Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. PAN-KARTON 2024-03-21 18:32:49

    A Karliki będą miały ruchome skrzydełka?

    KARTOM

    Gorszym problemem jest co zrobić z odchodami ?

  1. AndDi 2024-03-21 20:00:31

    Na nawóz.

  1. PAN-KARTON 2024-03-21 20:09:39

    Na nawóz.

    AndDi

    AndDi nie jąkaj się, wozu tu nie będzie

    !!!

    Czytajcie opisy zamawianych akcesoriów

    Piasku dla szynszyli nie dostałem ale zamówiłem piasek kwarcowy w dwóch odcieniach. Miałem sobie je pomieszać i było by ładnie. Pomieszać się da ale jak to będzie wyglądało ???

    Facet napisał że do rozmiarów 1:87, skala by się zgadzała, a że to były wymiary w mm to dostałem ładny zestaw kamulców Może się da pokruszyć ?

  1. PAN-KARTON 2024-03-22 07:47:26

    Teren powoli zaczyna przypominać, coś ?

    Do rzeczki napuściłem wody, drogi są już piaszczyste, poprawiłem schodki... ale wymaga to jeszcze doczyszczenia i to co lubię najbardziej poczekać aż wyschnie.

    Działam dalej... brnę w ten nieznajomy las. Prosty modelarz skomplikowanego świata.

  1. AndDi 2024-03-22 10:45:36

    Rzeczka burzliwa, ale fajnie Ci wyszła. Jestem ciekaw jak on będzie wiosłował w tym miejscu pomiędzy pomostem  a drugim brzegiem? Musisz mu chyba krótkie pagaje dorzucić oprócz tych wioseł na dulki.

    O schodach nie piszę, poczekam aż je wykończysz.

    Skałka dobrze wygląda.

  1. mirkuch 2024-03-22 11:42:40

    Oooo potoczek/rzeczka bardzo ładnie się prezentuje:) A czy mógłbyś napisać czego użyłeś do zrobienia wody?

  1. PAN-KARTON 2024-03-22 12:04:28

    Rzeczka burzliwa [...]

    AndDi

    Skrót perspektywiczny na poprzednim zdjęciu. Pagaje można dorobić. Ale Projektant opracowania nie dał Rybakowi wcale szerzej pod mostem. Da radę w końcu to Rybak i ma wprawę . Dobrze że zrobiłem tak jak Krystian zaproponował i molo jest wzdłuż rzeki.

    Dlaczego w Wąchocku są najdłuższe mosty na świecie ? - bo budują je wzdłuż rzek.

    Mirku napiszę o tym jak zrobiłem rzeczkę wieczorem, na komórce mógłbym nawalić błędów i AndDi mnie zje . A po za tym to jeszcze nie koniec rzeczki robienia.

  1. PAN-KARTON 2024-03-22 19:21:50

    A czy mógłbyś napisać czego użyłeś do zrobienia wody?

    mirkuch

    Mirku przede wszystkim wody a poważnie:

    1. dno zbiornika wodnego lub nurtu powinno być gładkie, płaskie, równe, najlepiej jasne bez zabrudzeń. Widziałem że i na płycie OSB robili.

    2. na dnie rozwodnionym wikolem 1:1 ( wręcz więcej wody ) przyklejasz w kilku warstwach papier toaletowy. Ja nie rozwarstwiałem papieru 3 warstwowego. Dość sztywnym pędzlem ( szerokim 2-3cm ) delikatnie uderzając lub pociskając pod kątem około 30-45st namoczony papier t. kształtujesz powierzchnię wody. Im więcej warstw papieru t. tym większe masz możliwości zrobienia fal wysokich, lub lekkie zmarszczki n.p. na jeziorze. Nie żałuj mieszaniny kleju z wodą, to musi prawie płynąć !

    3. teraz to czego nie lubię, czekasz aż wyschnie. Dobrze rozwodniony wikol potrafi schnąc do 12h. To musi się zrobić bardzo twarde !

    4. suche ? to malujesz dno jak tylko ci się podoba. Ja użyłem 5 kolorów: czarny, brązowy ciemny i jasny + dwie zielenie.

    5. ponownie pozycja 3.

    6. Na to już pełnym, nie rozwodnionym klejem wikol porządnie malujesz, tak żeby było biało, dość grubo, to zależy w sumie jak wysokie masz fale. Ten zabieg zalewa i wygładza ewentualne ostre kanty, które powstały przy kształtowaniu pierwszej warstwy.

    7. ponownie pozycja 3.

    8. jak zrobi się przeźroczyste, niestety po wielu godzinach. Lakierujesz dwa razy lakierem bezbarwnym w połysku !! pół matem można zrobić efekt mętnej wody, n.p. w małym stawie.

    9. jak wyschnie , można półsuchym a wręcz ledwo co umoczonym pędzlem ( rozetrzyj najpierw na tekturze aby zobaczyć czy za bardzo nie dozuje się biel ) przetrzeć białą farbą po szczytach fal. Tak zwane bałwany...

    10. jeżeli bałwany też mają odbijać promienie słońca, jeszcze raz lakier !

    11. jak znajdę jakieś fajne zdjęcia ryb od góry, to przed lakierowaniem powklejam takie rybki pod lakier. Rybak musi mieć swoje ofiary .

    Ja użyłem wikolu PATTEX WOOD Waterproof. Tanie wikole nie doschną tak ładnie !

    Mi to zajęło do tej pory dwa dni.

    I to tyle...  woda naprawdę w dechę. Cały efekt powstaje po przez malowanie ! Ale nie pomijaj żadnego z kroków bez względu na rodzaj akwenu !

    Opisana procedura jest kompilacją oglądanych na YT filmów, a jeden z nich mnie natchną - Babka robiła fajne faktury metodą Decoupage, pewne podpowiedzi z filmów modelarskich ( raczej optycznie ). Ciężko znaleźć pełną instrukcję. Do grobów chcą to pozabierać czy co ? Jeden tak drugi tak... Ja zebrałem to do kupy i tak to sobie wymyśliłem

    Wykonałem jedynie trzy próby na boku, aby nie atakować od razu swojej "dioramy ?" Mi zostały jeszcze punkty 9,10,11.

    UWAGA !!!

    Taka woda nie nadaję się do picia i nie obniża rachunków od MPWiK

  1. AndDi 2024-03-22 20:11:25

    Też kiedyś zrobiłem wodę, a dokładniej lód, z wikolu. Niestety po 2-3 latach lekko zżółkł, ale może dlatego, że mój nie był Pattex , tylko Soudal.

  1. PAN-KARTON 2024-03-22 20:23:38

    Też kiedyś zrobiłem wodę, a dokładniej lód, z wikolu. Niestety po 2-3 latach lekko zżółkł, ale może dlatego, że mój nie był Pattex , tylko Soudal.

    AndDi

    Powiem Ci za 3 lata Jak ja to poznam ? chyba że ryby się pochorują 

    Fakt ! jak widzę na budowie markę Soudal to proponuje zmianę tego dziadostwa na coś sprawdzonego.

  1. AndDi 2024-03-22 20:56:49

    Fakt ! jak widzę na budowie markę Soudal to proponuje zmianę tego dziadostwa na coś sprawdzonego.

    PAN-KARTON

    Jako klej do klejenia modeli sprawdzał mi się dobrze, teraz stosuję Magic, ale czasami nadal używam Soudalu 64A.

  1. PAN-KARTON 2024-03-22 22:31:18

    Ok ! jest jeden produkt tej marki dobry i sam go polecałem na forum ( relacja Tatra 128C ). Klej Soudal 66A - lekko puchnący klej do nieheblowanego drewna ! Rewelacyjny ale bardziej w stolarstwie.

  1. PAN-KARTON 2024-03-24 20:18:25

    I tak metr za metrem, ar za arem, hektarów na szczęście tu nie ma 

    Rzeczka już się szkli w świetle słońca. Rybek nie wklejałem, bo były tak małe że nie wiadomo czy to syf czy skaza. A rekinów tam raczej nie było

  1. PAN-KARTON 2024-03-25 03:25:23

    Zaczyna to przypominać zapomniany przez Boga kawałek ziemi pomarszczonej ciężką pracą Ludzi tu żyjących. Średniowiecze w XXIw. - o to mi chyba chodzi ?!!?

    Cały czas boje się posiać trawy. Jakoś mi nie leży w głowie prąd+sitko+jakieś niteczki...

    Z nowości :

    Z komina leci dym ! Rybak wędzi połów

    Na skarpie przed domem będzie palenisko i ze dwie ławeczki.

    Trochę lichej na wstępie trawy się pojawiło, jeszcze kilka drzewek i kończymy zabawę.

    I co kto tam zauważy...

    Teraz planuje jak obsiać pole, pole łyse pole... "G.O."

  1. Kikol77 2024-03-25 08:59:11

    elegancko, jak się zacieleni bedzie super :)

    rozumiem że te wykałaczki to słupy do suszenia sieci, w końcu rybak jakieś narzędzia w pracy musi mieć :D

  1. AndDi 2024-03-25 10:01:39

    Mam nadzieję, że te wykałaczki będą co najmniej o połowę cieńsze, bo jak na paliki do suszenia, to grubo za grube

    Fajny dymek, może trochę zbyt biały, ale i tak dobrze Ci wyszedł, nawet bardzo.

  1. PAN-KARTON 2024-03-25 10:15:38

    Krystian wprowadził fałszywe wizje.

    AndDi dzięki za dymku uznanie Dymek biały bo ekologiczny, po czarniały był by BE

    Wykałaczki to zaznaczone miejsca gdzie będą jeszcze różne elementy. Te dwie na północy to 2 drzewa. Jedno drzewo będzie przechylone bo rośnie na skarpie i wichura je lekko powaliła. Będzie podparte dwoma drągami 1x1mm około. A ta przy mostku, tu chcę umieścić drogowskaz ale jeszcze nie wiem co na nim napisać ? I też słupek będzie inny.

    Dzisiaj próba siania elektro-trawy informacja ta mnie elektryzuje

    Coś w tym stylu... foto

  1. PAN-KARTON 2024-03-26 04:02:27

    Próby obsadzenia pola nie udane ! dlaczego ?:

    Przygotowałem sobie kształt mojego pola w komputerze i wydrukowałem. Tekturę 1mm owinąłem folią AL i przeniosłem wzór jaki bym chciał uzyskać jeśli chodzi o nasady. W miejscu odgnieceń miał się pojawić klej ! następnie posypane trawą. Podłączyłem ustrojstwo i dobrze że pomyślałem :

    - zaraz próba jaka ...

    iiii...

    po pierwsze primo: Trawa bardzo słabo wstaje, nawet ta dostarczona z urządzeniem. Używałem Akumulatorków AA1,2-V może mało jutro kupię baterię paluszki po 1,5-V. Ale to chyba natęrzenie robi robotę a nie -V. ? A dokładnie różnica potencjałów.

    Po drugie primo: Kropla kleju 1mm jest chyba zbyt mała. Na 100% trzeba nabrać doświadczenia w tym całym sianiu. To nie jest tak że posmarujesz, posypiesz i trawa jak prawdziwa... ooooo ! tak to, to nie działa

    Po trzecie primo: Bardzo dużo trzeba tej trawy nawalić żeby uzyskać efekt na plamce kleju 5mm. Pewnie nasyp trzeba robić minimu 3 razy. Tylko problem jest bo klej nie czeka i zastyga i nie przyjmuje spóźnialskich.

    Po czwarte primo: Cały pokój ma w trawie a to nie są paprochy, włazi wszędzie i za bardzo odkurzacz tego nie lubi, nie smakuje mu

    Czego nie wiem :

    Czy trawę trzeba jakoś przygotować ? poddać ją jakiemuś namagnesowaniu czy co ? Kto wie proszę o podpowiedzi jak to się robi

     

  1. Sebastian01 2024-03-26 08:06:42

    1. po pierwsze primo: Trawa bardzo słabo wstaje, nawet ta dostarczona z urządzeniem. Używałem Akumulatorków AA1,2-V może mało jutro kupię baterię paluszki po 1,5-V. Ale to chyba natęrzenie robi robotę a nie -V. ? A dokładnie różnica potencjałów.

     

    2. Po trzecie primo: Bardzo dużo trzeba tej trawy nawalić żeby uzyskać efekt na plamce kleju 5mm. Pewnie nasyp trzeba robić minimu 3 razy. Tylko problem jest bo klej nie czeka i zastyga i nie przyjmuje spóźnialskich.

    3. Czy trawę trzeba jakoś przygotować ? poddać ją jakiemuś namagnesowaniu czy co ? Kto wie proszę o podpowiedzi jak to się robi

     

    PAN-KARTON


    Ad. 1. No właśnie V, co zresztą sam zauważasz pisząc o różnicy potencjałów, bo czymże jest napięcie jeśli nie różnicą potencjałów. To jest elektrostatyka, więc ładunek i potencjały, tam nie ma prądów (natężenie). Nie wiem jakie tam jest napięcie, ale biorąc pod uwagę, że to jest prosty powielacz napięcia zbudowany na tanich elementach, to pewnie z 5-6kV, wydajność prądowa bliska zeru, więc nie ma obaw nie porazi mimo, że kilka tysięcy woltów.

    Ad. 2. Ano trzeba nawalić, dlatego warto podłożyć pod to wszystko duży arkusz papieru i później wszystko sobie zsypać z niego z powrotem do torebeczki. Nie dasz rady robić trawnika na 3 razy, bo kleju nie dołożysz. Trzeba od razu sypać z nadmiarem, a resztę strząsnąć/zsypać/odkurzyć.

    Ad. 3. Nie, nie trzeba. I nie mieszajmy magnetyzmu z elektrostatyką, bo nam wyjdzie elektromagnetyzm i szczęście jeśli w zakresie niejonizującym :)

    Kępki bardzo ładne, nie wiem co Ty od nich chcesz, chyba, że czegoś innego oczekiwałeś.

  1. AndDi 2024-03-26 09:11:01

    Seba już odpowiedział, ja jeszcze dodam, że łatwiej się "stawia" dłuższą trawę, tę krótką stawia się tylko w jakiś 50% i to w sumie wystarczy dla "oka".

    Co do kępek, to też uważam, że ładne. Te czysto zielone to wywal, gdyż wyglądają bardzo nienaturalnie.

    P.S. Weź baterie i to jakieś lepsze np. Duracell.

    P.P.S. Natężenie

Rezultaty 220 - 240 z 366 pozycji
Udostępnij temat: