Domek Rybaka ŚZK 1:87

  1. PAN-KARTON 2024-03-30 02:05:10

    Widzę że zbyt rzadko zaglądam do tej relacji...

    jagdtiger2


    Adamie, cieszę się że mój trud dziejopisarstwa zostaje dostrzeżony dziękuję  ,  ale...

    Jeszcze tyle kategorii i technik nie odkrytych przeze mnie... raczej na 99% nie złapie się za czołgi, maszyny rolnicze i żagle. Cała reszta gdzieś pomyka po korytarzach mojego umysłu

    A dorobić historyjkę do każdego sklejania + makietka ... no problem !

    Domek Rybaka nauczył mnie jednego ! - Jeżeli chcesz sklejać model na dioramę to musisz go sklejać na dioramę, zaplanowaną dokładnie jeszcze przed wycięciem wręg. Inaczej powstanie kaczka z dorabianymi uszami.

    A generalnie najważniejsze to dobrze się bawić aby pasja nie zamieniła się w obsesje

  1. PAN-KARTON 2024-03-30 03:35:58

    Jestem po lekturze etymologi słów pasja i obsesja... kurcze blisko to stoi Cienka czerwona linia oddziela te pojęcia, trzeba uważać

    pasja = cierpienie z łaciny

    obsesja = obawa przed czymś nie koniecznie racjonalnym, n.p. cierpieniem. Określenie med; objaw choroby (nerwicy lub psychonerwicy), polegający na uporczywych myślach i czynnościach i niemożności uwolnienia się od nich

    Uważać/żyć czyli przygotowywać - się na każdą ewentualność Pasjonaci drżyjcie !

    Kiedyś za leczenie ran mniszkiem i robakami palono na stosie, dziś che się nam to wciskać do menu na siłę ! OK starczy ! - inaczej - sterczy mi to !

    https://www.cda.pl/video/19455707ee    -    pewne kadry są ewidentnie pominięte 22:08 >>>

    przynajmniej pierwsze 6 min... no tak, do pasji i obsesji należy dodać - CIEKAWOŚĆ !

  1. jagdtiger2 2024-03-30 23:47:55

    No zobacz a ja się tyle lat zastanawiałem dlaczego film Mela Gipsona "Pasja" ma taki tytuł, teraz dzięki tobie już wiem, ale wcześniej myślałem że pasja ma dużo wspólnego z hobby 

  1. PAN-KARTON 2024-03-30 23:53:41

    No zobacz a ja się tyle lat zastanawiałem dlaczego film Mela Gipsona "Pasja" ma taki tytuł, teraz dzięki tobie już wiem, ale wcześniej myślałem że pasja ma dużo wspólnego z hobby 

    jagdtiger2


    Wiara a wiara w siebie. ot taka różnica

  1. PAN-KARTON 2024-03-31 07:54:48

    no popatrzcie nawet w święta Ci godzinę zabiorą, Q...

  1. Szwagier 2024-03-31 10:20:35

    no popatrzcie nawet w święta Ci godzinę zabiorą, Q...

    PAN-KARTON


    To nie tylko ja, nie świadomy zmiany czasu zdziwiłem się rano patrząc na zegar 

  1. haydee 2024-03-31 10:54:16

    Nie ma na to oddzielnego wątku więc wykorzystam ten. Wszystkiego najlepszego w te święta, spokoju i odpoczynku. I uważajcie jutro co by wam modele nie padły ofiarą zabaw śmigusowych .

  1. PAN-KARTON 2024-03-31 17:34:04

    Nie ma na to oddzielnego wątku więc wykorzystam ten. Wszystkiego najlepszego w te święta, spokoju i odpoczynku. I uważajcie jutro co by wam modele nie padły ofiarą zabaw śmigusowych .

    haydee

    Dzięki, na wzajem 

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4607,wielkanoc

     

  1. PAN-KARTON 2024-04-01 04:54:06

    Się w końcu zebrałem na odwagę. Trochę drutologii, opracowanie mikstur różnego rodzaju i poszło. Jeszcze coś tam pododaje bo za bardzo pola golfowe powychodziły

    Wszystkie sklepy pozamykane, a mi do kolejnego etapu potrzebny lakier do włosów.

  1. AndDi 2024-04-01 08:01:00

    A po co te druty?

  1. PAN-KARTON 2024-04-01 08:58:44

    A po co te druty?

    AndDi

    Każdą kępkę musiał bym oddzielnie drutem dotykać, a tak instalacja powstała i się sprawdziła. A jak druciki gdzieś tam widać to można przyjąć że to instalacja nawadniająca pole.

  1. jagdtiger2 2024-04-01 19:51:19

    Rozumiem że druciki są po to żeby ta trawka stała?  Czy dobrze rozumiem ?

  1. PAN-KARTON 2024-04-01 20:19:00

    Rozumiem że druciki są po to żeby ta trawka stała?  Czy dobrze rozumiem ?

    jagdtiger2

    W dużym skrócie tak. Nie było czasu żeby zrobić fotkę jak nałożyłem prawie 200 kropelek kleju w rządkach na drucikach. Miało to imitować nasady rolne, a druciki spinały to do kupy jeśli chodzi o przepływ prądu między kropelkami. Dodatkowo pomogły mi rozkładać kropelki kleju w jakimś tam porządku. Nie przewidziałem tylko jednego że trawka będzie stawała tak jak na rysunku z lewej. Miałem nadzieję że będzie ciągnęło ją do sitka tak jak z prawej. Kępki zrobiły się rozłożyste bardziej niż w planie. A czy to wyszło na dobre czy na gorsze sam już nie wiem. ?

  1. PAN-KARTON 2024-04-01 21:45:30

    Zaczynam składać cały plan do kupy. Ciągłe drobne retusze i dosadzanie różnego zielska i trawki w miejscach gdzie kosiarką nie podjedzie więc wyższa. Osoby występujące w scenie poszły do malowania. Pewnie dziś zapalę w pokoju ognisko żeby uzyskać spalone polana do paleniska. Będzie pożar jak by co dzwońcie na 112

  1. Wojok 2024-04-02 05:37:47

    Hmm, myślę, że znalazłeś takie swoje miejsce w modelarstwie

  1. PAN-KARTON 2024-04-02 06:33:26

    Hmm, myślę, że znalazłeś takie swoje miejsce w modelarstwie

    Wojok

    Hmm, podoba mi się to co robię z tą "dioramą (?)" ale to nie do końca jest modelarstwo kartonowe. Model wycięty dosłownie z dwóch arkuszy A4 a do tego wiadro różności .

    Póki starczy jeszcze czasu aby sklejać, spróbuje innych kategorii i wyzwań tam ukrytych.

    Ale strasznie mi miło że, otrzymałem od Ciebie pasowanie na... w jakieś ramy. Przynajmniej tak to odbieram i dzięki za to.

    Aż sobie zaśpiewam, płonie ognisko i szumią cyprysy...

  1. AndDi 2024-04-02 08:36:30

    Bardzo ładnie. Jeszcze tylko jabłka lub granaty na drzewkach

    Ten dym nad ogniskiem, to sobie raczej daruj.

  1. Wojok 2024-04-02 09:25:12

     

    ...ale to nie do końca jest modelarstwo kartonowe...

    PAN-KARTON


    Dlatego napisałem w modelarstwie.

    Ale w dioramy, na konkursie kartoniaków, spokojnie się załapiesz

    Aha, i nie sugeruję Ci, że w tym masz zostać. Pewnie, próbuj innych rzeczy, ale chodzi o to, że wiesz, że to Ci naprawdę elegancko wychodzi. To potrafisz

  1. PAN-KARTON 2024-04-02 10:54:55

     

    Dlatego napisałem w modelarstwie.
    Ale w dioramy, na konkursie kartoniaków, spokojnie się załapiesz

    Aha, i nie sugeruję Ci, że w tym masz zostać. Pewnie, próbuj innych rzeczy, ale chodzi o to, że wiesz, że to Ci naprawdę elegancko wychodzi. To potrafisz

    Wojok


    No to dobrze Wielkie dzięki za uznanie. To moja pierwsza tak poważna diorama. Zdarzało się coś w makietach architektonicznych, ale to nie tak fajne jak w kolorze.

    AndDi dymek znika, masz rację, dzięki ! Fakt że, trochę jak ostatni oddech wygląda. Nie chciałem przesłaniać dalszych planów. Owoce zebrane, a nowe jeszcze nie urosły...

  1. haydee 2024-04-02 10:58:35

    hmm, a mi się ten dymek podobał

Rezultaty 260 - 280 z 366 pozycji
Udostępnij temat: