Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. Wojok 2024-04-04 11:56:41

     

    Dwa domki i stajnia już są... co Ty wybierasz ?

     

    PAN-KARTON


    A wiatrak mi się podoba. I domek zarządcy. Zresztą, cała seria jest super

    Ale nie da rady, bo dioramy nie zrobię

  1. PAN-KARTON 2024-04-04 14:10:20

    A wiatrak mi się podoba. I domek zarządcy. Zresztą, cała seria jest super

    Ale nie da rady, bo dioramy nie zrobię

    Wojok

    Ja mam jeszcze Dom Mieszczan, dostałem go od Pana Marka za zainteresowanie się serią i długą miłą rozmową.

    Nie musi być dioramy. Jak by załapał pomysł projektu zbiorowego to zrobilibyśmy plan zagospodarowanie przestrzennego i całość składała by się z kwartałów działek na których stanęły by Nasze wykony. Diorama czy jej brak kto by na to patrzył. Same modele tworzyły by historię mega ciekawą i co ważniejsze wspólną !

    Można się tym bawić jak klockami LEGO, a w Naszym przypadku lepiej !

     

  1. PAN-KARTON 2024-04-04 15:27:21

    No to się łezka zakręciła bo zaczynam wykańczać dzieło. Finał już nie długo.

    Co zostało:

    1. Nietoperze wkleić, niech sobie polatają.

    2. retusze w 7 miejscach

    Kurcze AAAAA !!!

    A barierka do domu i płot skończyć, dopiero na zdjęciach wyłapałem, matko bosko ?!!?

  1. jagdtiger2 2024-04-04 16:54:58

    Dla mnie ta cała makieta to mistrzostwo świata. Widziałbym jeszcze w twoim wykonaniu makietę kolejową. Pomyśl nad tym 

  1. Wojok 2024-04-04 17:16:51

    Hmm, no nie wiem. Dla mnie, po dodaniu tych wszystkich ludków, ta diorama solidnie straciła na uroku.

    Ja bym na niej widział po prostu rybaka z wędką nad tą rzeczką

  1. Kikol77 2024-04-04 19:58:55

    Musze się zgodzić w Wojokiem, jak dla mnie przeludniona :) mysle że max 2-3 osoby dodadza smaczku teraz odwracaja uwagę od makiety :)

  1. AndDi 2024-04-04 21:44:06

    Zgadzam się z Panami W. i K. Wyrzucić co najmniej połowę tych ludzi.

    Na pierwszy ogień tych dwóch przed mostkiem, babę w kostiumie kąpielowym, przekupki idące z targu, dzieciaka na schodach i może jedną osobę z ogniska. Temu na pomoście to ten płaszczyk zmieniłbym na inny kolor. To nie jest jakaś wielka powierzchniowo diorama, u mnie na ulicy nie ma na raz tylu ludzi .

    Ale pamiętaj Piotrze, że to Ty robisz i to Tobie się ma podobać.

    P.S. Tego ze schodów to możesz gdzieś wśród drzew ustawić, że przykucnął za potrzebą .

  1. Karol1985 2024-04-05 00:14:48

    Już się bałem że będę pierwszy z tą ilością ludków na dioramie. Wygląda to teraz jak swojski targ czy park. 

    Jestem za Wojokiem.... Rybak i świtezianka co najwyżej starczą. Dioramka odzyska urok. Resztę możesz dopasować do innych dioram. W końcu masz domek mieszczan. 

    Jak mam stajnię. Hmm. może można by do niej dorobić to u wódzie, żeby bardziej pasowała pod Twoją. 

    Gdzieś jeszcze coś z tej serii powinno się znaleźć w moim składziku

     

  1. PAN-KARTON 2024-04-05 01:55:23

    A już myślałem że kończę

    Uważam Was za ekspertów i idę w tym kierunku.

    15 osób im przeszkadza, a prawie 50szt nietoperzy ? to dopiero tłum. I tak bym nie pobił rekordu AndDi'ego, przemyt to przemyt tam inne pieniądze wchodzą w grę i musi być tłum i ruch, przynajmniej w interesie...

    Ale dość ! macie rację, a co mi tam. Dlatego zostają WSZYSCY :

    1. Rybak w sztormiaku ( dlatego taki kolor )

    2. Panna w łajbie

    3. Jose ze swoimi piwami San Miguel przy ognisku

    4. Pani obrabiająca pole lub zbierająca plon

    5. Żona rybaka z koleżanką wracające z miasta

    6-15. Reszta dotarła na spotkanie rodzinne i siedzi w domu, ale są ! Teraz tam się dzieje akcja, aż dym z komina wali. Pewnie planują kto gdzie i jak będzie spał. 15 osób na 30m2 minus piec. 

    Kto pamięta imprezy na 10 osób w dwupokojowym mieszkaniu ?, kiedy jeszcze Starzy byli w drugim pokoju.

    Lecz zatrzymamy chyba czas w tym miejscu i zostanie tak jak jest.

    Fotki rano...

  1. PAN-KARTON 2024-04-05 07:03:46

    Plik z ostatnimi zdjęciami zapisałem w komputerze „wielkie wyludnienie”

    Teraz zostały do dokończenia już naprawdę tylko barierka do chałupy i płot. THE END

    Tarcica przygotowana, tylko posklejać, ale lekko zegar mi przyspieszył chyba ?

    I co chyba ważne ?, dorobiona drewniana podstawka pod dioramę. Boki oblepię jakimś wykończeniem i dokleję tabliczkę co to jest to kolorowe powyżej.

    Porobiłem wszystkie zaległości retuszowo-uzupełniające ( przynajmniej te które mój wzrok ogarnia )

    W sumie wyszło tak że, postacie kluczowe Rybak i Jego zona Cecylia mają wyróżniającą się kolorystykę, pozostali w stonowanej barwie i jak by nieobecni. I dobrze !

    Tak można w nieskończoność…. Dodawać, poprawiać, opowiadać i zmieniać………

    Przed mostkiem zrobiło się pusto i głupio, a tu się cała historia zaczynała. Wiec pojawił drogowskaz „Casa del Pescador 50m” i kamieni kupa, oraz dwa słupki z „serii” mostek ( kurhaniki ). ( esp. Dom Rybaka 50m )

    Robiąc drogowskaz, przeleciałem przez wytyczne ruchu drogowego aby zaznajomić się o jakich wielkościach mówimy dla takich znaków. Doszedłem do wniosku że mostek jest mocno przeskalowany w wycinance, o jakieś 30%. Drogowskaz w skali przy mostku wyglądał śmiesznie. Powiększyłem go na oko co by trochę pasował. Zaczerpnięty ze znaku E-12a. Jest to znak turystyczny informujący. Nie wiem czy zauważone zostało oznakowanie szlaku pieszego który przechodzi przez posesje Rybaka ? Kiedyś to było normalne w górach, teraz ludzie się zmienili i sobie nie życzą takich gości, ale to inny temat…

    Czy Wiecie jak skomplikowane są wytyczne do znaków drogowych, jaki to sztab ludzi musi nad tym się zmużdżać… nie wspomnę o dowolności interpretacji tego wszystkiego. A potem są problemy i bajzel, ale to też inny temat…

    Co by Wam tu jeszcze napisać po nocy w innym temacie ???

    Bym zapomniał podziękować Komentatorom za sprowadzenie mojej historii na równiejsze tory, historii z dioramy…

    jagdtiger2 – Adamie widziałem sklejone parowozy i inny tabor. Nie dostanę do takiego poziomu, a długą drabinę mam ! Byłem 4 lata temu ze swoimi chłopakami w Hamburgu na stałej wystawie kolejowej H0. Chyba mi się bardziej podobało niż dzieciakom. One przeleciały całość w 2 godz. A mnie na siłę wyciągali po 6h. Ale jak by co to już wiem jaki do dziś istniejący peron jest dla mnie szczególny z lat dzieciństwa…

    Wojok – Ale z robakiem na haczyku czy tak zupełnie solo ? Jak by moja dioramka miała 15x15cm to pewnie i ja bym się ograniczał do max 2 postaci ( Rybak i Robak )

    Kikol77 – Krystianie i o to troszkę chodziło aby postacie uchwycone w pewnym ruchu oddały treść całej historii. A tak miedzy nami, miały odciągać wzrok od niedoróbek całej reszty.

    AndDi – Andrzeju poszły cążki w ruch… w pierwszej chwili wycinając tych przed mostem, pomyślałem: a utnę tak żeby but w błocie został ! Ale do niczego mi to nie pasowało. Ale że opalona laska będzie Ci przeszkadzała ? To pewnie to o czym pisał Krystian. Sztormiak wyjaśniłem, co z żoną rybaka ustalone. Wystarczy że ten Jose wywala puszki gdzie popadnie, to obesranych trawników Rybak by nie zniósł.

    SławekH – Sławku a to ja chciałem napisać że, się inspirowałem Twoja stajnią. Ja bym nic nie dorabiał. Zrób kolejny model z Seri Castle ŚZK i ew. dodaj coś od Siebie. Patrząc na stajenkę – co Ty byś tam chciał zmieniać ? co, siano nie pachnie ? przecież jest zaje…sta !

    I oto to tak doczekałem się aż klej i farby podeschły, można by się brać za płot… a tu obowiązki wzywają !

    Wracam i wracam do roboty przy modelu.

  1. AndDi 2024-04-05 07:47:18

    "Przemytnicy z doliny Rodanu" to duża diorama 32x60 cm, dlatego ten mój "tłum" nie rzuca się tak w oczy jak to było u Ciebie.

    Akurat panią na moście bym zostawił, bo dobrze się komponowała. No i gdzie ten dzieciak co robi kupę za drzewem?

    Jeżeli Rybak jest w sztormiaku, to panienka w łódce też powinna mieć sztormiak. I ten sztormiak przez te klapy bardziej płaszcz przypomina. Zaraz, zaraz, a może ten sztormiak, to sztormiak randkowy i dlatego taki elegancki. Niech no się tylko żona Rybaka o tym dowie .

    Drogowskaz wpasowuje się bardzo dobrze. Szlak widziałem na kamieniu i domyślam się, że prowadzi do jaskini?

    Ogólnie diorama po tej rzezi (Czerwona Karczma?) wygląda o wiele lepiej.

  1. PAN-KARTON 2024-04-05 07:56:18

    Dzięki

    Ja sobie to tak wytłumaczyłem: Jose przy piwie to mąż tej Pani na polu co podjada uprawę. A Panna na łódce rybaka to Córka koleżanki żony. Popatrz że te pary się kolorystycznie zgadzają.

    Sztormiak oczywiście że wyjściowy, Rybak tylko pokazuje Panience okolicę, a wiesz że chciałem jej domalować kapok. Jest tak chuda że w kapoku to już by była anorektyczką na maxa.

    Stara Panna z dzieckiem by została, to była kobita tego z walizami...

  1. AndDi 2024-04-05 09:10:54

    No to koleżanka żony się wkurzy, bo kto napisał, że:

    "A tym czasem, gdy Rybak obraca Lolitę przy łódce, Bárbara i Cecilia wracają z zakupów"

  1. PAN-KARTON 2024-04-05 09:27:19

    No to koleżanka żony się wkurzy, bo kto napisał, że:

    "A tym czasem, gdy Rybak obraca Lolitę przy łódce, Bárbara i Cecilia wracają z zakupów"

    AndDi


    Obraca Łódkę z Panna do wypłynięcia. To łódka sie nazywa Lolita, a Córka 18 lat ma. Oj AndDi czarne myśli... 

  1. AndDi 2024-04-05 09:39:42

    No to koleżanka żony się wkurzy, bo kto napisał, że:

    "A tym czasem, gdy Rybak obraca Lolitę przy łódce, Bárbara i Cecilia wracają z zakupów"

    AndDi


    Obraca Łódkę z Panna do wypłynięcia. To łódka sie nazywa Lolita, a Córka 18 lat ma. Oj AndDi czarne myśli... 

    PAN-KARTON

    Nie ściemniaj. Nie jest napisane, że "obraca łódkę Lolitę", tylko jest napisane, że "obraca Lolitę przy łódce". Napisane - zaklepane. Typowa obrona, jak się ma samemu złe myśli, to trzeba wepchnąć kit, że to ten drugi ma takie . Znany scenariusz.

  1. Kikol77 2024-04-05 09:49:02

    Jak na moje oko to dioramka teraz wygląda perfekcyjnie :)

     

    A tak w ogóle jak sobie czytam to się zastanawiam czy Piotr kolejnego projektu zbiorowego nie powinien ukierunkować na napisanie jakiejś powieści 

  1. AndDi 2024-04-05 09:56:55

    ... czy Piotr kolejnego projektu zbiorowego nie powinien ukierunkować na napisanie jakiejś powieści 

    Kikol77

  1. Kikol77 2024-04-05 10:05:18

    tylko się zastanawiam czy to by wyszedł romans, komedia , dramat a może thriller 

  1. PAN-KARTON 2024-04-05 10:16:15

    tylko się zastanawiam czy to by wyszedł romans, komedia , dramat a może thriller 

    Kikol77

    Zapytaj AndDiego, to byłby HORROR ortograficzny 

  1. AndDi 2024-04-05 10:42:34

    Dodałbym jeszcze: gramatyczny i interpunkcyjny

Rezultaty 300 - 320 z 366 pozycji
Udostępnij temat: