Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 07:34:23

    Zgodnie z dość dawnymi obietnicami wystartowałem z maleństwem z rodzaju Architektura. Arkusze zakapowane kaponem i pierwsze cięcia. Bardzo fajna wycinanka. Można potrenować różne techniki. Buduję go jako odskocznia od mozolnych prac w komputerze przy innym modelu.

    Średniowieczna Hiszpania gdzieś nieopodal słonecznych wybrzeży. Zapraszam

  1. Sebastian01 2024-03-11 07:50:35

    O, to jest ten domek co to ma być postawiony zgodnie ze sztuką budowlaną? 

    Zasiadam i oglądam.

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 07:57:51

    O, to jest ten domek co to ma być postawiony zgodnie ze sztuką budowlaną? 

    Zasiadam i oglądam.

    Sebastian01

    Prawie. Powinno się zacząć od fundamentów w tym przypadku od podwalin. Ale jak to w modelarstwie kartonowym zacząłem prawie od dachu

  1. SlawekH 2024-03-11 08:39:25

    Moze nie po budowlanemu, ale zgodnie z wszystkimi mormami . Cos czuje, ze bedzie smiesznie. Sugeruje, aby AndDi zostal nadzorca budowlanym owej konstrukcji 

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 08:45:14

    Sławku, ale mi bacik zaplotłeś . Będę się musiał pilnować jak pies własnego ogona. Jak się nie odwrócę d..a zawsze będzie z tyłu, do bicia...

  1. Kikol77 2024-03-11 09:07:41

    he he  Sławek nie musi zaplatać jestem przekonany ze AndDi juz zaciera ręce i jak tylko zobaczy tą relacje to się włączy 

    Tak ze się staraj bo odbioru nie bedzie, a szkoda by było rozbierać jako samowole budowlaną :D

    oczywiście daje suba i nie omieszkam wesprzeć swoją mizerna wiedzą budowlaną    

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 09:09:26

    Tak podbudowany zaczynam budować. Nich sie mury pną do góry 

  1. mirkuch 2024-03-11 09:20:41

    Ja się zastanawiam jak dużą masz przestrzeń na klejenie modeli? :D Tu Roma tu teraz budowlanka ;) 

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 09:26:51

    Ja się zastanawiam jak dużą masz przestrzeń na klejenie modeli? :D Tu Roma tu teraz budowlanka ;) 

    mirkuch

    Organizacją placu budowy to podstawa. Miejsa mam mało ROMA zacumowana w suchym do-kacie. 

  1. AndDi 2024-03-11 09:46:54

    Rany, a kto Ci tak pomazał te arkusze? Do kopalni z nim

    Ja nie kaponowałem, w tej wycinance jest bardzo dobry papier.

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 10:00:54

    To prawda jeden z lepszych. Ja robie z wydrukowanego skanu. Bede chcial cos tam podorabiac. Poki co mam po dwie kopie.

    I znów mnie czeka robota w kompie  codzienność.

    Pomazane bo uwagi i pomysły nanosilem, niestety na oryginale i tak się z kopiowało.

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 11:53:02

    AndDi sugerował że miał zamysł wydobycia kształtu kratownicy drewnianej muru. Ja właśnie tak zrobię. Trochę wycinania było

  1. AndDi 2024-03-11 12:06:27

    Nie tylko sugerowałem, ale nawet wykonałem taką próbę (fotka poniżej).

    A kto to mnie przekonywał, że te belki się licowały z tynkiem, a teraz robi inaczej niż mówił? 

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 12:19:24

    Nie tylko sugerowałem, ale nawet wykonałem taką próbę (fotka poniżej).

    A kto to mnie przekonywał, że te belki się licowały z tynkiem, a teraz robi inaczej niż mówił? 

    AndDi

    Jeżeli zakładasz że to słupek narożny ( przewiązka narożnikowa kamienna ) to powinna być wpuszczona w lico muru zasadniczego. Jak ładnie i sprytnie dokleiłeś narożniki to wygląda to jako ozdobna okładzina ( element dekoracyjny - boniowanie) który przykleja się na zewnątrz muru.

    Nie o tym murze było, tylko o dolnej części chałupy, tam gdzie sam kamień...

     edit:

    Ja też sobie przygotowałem narożniki wychodzące z podwalin jako kamienne narożniki, a co

  1. AndDi 2024-03-11 12:36:30

    Chodziło mi o to zdanie:

    "Murłat w ścianach "mur pruski" się nie wystawiało. Fotki na zachętę..."

     

    Trochę dziwnie będą wyglądały te zagięte kamienie na narożnikach. I wszystkie są takie same, spod sztancy

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 12:47:17

    Chodziło mi o to zdanie:

    "Murłat w ścianach "mur pruski" się nie wystawiało. Fotki na zachętę..."

     

    Trochę dziwnie będą wyglądały te zagięte kamienie na narożnikach. I wszystkie są takie same, spod sztancy

    AndDi

    Nie muszę każdej tak samo wycinać.

    Murłata nie jest elementem szkieletu muru tylko podporą poszycia dachu i jej się nie wypuszcza przy krótkich okapach dachu.

    Oj żeby mi ten domek kominem nie wyszedł

  1. AndDi 2024-03-11 12:57:21

    Nie muszę każdej tak samo wycinać.

    PAN-KARTON

    Ale układ kamieni zostanie taki sam. Może warto się pokusić i coś zróżnicować. No i te kamienie na rogach tych słupków odpowiednio poukładać.

  1. Karol1985 2024-03-11 13:21:30

    Hej, Hej.

    Kolejny bardzo fajny temat wziąłeś na matę. Z tej serii idzie złożyć na prawdę sporych rozmiarów zamczysko :) 

    Ja swego czasu zrobiłem stajnię i mimo kilku błędów wyszło bardzo przyjemnie. 

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 13:45:05

    Murując zaczyna się od wystawienia narożników, tak to sie teraz nazywa jak są równiutkie cegiełki. Kiedyś też zaczynano od tych narożnych i one powinny byc w miarę cale nie łupane. Uzupełnienie ścian kamieniem "polnym" to pasowanie do tych "okraglakow" łupanie wciskanie jak pasowalo. Oczywiście dobry murarz zrobi to elegancko, kiedyś chyba nie dbano o to za bardzo bo każdy kamień bylo trzeba na plecach przytargać, a nie jak teraz przywiezą i rozładują...

    Więc zabawa z tą grafika nie ma większego sensu bo i tak wyjdzie jak jest. Nie w tej skali... 1:50 to by się pokusił.

  1. PAN-KARTON 2024-03-11 13:48:17

    Hej, Hej.

    Kolejny bardzo fajny temat wziąłeś na matę. Z tej serii idzie złożyć na prawdę sporych rozmiarów zamczysko :) 

    Ja swego czasu zrobiłem stajnię i mimo kilku błędów wyszło bardzo przyjemnie. 

    Karol1985

    Wiem Karolu, jak rozmawiałem z Panem Markiem - autorem wycinanki to wspominalem o Naszym forum i o Twojej stajni. Były plany zeby zbudować całą serię przy pomocy NASZYCH rąk jako projekt zbiorowy... Ale nie pykło 

Rezultaty 0 - 20 z 366 pozycji
Udostępnij temat: