Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. AndDi 2024-03-18 08:23:16

    Może i Cię natchnąłem, ale wykonanie i kształtowanie to Twoja robota. Teren jest naprawdę bardzo fajny.

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 08:34:58

    Może i Cię natchnąłem, ale wykonanie i kształtowanie to Twoja robota. Teren jest naprawdę bardzo fajny.

    AndDi

    Staram się Zmiana aranżacji w stosunku do szkicu też nie była bez sensu. Skoro założyliśmy że do chałupy wychodzi się od wschodu to pole nie mogło być od północy. Dlatego schodzący teren jest nachylony do słońca. W Hiszpanii to akurat może nie mieć znaczenia bo lampa tam jest cały dzień. Ale Polski chłop myśli po naszemu Rzeczka płynie z północy na południe wiec muszą to byc tereny raczej po stronie morza Śródziemnego. Między Barceloną a Malagą i tak se siedzę i kombinuje, jak koń pod górę...

  1. Sebastian01 2024-03-18 08:56:03

    Ten tytułowy 'Rybak' to się jakoś kojarzył z biednym rybakiem jak św. Piotr, albo ten od złotej rybki, jak kto woli, ale sądząc po tej całej jego posiadłości, to jest to chyba raczej jakiś średniowieczny armator lub prezes lokalnego stowarzyszenia rybołówstwa :)

    Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem, piękna robota!

  1. Kikol77 2024-03-18 09:48:58

    Ale fajna ta dioramka się rodzi nam tutaj :)

    Co do mostku to się nie przejmuj zawsze można założyć że nie przepływał pod mostem, ponieważ domek stoi na rzeczką założyłbym ze ta rzeczką rybak wypływa na łowy nad jezioro lub jakiś zalew :)

    Molo super, pomyśl czy nie zamontować go wzdłuż rzeki coś na kształt mini przystani :)

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 09:52:56

     

    Molo super, pomyśl czy nie zamontować go wzdłuż rzeki coś na kształt mini przystani :)

    Kikol77


    Na to nie wpadłem,  co prawda juz wszystko rozliczone ale....

    bogata Historia rodzi się razem z dioramą.

    Z jeziorem w Hiszpanii moze byc problem, ale skoro to bajka o Rybaku i (?) , to i jezioro przejdzie 

  1. mirkuch 2024-03-18 09:57:43

    Ja coś czuję, że w przyszłości tą diaramka to się jeszcze rozrośnie ale jest co podziwiać! 

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 11:29:29

     ale jest co podziwiać! 

    mirkuch


    Czekajcie z pochwałami bo mi już doswiadczenie się kończy  Nie wiem jak ugryźć kolejne etapy a i zęby już nie te. Jeszcze nie wołam- POMOCY ! ale moze będzie trzeba ? 

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 17:21:43

    Powstały schody terenowe - ziemne - oporowe, palisada nadbrzeża przy molo, wstawiłem do "wody" konstrukcje molo, KAMIEŃ od którego się wszystko zaczęło znalazł docelowe miejsce. Tutaj będzie osłaniał molo przed dużą wodą... I łódeczka postawiona dla przymiarki. Wszystko świeżo po przyklejane, bez retuszu a wygląda kozacko (?) !

    Dziś załatwiłem piasek:

    ja: - dzień dobry, ile kosztuje tona piachu kwarcowego ?

    sprzed: - 1200zł / tonę

    ja: - a wisełka czysta ?

    sprzed: - 800zł / tonę

    ja: Ma Pan piach w workach saco ?

    sprzed: - Tak, a ile potrzeba ?

    ja: - proszę tu jest złotówka, ja potrzebuje 1 kg wisełki, reszty nie trzeba faktury nie musi być, wystarczy paragon...

    Facet parskną śmiechem... - żart ? nie !, potrzebuje 1 kg , ble ble ble , potrzebuje do makiety...

    - Dobra bierz Pan, ha ha ha , ha ha ha ... - Tak było, poważnie !!!

    Ale złotówkę wziął !

    Niestety piasek schnie, bo się nie da go przesiać na mokro, wiem idę go do piekarnika wstawię na 0,5h...

  1. PAN-KARTON 2024-03-19 00:54:56

    Schody obsypane ale nie jestem zadowolony z efektu. Pewnie muszę powtórzyć proces nasypu.

    Pojawił się nowy element układanki. Górotwór skalny - skała wapienna z jaskinią, takie zakończenie narożnika dioramy. Powstał jak w naturze przypadkowo. Pozostałości po gipsowaniu już miały lecieć do kosza, gdy dostrzegłem w tej kupce zaschniętego gipsu coś ciekawego.

    Dodatkowo powycinałem obrysy domku i mostka i zniwelowałem teren płynnie łącząc te elementy z podłożem.

    Proces bardzo powolny, żmudny i pracochłonny. Najgorsze jest czekanie na wysychanie, a to kleju i posypki a to gipsu. Pod tym względem nie jestem cierpliwy, chyba trzeba się nauczyć kolejnej przywary modelarza Chciało by się do relacji wrzucać co chwilę wykonany kolejny krok a zegar... tik                        tak                        tik                     tak co zrobić ?

    I pewna paranoja : im wolniej cyka to ustrojstwo dające czas, tym tego czasu jest mniej.

    Roboty nie przybywa, a nuda się plącze pod płotem.

  1. PAN-KARTON 2024-03-19 03:29:19

    Docelowa scenografia ustawiona. Trzeba dokupić trochę roślinności, siać i sadzić, malować, sypać, nawozić...

  1. AndDi 2024-03-19 06:53:07

    Schody wypełniłbym gipsem i pomalował na glinę. Schodów piaskiem by nie wypełniali, bo piasek się do tego nie nadaje, gdyż się nie lepi. Takie schody wypełniano ubitą ziemią albo gliną.

    Pewnie dlatego coś Ci w nich nie pasuje.

    P.S. Te słupki za mostkiem w stronę chatki jakoś nie pasują, bo po co one?

  1. Szwagier 2024-03-19 09:15:34

    Mi też się nie podoba ten piasek. Może jest za gruby. Ja używałem z zoologicznego, piasek dla Szynszyli. Jest bardzo drobny. 

  1. PAN-KARTON 2024-03-19 09:53:24


    AndDi

        Szwagier


    No to się zgadzamy co do joty. Schody wypełnię czymś innym. Dobrze że wikol opadał i jest miejsce, bo wyskrobać to można razem z gruntem do skały. Słupki tak jest, nie tu miały stać, ale czy w ogóle ?

    Schodki i gips to już się nie da, gips by to wybabrał na biało. Zrobię to klejem do płytek CM-16, jest drobny, szybko schnie i tak nie brudzi jak gips. ( ALE NAJPIERW PRÓBA ) mam jeszcze akryl, szpachlówkę do drewna w tubie i poxylina. Dzień testów.

    Piasek dla szynszyli hmmm,  Nie z dziwię się jak mnie wyślecie do sexshopu po posypkę na coś tam Szynszyle powiadasz, gdzie tu jaki zoologiczny ale jazda !

    Z dobrych informacji dostałem @ że facet właśnie wysłał paczkę, a klikałem może z 5h temu... a będą to drzewka, posypki i trawa późna jesień 2mm. Zwariowałem (>?<)

  1. AndDi 2024-03-19 11:10:14


    Zwariowałem (>?<)
    PAN-KARTON

    Też mi odkrycie!

     

    A tak na poważnie, to normalka, że jak coś Ci wychodzi i Ci się podoba ta robota, to chcesz zrobić jak najładniej i jak najlepiej.

  1. PAN-KARTON 2024-03-19 14:41:29

    I do Bibli notatka, Św. Slowa !

  1. PAN-KARTON 2024-03-20 01:18:36

    Zestaw mały ogrodnik zdobyty, nie zawaham się go użyć...

  1. PAN-KARTON 2024-03-21 15:40:19

    Kurcze trochę mało czasu...

    Udało mi się zrobić takie o to coś : A co to będzie pochwalę się już nie długo, chyba że ktoś zgadnie Żyłka 0,2mm całość około 2,5 x 3 cm.

  1. PAN-KARTON 2024-03-21 16:59:46

    Nikt nie zgadł, nagród nie będzie .

    W formacji skalnej na uboczu posesji Rybaka jest mała jaskinia. Mieszkają w niej nietoperze, jakże popularne i dość gęsto występujące w klimacie Hiszpanii. Najbardziej popularny to chyba Karlik malutki ? Malutki to on nie jest bo rozpiętość skrzydeł dochodzi do 55cm.

    Zostaje poprzyklejać w różnych konfiguracjach małe batmanki do żyłki która będzie wklejona do wzgórza.

    Tak to sobie wykombinowałem...

  1. PAN-KARTON 2024-03-21 18:24:57

    Niestety nie da się z ręki zrobić ostrego zdjęcia, rusza się jak oddycham. Chyba będzie trzeba zastosować jakiś wzmocnienie. Jeden nietoperz nic nie waży ale 50szt. to już masa

    Na miejsce trafi po zasianiu pola

    Dało się to ustawić i chwilę nie oddychać

  1. KARTOM 2024-03-21 18:31:40

    A Karliki będą miały ruchome skrzydełka?

Rezultaty 200 - 220 z 366 pozycji
Udostępnij temat: