Samochód ciężarowy IFA W50 LA

  1. Sebastian01 2020-06-16 17:28:11

    ten Niemiec się w tym zorientował i dlatego u niego tylna ściana jest zaklejona 


    Nie mogło być inaczej, IFA to w końcu jego rodzima produkcja 

     

    EDIT:

    Jakieś tam jednak przetłoczenia na tyle kabiny są:

    https://imged.pl/kabina-ifa-l50-31755837.html

  1. Skorpion 2020-06-16 19:06:18

    Marek - dzięki , faktycznie użyłem nie tej oklejki.

     

    Sebastian - w modelu tez są , tylko autor źle rozrysował i oznaczył cześci. Dlatego przetłoczenia w modelu wyjdą w środku

  1. pawelelka77 2020-06-16 20:13:58

    Hmm..., zwróć uwagę Skorpion, że ta niebieska ifa różni się parapetem od tej orlikowej. A może nie, bo nie widzę części w 2d. W niebieskiej listki parapetu zawinięte są do góry  a w zielonej w dół....

  1. Skorpion 2020-06-16 22:44:21

    Paweł - no masz racje , tam są do góry , tylko tam autor nie zaprojektował tego przetłoczenia na górze ( jest tylko kreska ) i podejrzewam , że to wszystko , to jest jeden element, Ja opieram się na tych zdjęciach z facebooka , a tam , jak się okazuje , pasuje , tak więc błąd leży gdzieś po mojej stronie.

     

    Jak to mówią , do trzech razy sztuka , więc zabieram się za kabine po raz trzeci. Jeśli teraz mi znowu nie wyjdzie , to rzucam to wszystko w diabły :)) Opierając się na zdjęciach z fejsa , skleiłem tylną ścianę tak jak ma być ( na ostatniej fotce obie kabiny do porównania ) , i teraz między ścianą , a drzwiami przerw nie ma. Tam gdzie na łukach białe wystaje dojdą jeszcze odpowiednie elementy. Szyby postaram się przykleić na samych uszczelkach. Na parapet tez mam pewien pomysł , więc miejmy nadzieję , że teraz się uda :))

     

    No to do nastepnego...

  1. Skorpion 2020-06-20 00:32:41

    Cześć !

     

    Walka z kabiną jeszcze trwa , ale pomału moje pokłady cierpliwości się wyczerpują. Jakoś udało mi sie spasować parapet z szybą , drzwi , tunel i deskę rozdzielcza przeszczepiłem z tego co było wcześniej i jakoś udało mi się tą kabinę zamknąć. Te boczne małe szybki chyba zakleję na stałe , bo foli to przykleić mi się tam raczej nie uda. Zobaczymy jak to wyjdzie po szlifowaniu i malowaniu.

     

    To tyle...

     

    P.S. Podpowie mi ktoś jak o co chodzi z przyklejaniem szyb na taśmę dwustronną ? Znaczy się jak to się robi :))

  1. Karol1985 2020-06-20 11:11:18

    Cześć.

    Ogólnie chodzi o wklejenie foli pomiędzy dwie warstwy karoserii ( przynajmniej ja tak robię ). 

    Jeśli chodzi o elementy gięte, to wycinam np. ramkę przedniej szyby i podklejam ją taśmą dwustronną. Potem element naklejam na folię i później wycinam całość. wewnętrzną cześć ramki również naklejam na taśmę i po wycięciu naklejam od wewnętrznej strony szyby. Tak uszykowany element delikatnie wyginam do odpowiedniego kształtu, tak żeby folii nie porysować. 

  1. AndDi 2020-06-20 11:42:41

    Karol pięknie odpowiedział. Ja to zastosowałem w samolocie Ilja Muromiec, ale to się przykleja jak jeszcze część nie jest wycięta, co Karol opisał. Ty już przy tej kabinie tego nie zrobisz

  1. Skorpion 2020-06-20 11:52:37

    Dzięki panowie za podpowiedzi. Ja myślałem , że to trochę inaczej wygląda , no i faktycznie , tu już chyba nic nie zdziałam. Myślałem , że te boczne małe szybki wkleję na ramkach i generalnie pewnie by sie udało , ale , że to jest strasznie małe , to pewnie całe szyby mi się klejem ufanzolą , dlatego pytałem o ta taśmę. No nic , pozostaje chyba tylko zakleić to w całości jednym elementem i zrobić takie mini przetłoczenia. Z drugiej strony , kto wie , czy jakis rolnik tak sobie by tego nie zaspawał , gdyby mu szyby popękały :))

  1. Wojok 2020-06-20 13:16:56

    No, a nie możesz tam dopasować już wygiętych kawałków plastiku ? Np. z butelki ?

  1. AndDi 2020-06-20 13:50:48

    W sumie na ramkach może mógłbyś spróbować, ale to trudna sztuka, no i czy się nie pofalują? Chyba, ze masz dość sztywną folię (np. do zabezpieczeń telefonów), to może dać radę.

    Spróbuj.

  1. Zygfryd 2020-06-20 13:56:55

    W ciągnikach od Agromodels też polecają całą kabinę na taśmę dwustronną przykleić na folię. Tutaj dopasowane szybki spróbowałbym wkleić na polimer rozcieńczony rozpuszczalnikiem, żeby się nie ciągnął.Lepiej będzie Folię do bindowania wyciąć i zrobić uszczelkę z izolacji dookoła szybki i przykleić gumę do kartonu. Jak na rysunku. Ściąć izlację w kształt "U" i git. Narysowałem schemat.

     

    Finalnie tak to później wygląda. Zdjęcie z neta, nie mój model

    czarwone to izlacja i boczny rzut na szybkę
  1. Skorpion 2020-06-20 14:23:02

    Z butelką próbowałem na samym początku , ale po dopasowaniu kształtu , co i tak łatwe nie było , albo parowało wszystko od kleju , albo łamało się w palcach , bo tu i ówdzie trzeba było naciągnąć. Patent z izolacją też próbowałem , ale przy grubszej wyglądało to strasznie dziwnie , a cieńszej , nie udało mi się ładnie rozciąć i zawsze gdzieś szybka się wysuwała. W związku z tym wziąłęm te uszczelki z wycinanki , powycinałęm , nakleiłem na folię i jakoś udało mi się to przykleić do kabiny. Niestety te ramki będą się odznaczać , ale po wszystkim spróbuję je maźnąć na czarno. No nic zobaczymy później jak to wyjdzie. Niemniej bardzo dziękuję wszystkim za porady :) 

  1. Zygfryd 2020-06-20 14:57:30

    Ja w Ursusie kleiłem na klej Contacta z Revell'a. Nie paruje i pozostaje przezroczysty na folii

  1. pawelelka77 2020-06-20 15:22:22

    Trochę po niewczasie....

    Do klejenia folii i nie tylko używam kleju Microscale. Łapie szybko i mocno. Ale najważniejsze, to że jest bezbarwny. Otwór pod okno w poszyciu zewnętrznym jest większy o grubość uszczelki. Otwór w wewnętrznym  poszyciu jest mniejszy właśnie o uszczelkę. Okna formuję  przed nałożeniem uszczelki. Klej gwarantuje dobre i czyste zespojenie elementów.... 

  1. Skorpion 2020-06-24 15:13:41

    Cześć !

     

    Dzięki panowie za podpowiedzi. Ja z reguły też używam kleju contacta , a czasami SG , bo nie mam cierpliwości :)))

     

    Podjąłem walkę z tą kabiną , próbowałem , starałem się , nawet nie przeklinałem :)) , byłem pełen wiary i nadzieji. Pomalowałem , poczekałem aż wyschnie , no i niestety poniosłem porażke na całej lini :(( Pomijam oczywiście szyby , bo to , że brudne to u mnie norma , ale sporo niedoskonałości wylazło spod farby , może nie jest to jakaś wielka ujma , ale jednak , no i to co najgorsze to dach , zrobiony całkowicie wg mego widzimisię , bo ten wycinankowy nie pasował mi w ogóle ( znowu zrobiłem gdzieś błąd ) , dlatego jest taki wysoki , no i tak ogólnie wyszła kicha , chyba przerasta ten model moje umiejetności , a szkoda. Dojdą jeszcze różne pierdoły , typu kierunki , klamki itd , ale raczej urody mu to nie nada. Między dachem , a przednią szybą jest szpara , i tam planuję dać coś na kształt blendy przeciw słonecznej , żeby to zasłonić. Nie pozostaje chyba nic innego jak spróbować po raz kolejny , tylko najzwyczajniej w świecie , już mi sie nie chce :(( Na koniec całośc , jakby to wyglądało , gdyby tak zostało :))

     

    Mimo wszystko , do następnego...

  1. Zygfryd 2020-06-24 15:38:11

    Przód wygląda ekstra. Tył kabiny do szpachlarskiej poprawki i będzie dobrze. Szcególnie rogi pod małymi szybkami. Dach może być, gdybyś nie powiedział, to raczej nie zwróciłbym uwagi.

  1. Skorpion 2020-06-24 16:28:41

    Zygfryd - dzięki , ale zdjęcia nie oddają wszystkiego , na żywo widać , że nie jest dobrze. Poprawki teraz nie wchodzą w grę , bo pomalować byłoby ciężko , dlatego zamówiłem nową wycinankę i zaczynam od nowa :)) 

  1. Zygfryd 2020-06-24 19:03:46

    A nie skanowałeś tej drugiej? 

  1. pawelelka77 2020-06-24 19:15:35

    Cieszę się, że się nie poddajesz! Przód wygląda całkiem fajnie. Przednia szyba wydaje się być zbyt pionową i stąd pewnie problem z dachem. Zaintrygowałeś mnie tą wycinanką. Lubię projekty nietuzinkowe a ten do nich należy. Gdyby nie ta wersja Agro, to pewnie bym się pokusił... Dzisiaj na trasie minęła mnie Ifa z dźwigiem, to pomyślałem, że trzeba podejrzeć Twoje poczynania z projektem.

    Trzymam kciuki! 

  1. Skorpion 2020-06-24 20:16:03

    Zygfryd - skanowałem , ale mam problem , żeby to wydrukować aby trzymało wymiary. Próbowałem różnymi programami , na różne sposoby i zawsze coś było nie tak , więc doszedłem do wniosku , że taniej mnie wyjdzie kupić wycinankę i iść na ksero ( jest taki punkt u mnie gdzie grosze biorą ) niż kupować nowe tusze :))

     

    Paweł - może i jest zbyt pionowo , ale tak pasowała się z parapetem i drzwiami. Przejrzałem jeszcze raz te fotki od Sebastiana i dopiero dostrzegłem co robiłem źle , być może kolejna próba się powiedzie. Uparłem , się , że skleję ten model i go skleję :)) Szczerze mówiąc , to ja tego Niemca podziwiam , fakt faktem , że samo wykonanie jest jakie jest , ale to że rozgryzł instrukcję i zamierzenia autora - szacun. Niemniej bardzo powinno mi to pomóc. Bierz się za tą IFE , bo Twój standart , to dopiero będzie uczta :))

Rezultaty 40 - 60 z 124 pozycji
Udostępnij temat: