Samochód ciężarowy IFA W50 LA

  1. Skorpion 2020-05-29 17:36:40

    Cześć !

     

    Jak już mówiłem Star na razie idzie w odstawkę , a ja wziąłem się za model samochodu IFA. Ten NRDowski wynalazek podobał mi się od dawna ( wbrew pozorom , takie auta w Niemczech można spotkać dosyć często ) , ale dopiero ostatnio zauważyłem , że Orlik takowy model wydał. W związku z powyższym nie pozostało nic innego , jak dokonać zakupu i zacząć kleić. Model w skali 1:25 , wydany przez Orlik , autor Andrii Lapai. Na początek oczywiście komplet ogumienia , to chyba pierwsze koła z których jestem zadowolony , i rama. Pierwsze co się rzuca w oczy to detalizacja , model jest stosunkowo mały , a części ma co nie miara :)) Jako , że nie wszyscy mogą kojarzyć o jaki pojazd chodzi , na pierwszym foto - okładka ( ze strony Orlika ).

     

    I na razie tyle... 

  1. Sebastian01 2020-05-29 19:38:39

    Będę podpatrywał Twoją relację. Mój następny model (zaraz jak skończę obecnie budowany) to również ciężarówka, więc temat dla mnie bardzo interesujący.

    Koła wyszły świetnie.

  1. Lobo 2020-05-29 22:23:22

    Fajne te kółeczka. Tylko trochę wyglądają jak od jakiejś fadromy :) takie nisko ciśnieniowe.

  1. Skorpion 2020-05-30 11:08:31

    Sebastian - zdradzisz co za ciężarówkę masz w planach ?

     

    Lobo - faktycznie , tak może się wydawać , niemniej wymiary brałem z wycinanki i dlatego tak wygląda. Całe autko jest dosyć małe , więc może nikt nie zauważy :))

     

    Tymczasem do ramy doszły różne drobiazgi , a co za tym idzie , lecim malować , a właściwie chlapać farbą :))

     

    Na razie tyle...

  1. Sebastian01 2020-05-30 14:44:00

    Sebastian - zdradzisz co za ciężarówkę masz w planach ?


    Oczywiście. Będzie to samochód pożarniczy Star 266 Bonex z wydawnictwa Answer

  1. Jacek-KP 2020-05-30 15:11:19

    No i zaczyna się kolejna fajna relacja. Samochód nieźle wygląda, więc myślę, że model też będzie bliski orygianałowi. Koła extra.

  1. Zygfryd 2020-05-30 20:03:47

    HAHA!!  A ostatnio chodziło mi po głowie, żeby Cię "poszczuć" na Ifę  Bo z chęcią bym taką zobaczył w Twoim wykonaniu. Jednak pomyślałem, że nie będę Ci wmawiał co masz kleić. Zasiadam i subskrybuję temat. Co do IFY to jest jej kilka wydań. W dwóch wersjach wydało ją Agromodels. Jako wywrotkę i z paką objętościową do odbioru zielonek od sieczkarni. 

    Koła wyszły MEGA!! Właśnie takie IFA ma mieć. Opony Pneumant. Ja pamiętam w PGR jak jeździli. Ciężarówka-dzik! Wysoki prześwit, baloniaste opony, w pole szła jak dzik w kartoflisko.

     

    A tu taki FILM 

     I ten polecam od 8 minuty FILM 

    https://www.youtube.com/watch?v=K_d0bxfqZdk

  1. Skorpion 2020-05-30 21:43:06

    Jacek - wszystko wyjdzie w praniu :))

     

    Zygfryd - te z Agro , to coś kojarzę , ale chyba one są w skali 1:32 , więc nie moja bajka. Ta Orlikowa jest wojskowa , i moja też będzie taka zielonkawa. Zabudowa skrzynia z plandeką.

  1. Wojok 2020-05-30 23:27:43

    A co to za rura z tej ramy sterczy ?

  1. Skorpion 2020-05-31 00:08:37

    Ta rura to uchwyt za który trzymam , gdy maluję :))

  1. Skorpion 2020-05-31 19:19:14

    Cześć !

     

    Rama w kolorze , następnie zawieszenie przednie i tylne , wszystko razem i na koniec koła założone na sucho w celach podglądowych :))

     

    I na razie tyle...

  1. Zygfryd 2020-05-31 19:25:11

    Lecisz do przodu jak przecinak :) Co do Ify od Agromodels, to masz rację, jest w skal 1/32

  1. Skorpion 2020-06-01 16:06:56

    Cześć i czołem !

     

    Zygfryd - wolne mam do środy , więc działam :))

     

    Gośćmi dzisiejszego odcinka są : Mechanizm różnicowy i wyciągarka. Na koniec wszystko na swoim miejscu , i po raz kolejny przymiarka z kołami :) , wypadałoby się teraz za silnik wziąć , choć na pewno go uproszczę , bo i tak go widać nie będzie :))

     

    To do następnego...

  1. Zygfryd 2020-06-01 16:10:52

    Ale te koła to Ci wyszły, normalnie szok! Rasowe opony Pneumant, w całej swej baloniastej piękności  tylko z przodu założyłeś tyłem do kierunku jazdy

     

  1. Skorpion 2020-06-01 16:56:06

    No faktycznie , odwrotnie są , ale to i tak tylko na przymiarkę założone :))

  1. Skorpion 2020-06-06 14:42:52

    Cześć !

     

    Silnik zrobiony , jak mówiłem , uprościłem go , bo za wiele widać nie będzie. Nastepnie wziąłęm się za kabinę , co by założyć już koła , i tu zaczęły się schody ; oklejki okazały się za krótkie , kilka elementów mi nie pasowało , itp. Myślę sobie i tak to maluje , to zrobię po swojemu , ale im dalej tym gorzej , a przecież jak do tej pory wszystko pasowało , autor coś spierniczył ? Okazało się , że to ja źle się do tego zabrałem , pierwsze elementy posklejałem źle , i lawina poszłą dalej. Chociaż moim zdaniem ta kabina jest mocno przekombinowana , a dodatkowo instrukcje ( jak dla mnie ) niewiele wyjaśnia , to i tak błąd był po mojej stronie , więc nie pozostało mi nic innego jak zamówić nową wycinankę. Tak więc w oczekiwaniu na przesyłkę , wezmę się za skrzynię ładunkową.

     

    To na razie tyle... 

  1. Lobo 2020-06-06 15:16:10

    Cześć !

     

    ...więc nie pozostało mi nic innego jak zamówić nową wycinankę. Tak więc w oczekiwaniu na przesyłkę , wezmę się za skrzynię ładunkową.

     

    To na razie tyle... 

    Skorpion


    Kurcze. Skąd ja znam ten ból .

    Wichra mam 3 wycinanki, Tomcata 2, więcej grzechów nie pamiętam 

     

    Pozdrawiam

  1. Wojok 2020-06-06 16:12:56

     

    Wichra mam 3 wycinanki, Tomcata 2, więcej grzechów nie pamiętam 

     

    Pozdrawiam

    Lobo


    Hmm, tak bezczelnie zapytam: a ile masz "Orłów" ?

    Mnie i tak nie przebijecie - ile zużyłem "Darów Pomorza", to nawet ja już nie pamiętam...pewnie cały nakład

  1. Zygfryd 2020-06-06 16:32:36

    Tej kabiny to współczuję, bo ona strasznie "niemodelarska" jest. A będzie uchylana? Te w agromodels można odchylać pokazując silnik :)

  1. Skorpion 2020-06-06 16:44:27

    Jak to się mówi - życie :)) Na szczęście model drogi nie jest:))

     

    Zygfryd - raczej nie będzie , zresztą autor nie przewidział takiej możliwości , no i oryginalnie też chyba nie jest odchylana. I dlatego silnik zrobiłem taki nijaki :))

Rezultaty 0 - 20 z 124 pozycji
Udostępnij temat: