, to się wie jak się gniecie jedynie fakt że maja fi 0,6mm x 2,5h trochę mnie odstraszały, ale dało radę. Już się bałem że napiszesz że jak srajtaśmy wyglądają. Kropnę farbką wieczka.

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 16:02:37

    A jak zostanie przyjęty przez zacne grono Kolegów taki pomysł ? Tło do dioramy, znalezienie pasującego prawie idealnie zdjęcia zajęło trochę czasu. Moim zdaniem wtapia się w scenerię idealnie, praktycznie bez przeróbek fotoshopowych.

    Jest to Nasz rodzimy Ogrodzieniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

    Robić czy nie robić oto jest pytanie ! 

  1. AndDi 2024-04-03 16:43:20

    Mnie tło nie pasuje, ale pewnie będą inne zdania

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 16:48:17

    Mnie tło nie pasuje, ale pewnie będą inne zdania

    AndDi

    AndDi ale nie pasuje zdjęcie czy pomysł z tłem ?

  1. Sebastian01 2024-04-03 17:03:18

    Zamek Ogrodzieniec. To jest 10km ode mnie więc okolice znam. Skoro ten rybak mieszka w Ogrodzieńcu to gdzie on te ryby łowi? Zły zamek wybrałeś, albo rybak już na emeryturze :)

  1. PAN-KARTON 2024-04-03 17:19:51

    Zamek Ogrodzieniec. To jest 10km ode mnie więc okolice znam. Skoro ten rybak mieszka w Ogrodzieńcu to gdzie on te ryby łowi? Zły zamek wybrałeś, albo rybak już na emeryturze :)

    Sebastian01

    Sebastian, ale w pięknej okolicy mieszkasz ! Mogę się założyć że koło Twojego domu przejeżdżałem. Bazę wypadową mieliśmy albo z Podlesic, albo z pod Maczugi. Jurę K-Cz. zjeździłem wszerz i wzdłuż...

    Ryby ? w Mitrędze ? zamek jest w oddali za siedmioma górami... no skoro 7 rzek by nie naliczył

    Oki !!! widzę że zdjęcie w tle zdecydowane raczej nie

  1. Wojok 2024-04-03 17:58:07

     

     

    Oki !!! widzę że zdjęcie w tle zdecydowane raczej nie

    PAN-KARTON


    Weź Ty lepiej spraw sobie pełny zestaw, i z tyłu cały zamek dobuduj

  1. AndDi 2024-04-03 18:38:31

    Mnie tło nie pasuje, ale pewnie będą inne zdania

    AndDi

    AndDi ale nie pasuje zdjęcie czy pomysł z tłem ?

    PAN-KARTON

    Pomysł z tłem jest w porządku, ale to tło nie pasuje do tego domku, chyba między innymi ten zamek mi zakłóca.

    Jak robisz tło do zdjęć, to rób je dużo dłuższe bez załamań lub ew. wygnij po łuku.

    Jeżeli myślałeś żeby zrobić taką dioramę ze stałym tłem, to odradzam, nie komponuje się dobrze i nie można dioramy obejrzeć w koło.

  1. jagdtiger2 2024-04-03 21:20:59

    Chętnie bym posiedział przy tym ognisku i pogadali byśmy na temat twojej dioramy i modelarstwa. Kto wie może nawet ta pani z tej łódki by się przyłączyła 

  1. PAN-KARTON 2024-04-04 02:49:57

    Chętnie bym posiedział przy tym ognisku i pogadali byśmy na temat twojej dioramy i modelarstwa. Kto wie może nawet ta pani z tej łódki by się przyłączyła 

    jagdtiger2


    No i jak to się mówi :

    -Ch..j z dioramą !!! Takie myślenie mi się podoba najbardziej !!!

    A co to za problem zrobić wspólne ognisko, posiedzieć, pogadać, pogapić się w ogień !!! Sezon się zaczyna - ustalić wspólny termin i miejsce lub go wyznaczyć i już gotowe !!!

    JESTEM ZA  !!!

    Trzeba wątek założyć w kafeterii, nie, w wydarzeniach bo to będzie wydarzenie i gotowe. Wszyscy i tak nie przyjadą, a może ?!?!!?!?

     

    Dobra na ziemię zejdź KARTON...

    Oki pewne argumenty mnie przekonały. Tła nie będzie.

    Wojok, jak bym się za takie cudo zabrał to bym już mógł w tej dioramie zaplanować mały cmentarzyk z miejscem dla siebie... Zaproponowałem realizację takiego pomysły jako projekt grupowy. Nawet zapytałem Pana Marka Autora czy pomógł by nam zrobić szkic planu takiego miasteczka/osady/ No problem !

    Dwa domki i stajnia już są... co Ty wybierasz ?

    Takie coś już było wystawione na Syrence, chyba to ze ŚZK ale kolorystyka była jakaś inna ? Zapakowane w szkło postawione przy oknie, zdjęć nie dało rady zrobić.

     

     

Rezultaty 280 - 300 z 366 pozycji
Udostępnij temat: