Samochód ciężarowy IFA W50 LA

  1. AndDi 2020-07-05 21:41:57

    A ja tam w Ciebie wierzę

  1. Skorpion 2020-07-08 19:55:30

    Andrzeju dzięki , ale wiara tu nie wystarczy , tu trzeba umięjętności , których mi niestety brakuje. Niemniej , żeby nie zawieść oczekiwań i nie wyrzucać tego co zrobiłem , pociągnąłem dalej. Uformowałem dach , przykleiłem i o dziwo , gdyby nie krzywo przyklejona szyba , pasowałby :)). Nad drzwiami widać , że odstaje , bo zrobiłęm sobie coś w rodzaju wręgi , żeby to wszystko się trzymało. Ta czerwona izolacja , to wypełnienie szpar , jest to zaglutowane , i jak wyschnie dobrze , to bedziem trzeć. Powinno coś z tego wyjść , ale nie oczekujmy cudów.

     

    To do nastepnego...

  1. pawelelka77 2020-07-08 20:17:42

    Czy ta kabina to skan czy już wycinanka?

  1. Skorpion 2020-07-08 21:00:10

    Ksero , oryginalna jest w komplecie , bo może ją sprzedam , albo wymienię na coś innego , jeśli ktoś byłby chętny :))

  1. AndDi 2020-07-08 21:33:53

    Nie będzie źle, trochę szpachli, trochę tarcia, tak jak napisałeś i się wygląd poprawi. Moja wiara czyni cuda

  1. Skorpion 2020-07-08 22:13:12

    Szpachli to ja raczej nie używam , jeśli juz to dziurki wypełniam CA. Generalnie - potarłem , to podkłądujemy , zobaczymy co z tego wyjdzie.

  1. pawelelka77 2020-07-08 22:15:49

    Będzie dobrze! 

  1. Wojok 2020-07-09 01:47:01

    Ksero , oryginalna jest w komplecie , bo może ją sprzedam , albo wymienię na coś innego , jeśli ktoś byłby chętny :))

    Skorpion


    Czekaj, czekaj, czy ja dobrze zrozumiałem ? Kleisz ksero, ale to nie pirat, bo masz oryginalną wycinankę. A potem ją sprzedasz albo wymienisz i szafa gra - wszystko ok ? Dobre, dobre, podoba mi się to

  1. AndDi 2020-07-09 08:40:31

    Kolego Wojok, kolega Skorpion do tego modelu kupił już 3 wycinanki, tak więc uważam, że ma prawo jedną sprzedać.

    Trzeba czytać relację

  1. Skorpion 2020-07-09 10:39:32

    Dokładnie tak. W sumie kupiłem trzy , dwie posiadam , ale niekompletne , bo coś tam zużyłem , ta trzecią skserowałem i kleje z ksero , żeby w razie czego nie musieć znów kupować. Wydaje mi się , że jeśli jedną w ten czy inny sposób upłynnię , mając model sklejony z ksero , to chyba nic nikomu się nie stanie. Tym bardziej , że z ksero jest tylko kabina , cała reszta , rama , paka itd jest z oryginału. Przecież nie robię tak za każdym razem , zawsze sklejam oryginał , ew. wspomagając się kesero. W tym konkretnym wypadku , może chociaż część kosztów by się zwróciła , a jak nie , to może skleję ją jeszcze raz kiedyś w przyszłości :))

  1. Wojok 2020-07-09 12:12:01

    Hmm, co racja, to racja, tylko w takim razie po co było kupować trzecią

  1. Skorpion 2020-07-09 13:56:56

    Kupiłem pierwszą i ją całą pociąłem , rama , paka i cała reszta opracowane były całkiem dobrze , więc wyszedłem z założenia , że z kabiną nie będzie problemów. Kiedy ją już pociałem , okazało się , że ją źle zacząłem sklejać i trafiła do kosza, Skanów żadnych nie miałem , więc musiałem kupić drugą. Ta zeskanowałem , kabina nie wyszła mi po raz drugi , a ze skanów nie udało mi się zrobić wydruków , które trzymały by wymiary , szkoda było mi tuszu , bo taniej wyszło kupić trzecią. Tu już nauczony wcześniejszymi porażkami , skserowałem ją sobie ( tylko kabinę , bo o tym mówimy cały czas ) i sklejam z ksero. Oryginalną zostawiłem w całości , bo jeśli podejmę kolejną próbę budowy , to znowu będę kserował. Po zakończeniu budowy , kompletną wycinankę mogę upłynnić , a te dwie poprzednie niekompletne zostawię. Wydaję mi się , że żadnych zasad prawnych , moralnych itd chyba nie złamię. Ot cała historia :))

  1. Skorpion 2020-10-07 12:47:06

    Cześć !

     

    Jak to mówią , do czterech razy sztuka. Podjąłem czwartą próbe budowy tej kabiny , i ona bedzie juz ostatnia , jeśli znów nie wyjdzie , to mówi sie trudno i model pójdzie w "zawieszenie". Sklejam z oryginalnej wycinanki , bo może to zmotywuje żeby robic pomału i dokładnie. Tu jeszcze muszę zaznaczyć , że najprawdopodobniej te boczne małe , zaokraglone szybki będą całkowicie zaklejone , że niby zaspawane , bo konstrukcja kabiny strasznie udziwniona , i wiem , że nie uda mi się ich tam wkleić tak , żeby były w miarę czyste i stosunkowo ładne. Za dużo jest zagięć o doklejanych małych cześci. Przerobiłem to juz wcześniej , dlatego takie mam przewidywania.

     

    To do następnego...

  1. Zygfryd 2020-10-07 14:45:13

    Skorpionie, spokojnie i bez pośpiechu, a na pewno się uda. Proponowałbym Ci wykonać najpierw zwnętrzną część kabiny, uformować ją "jak Bóg przykazał" i wtedy kombinować z wewnętrzną. Jak wycinankowa jest do niczego, to wtedy pokombinować coś samemu

  1. Skorpion 2020-10-07 21:53:36

    Dobra , działam dalej , jest niewielka szansa , że tym razem coś z tego bedzie. Próbuje cały czas z tymi okienkami , przymierzałem kawałek butelki , folie wygieta itd. , ale czarno to widzę , wszystko jest strasznie wiotkie i ciężko zachować czystość. Nie chciałbym tego zaklejać w całości , ale chyba na tym sie skończy. Postanowiłem , że nawet jeśli teraz ta kabina wyjdzie mi brzydko , to taka zostawię , szkoda mi wyrzucać tego co zrobiłem , więc tak czy siak model skończę.

     

    To do następnego...

  1. pawelelka77 2020-10-08 13:50:16

    Marcin, weź kawałek folii do bindowania albo od jakiegoś opakowania, rozgrzej suszarką do włosów i uformuj, np. na ołówku. Promień powinien pasować. 

    PS. Cieszę się, że nie odpuściłeś sobie 'dzika'.

    Może jeszcze robur?

  1. Skorpion 2020-10-08 14:03:07

    Generalnie folie już wkleiłem , mnie tu bardziej chodziło o to , że nie będą czyste , bo są małe , a budowa kabiny jest tak pokomplikowana , że na pewno coś się upapra. Postaram się wieczorem jakąś fotke wstawić.

  1. Sebastian01 2020-10-09 09:20:35

    Mam nadzieję, że tym razem ujrzymy szczęśliwy finał, bo naprawdę chciałbym zobaczyć tą ciężarówkę ukończoną :) Trzymam kciuki!

  1. Skorpion 2022-03-23 23:12:08

    Cześć !

     

    No i stało się , Wojok wywołał wilka z lasu , a właściwie Ifę z szafy. Po dwu letniej przerwie doszedłęm do wniosku , że spróbuję po raz kolejny. Kawałek kabiny miałem już sklejony , więc zacząłem dorabiać pewne elemnty jak tylną ścianę , środek itd. Nauczony już swoimi błędami z poprzednich razów , trochę pomyślałem , pokombinowałem i jakoś to wszystko powklejałem. Jak na razie na kabinie jest mnóstwo niedokładności , ale większość z tego powinna sie usunąć przy szlifowaniu. Jeśli uda mi się do tego co mam dopasować dach , to powinienem ten model skończyć , a jeśli nie , no cóż , zawsze można zacząć od nowa :) Od razu przestrzegę , że szyby na pewno będą brudne , bo są małe i ciężko to wszystko powklejać żeby czegoś nie ubrudzić ( zwłaszcza te półokrągłe , i nie wszędzie zgrają się linie przetłoczeń , bo wstawienie ściany i drzwi to była masakra żeby to wszystko jakoś ze sobą współgrało , dlatego muszą być pewne kompromisy , tak czy siak mam nadzieję , że to już ostatnie podejście :))

     

    Do następnego...

  1. Karol1985 2022-03-27 14:28:59

    I to już wygląda bardzo zacnie Panie :) 

    Jest moc, jest potencjał, jest "nietuzinkowy model" :) 

    Nie każ czekać na siebie tak długo i kończ go Waś, kończ bo bardzo ciekaw jestem efektu końcowego :) 

Rezultaty 80 - 100 z 124 pozycji
Udostępnij temat: