Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 10:50:25

    [...] pora zmienić trochę nick, np. PAN-KARTON(GIPS)
    mirkuch


    A Ty złośliwcze Co ja poradzę że tak to się robi, a przynajmniej nie zabronione. Dla mnie dobrze że dwie tak brudzące rzeczy mogłem zrobić w jednym czasie. Teraz czeka mnie sprzątanie jak po dobrym remoncie i tyle z tego mam...

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 10:51:47

    Raszpla do drewna byłaby lepsza, mniej regularna.

    AndDi

    No ! Twoja lepsza

  1. mirkuch 2024-03-17 10:52:55

    A nie nie, to w żadnym wypadku nie miałobyć złośliwe Chodziło mi o to, że poprostu sporo masz ostatnio do czynienia i robisz się powoli specem nie tylko od kartonu Raczej to była pochwała wszechstronności.

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 10:56:04

    A nie nie, to w żadnym wypadku nie miałobyć złośliwe Chodziło mi o to, że poprostu sporo masz ostatnio do czynienia i robisz się powoli specem nie tylko od kartonu Raczej to była pochwała wszechstronności.

    mirkuch


    To śpię spokojnie w kartonie, jak pisze Szaman Pan z Kartonu...

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 18:54:40

    Oglądając AndDiego relację z budowy domku dziwiłem się co on robi 3,5 dnia przy tym mostku - teraz już wiem

    Ja zrobiłem pewną modyfikację. Słupki na mostku zrobiłem wszystkie jednej wysokości, tak mi się bardziej podoba a słupki które zostały wykorzystam jako słupki prowadzące na most. Takie mini kurhaniki. Grunt że coś się dzieje

  1. Kikol77 2024-03-17 19:30:53

    Piękny mostek :) zresztą cała dioramka zapowiada się nieźle :)

    Aż mi się rece pala do roboty tylko u mnie brak czasu niestety :(

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 20:03:35

    Piękny mostek :) zresztą cała dioramka zapowiada się nieźle :)

    Aż mi się rece pala do roboty tylko u mnie brak czasu niestety :(

    Kikol77

    Ja w pokoju powiesiłem jeszcze dwa dodatkowe zegary, ale nie pomogło, czasu nie przybywa Ktoś widział wycinankę p.t. "Czas" ? kupił bym...

  1. Kikol77 2024-03-17 21:06:34

    Piotrze jak widze twoje postępy w budowie to mam wrażenie że jednak te dwa zegary działają :D

  1. mirkuch 2024-03-17 21:11:14

    O czy ja dobrze widzę, że droga na mostku nie jest  gładka? Bardzo fajny efekt

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 21:15:29

    O czy ja dobrze widzę, że droga na mostku nie jest  gładka? Bardzo fajny efekt

    mirkuch


    Krystian, nic z tego, żeby nie schnięcie to bym już skończył. A zapewniam, schnie tyle co u Ciebie czyli powoli

    Mirku jak by co patent podpatrzony u konkurencji

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 21:33:10

    No to teraz małe molo, w prawym dolnym rogu.

    Tam gdzie ma stać mostek rzeka jest za szeroka, muszę zrobić przesmyk. I znowu gips

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 22:12:12

    Coś tam powstaje. Niestety w molo nie znajdziecie kartonu. Mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać NIK'u na PAN-Wykałaczka A może deski poziome nie z balsy tylko podklejony karton grafiką drewna ?

  1. PAN-KARTON 2024-03-17 23:52:00

    Krystianie, Zegary działają, w sensie chodzą, ale nie działają bo nie ma więcej czasu z tego. A tak poważnie to Mama prosiła mnie o sprawdzenie który spóźnia bardziej, a propozycja dla Krystiana sam przyszła do głowy.

    Ale nie o tym, nie o tym... Zabawa przy dioramce coraz bardziej mi się podoba. Więcej co prawda oglądam, czytam i kombinuje niż tworzę. Kamienie na urwisku zrobione,( prawie ) kolor próbowałem podebrać to tych co są na elewacjach domku, i moście. Szare pewnie przyjechały z CASTO... albo z działki w sąsiedniej wiosce. Wytyczyłem wygrodzenie w stronę urwiska ( nie gotowe ). Wychodzi na to, jak zakładałem, rzeka - czyli poziom wod - muszę podnieść o 4mm. Pod mostem Rybak na stojąco nie przepłynie, ale w Wenecji jest niżej

    Trochę stanę z robotą bo muszę gdzieś znaleźć suchy piaseczek do przesiania i zrobię posypkę pod ścieżki. Ale kolejność muszę przemyśleć. Nie umiem mówić po Turecku więc myślenie o tym jak złożyć zdanie to mniej więcej taki sam mam problem przy dioramce

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 02:39:57

    Starczyło jeszcze z rozpędu, mocy na wykonanie łódeczki. Trochę do niej dodałem od siebie. Generalnie składała oryginalnie się z 7 części. Teraz z 21. Postanowiłem obrócić układ deskowania dna kadłuba. Jakoś mi nie pasowało w poprzek łodzi. W poprzek idą denne wzmocnienia i dwie ławeczki. Wystająca i kończąca się stępka na dziobie, dodaje uroku. No i wisienka na torcie wiosełka, ale mi fajnie wyszły - chyba Pokuszę się jeszcze o zrobienie dulek na burtach.

  1. AndDi 2024-03-18 06:56:55

    Bajer .

    A Ty chciałeś robić plac jak w wycinane , ile frajdy i wyglądu byś zabrał sobie i dioramie .

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 07:55:23

    Bajer .

    AndDi


    Podziękować  A kto mnie popchną i natchną ?

  1. AndDi 2024-03-18 08:01:31

    A kto mnie popchną i natchną ?

    PAN-KARTON

    Rozumiem, że to żart?

  1. Sebastian01 2024-03-18 08:09:49

    A kto mnie popchną i natchną ?

    PAN-KARTON

    Rozumiem, że to żart?

    AndDi


    Żart ortograficzny i to podwójny, do rymu :)

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 08:12:23

    A kto mnie popchną i natchną ?

    PAN-KARTON

    Rozumiem, że to żart?

    AndDi

    No tak z tym "popchnął" zabrzmiało dwuznacznie... zostańmy przy natchnął A no widzę, jak zwykle na telefonie nie da się pisać po 4g snu bez okularów

  1. PAN-KARTON 2024-03-18 08:21:40

    Pewnie parę błędów zrobię również w dioramie ? To też będziecie musieli mi wybaczyć

Rezultaty 180 - 200 z 366 pozycji
Udostępnij temat: