DNA - człowieka

  1. AndDi 2024-01-09 11:29:58

    Raczej retusz... (?)

    PAN-KARTON

    Piotrze, nie wiem jakiej grubości są te łączenia, musicie sami zadecydować. Jak maja więcej równe 2 mm, to sugerowałbym naklejki. Po za tym tu jest tyle kolorów, że nie wiem czy nie łatwiej nadrukować kolory, naciąć pasków na odpowiednią grubość, odpowiednio przycinać i przyklejać.

  1. PAN-KARTON 2024-01-09 12:20:23

    Raczej retusz... (?)

    PAN-KARTON

    Piotrze, nie wiem jakiej grubości są te łączenia, musicie sami zadecydować. Jak maja więcej równe 2 mm, to sugerowałbym naklejki. Po za tym tu jest tyle kolorów, że nie wiem czy nie łatwiej nadrukować kolory, naciąć pasków na odpowiednią grubość, odpowiednio przycinać i przyklejać.

    AndDi

    Pewnie jak ja bym to miał zrobić to paski.

    Im chyba będzie łatwiej pędzelkiem dojść w te zakamarki. Jak upaprają te łączenia to Wujek AndDi im wygarnie 

    Jeszcze białka muszą po zewnętrznej przykleić tam gdzie szpilki. Mieli kręcić kulki z plasteliny / modeliny, ale wymyśliłem im ze zrobią z rutinoskorbinu, maja kupić po drodze  ( jak im sprzedadzą ? )...

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 08:36:59

    Panie Andrzeju dziękujemy za podpowiedź, paski są lepsze. Gratuluje modelu roku.

    A.

    Pewnie nie do końca zrozumiałem sugestię AndDiego, Retusz w uproszczonej wersji niż My to rozumiemy nie zakończył by się sukcesem i spodziewanym efektem. Klejone było podobno do 00:30 i dziś ciężko pobudzić towarzystwo. Mieli ciężkie zadanie z wklejeniem tych pasków ale po krótkim szkoleniu poradzili sobie chłopaki, moim zdaniem bardzo dobrze.

    AndDi to był dobry pomysł ! Naklejek nie miałem na czym wydrukować... rzadki wikol i heja banana

    Dopełniło się kolorystycznie łączenie. Dziś jakaś podstawka i ostatnie poprawki, pewnie będę musiał trochę pokierować na tym finiszu. Dla chłopaków to już skończone ?!?!?

  1. AndDi 2024-01-10 08:50:46

    Retusz jest dobry do 1 mm, a tak to lepiej naklejać.

    "Naklejki" - to właśnie miałem na myśli co zrobiliście. Trochę może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o wydrukowanie na kartce i przyklejeniu klejem - taki skrót myślowy .

     

    Wygląda o niebo lepiej, a nawet o dwa nieba. Bardzo ładny projekt Wam wyszedł, o wiele wiele lepiej niż moja praca dyplomowa z technikum (a ja byłem w piątej klasie).


    P.S. A gdzie te białka?

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 09:21:55

    Retusz jest dobry do 1 mm, a tak to lepiej naklejać.

    "Naklejki" - to właśnie miałem na myśli co zrobiliście. Trochę może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o wydrukowanie na kartce i przyklejeniu klejem - taki skrót myślowy .

     

    Wygląda o niebo lepiej, a nawet o dwa nieba. Bardzo ładny projekt Wam wyszedł, o wiele wiele lepiej niż moja praca dyplomowa z technikum (a ja byłem w piątej klasie).


    P.S. A gdzie te białka?

    AndDi

    Dzis bedziemy wklejac. Pewnie beda sie ratowac klejem na goraco. Czas sie nagle skurczyl 

    Na piatek rano musi byc gotowe. Dobrze ze Nasze modele nie musza tak " nagle'  byc gotowe. 

    Tak sie wydaje ale to kupa roboty. Chlopaki niby poswiecili na to w sumie moze 24h, a maja wrazenie ze od tych kilku dni nic innego nie robia... 

    My tez tak mamy ? Siedzi sie przy macie 6 godzin a samego sklejania 20 minut.... 

     

  1. Kikol77 2024-01-10 10:20:53

    he he ja to mam tak ze siadam i po 5 minutach przychodzi zona i mówi ze minęły dwie godziny 

    Co by nie mówić DNA pierwsza klasa bedzie :)

    Ciekawe czy beda zadowoleni z efektu końcowego :) czu uznają że trzeba było zamówić u jakiegos chińczyka zamiast się meczyć :)

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 10:51:15

    he he ja to mam tak ze siadam i po 5 minutach przychodzi zona i mówi ze minęły dwie godziny 

    Co by nie mówić DNA pierwsza klasa bedzie :)

    Ciekawe czy beda zadowoleni z efektu końcowego :) czu uznają że trzeba było zamówić u jakiegos chińczyka zamiast się meczyć :)

    Kikol77

    Sa na Allegro takie do skladania gotowce po ok 30zl.
    ALE:

    Wspolna zabawa i bycie razem w temacie  - bezcenne.

    Ktos do klasy przyniosl takiego gotowcs : 3+ jedyne.

    Moi sa bardziej ambitni !

    No NIE ! Ja bym im nie kupil takich ukladanek.... 

  1. Kikol77 2024-01-10 10:58:47

    Wspólny czas a do tego uczenie naszych pociech radzenia sobie z przeciwnosciami i otwarcia się na nowe rozwiazania. Natomiast fakt jest taki że moje dziewczyny zawsze miały ciekawość techniczna - z jednej srony były ciekawe jak to działa a z drugiej musiałem uważać na wszystkie narzędzia bo próbowały jak można tego uzyć :) 

    Ja mimo nerwa czasem jestem bardzo zadowolony jak widze ze dziewczyny podbieraja mi tekturki, wykałaczki, kleje farby czy glue gun :D

    Brawo dla nauczyciela 3+ za gotowca to w sam raz zakładam ze za takie DNA dostana  6 :D

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 11:36:23

    Wspólny czas a do tego uczenie naszych pociech radzenia sobie z przeciwnosciami i otwarcia się na nowe rozwiazania. Natomiast fakt jest taki że moje dziewczyny zawsze miały ciekawość techniczna - z jednej srony były ciekawe jak to działa a z drugiej musiałem uważać na wszystkie narzędzia bo próbowały jak można tego uzyć :) 

    Ja mimo nerwa czasem jestem bardzo zadowolony jak widze ze dziewczyny podbieraja mi tekturki, wykałaczki, kleje farby czy glue gun :D

    Brawo dla nauczyciela 3+ za gotowca to w sam raz zakładam ze za takie DNA dostana  6 :D

    Kikol77

    KRYSTIAN na dyrektora szkoly !!!  laskaw jestes 

    Ja poki co im postawilem po 5 = , za to ze ich ganiam po chalupie zeby sie do roboty zabrali .

    A razem we trzech, bez szans.... no moze w weekendy. Ruletka. Jeden tam, drugi tu ida, leca, jada... a to taki wiek ze juz im randki w glowie....

    Kto mial czas na lekcje jak sie mialo dziewczyne ??? 

     

  1. AndDi 2024-01-10 12:12:35

    Piotrek, a Wy ten rutinoscorbin będziecie malować? Jeśli tak, to sprawdźcie przed przyklejeniem jak to się zachowuje, bo pod wpływem wilgoci może być kiepsko.

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 12:57:52

    Piotrek, a Wy ten rutinoscorbin będziecie malować? Jeśli tak, to sprawdźcie przed przyklejeniem jak to się zachowuje, bo pod wpływem wilgoci może być kiepsko.

    AndDi

    Na granatowo - chyba ?

    Farba to nie kwas zoladkowy  ale proba bedzie !.

    Jak ja im cos opowiadam, sugeruje , tlumavze to jest Ok. Ale jak przeczytaja, to tak ma byc i juz ! bo na forum tak napisali...

    Naucza sie przynajmniej gdzie szukac dobrych rad jak starego zabraknie....

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 20:09:02

    Produkcja białka i przyklejanie Robota wre !

    Jutro podstawka i do budy...

    Musieliśmy pod frezować pastylki bo łebki szpilek wystawały. Antek zdecydował się pomalować białka na ?kolor? a Tymek zostawia żółte. Kolorystycznie pasuje, ale lenistwo wychodzi z za uszu

    Pewnie dziwi Was że jeden mój chłopak siedzi w kominiarce... on już od dwóch dni jeździ wirtualnie na nartach ferie !

     

  1. AndDi 2024-01-10 20:44:44

    Praca wre, a przy rutinoscorbinie, to i na zdrowie wyjdzie .

  1. PAN-KARTON 2024-01-10 20:54:16

    Praca wre, a przy rutinoscorbinie, to i na zdrowie wyjdzie .

    AndDi

    <<<  od nas trzech.

  1. Limaks 2024-01-11 00:24:52

     

    Kto mial czas na lekcje jak sie mialo dziewczyne ??? 

     

    PAN-KARTON


    Ty poczekaj jak wejdą w medycynę i zaczną się anatomii uczyć... o tych studiach nawet się nie dowiesz..

    No chyba, że naocznie.. jak przyjdzie z obiektem szkolen i pracą dyplomową

     

     

    Nieźle wyszły te spiralki nici DNA.. jakość na najwyższym poziomie. Ucz ich Piotrek..  będzie komu spuściznę zostawic.

  1. PAN-KARTON 2024-01-11 08:44:29

    Dziś na 3 lekcję więc drugie malowanie zdążymy wykonać. Patent z osłonięciem pastylek do malowania, sprytny - chyba ?

    Podstawki ze styropianu z kawałkiem klejonej rury po streczu. Plakietka z informacją i jakoś to można zanosić jutro do szkoły. Ta czarna póki co wygląda jak zbiornik szamba gotowy do zakopania

    Malowanie pastylek:

    Zrobiliśmy próbę i było OK. Pomalowaliśmy i spoko... po 8 h zaczęło się trawienie żółtej powłoki Jak farba wyschła to dziś drugi raz i będzie git. Mimo jakiejś tam precyzji widać dwu-kolor...

    Pastylki było za podkładować epoksydem... Tak to jest jak się robotę zostawia na ostatnia chwilę. Na szczęście to nie turniej 4 skoczni tylko akcent biologiczny na koniec semestru.

    Mam nadzieję że Pani od Biologii nie skleja modeli kartonowych po nocach i mało się na tym zna optycznie jest OK !

    Na rogach plakietki z opisem umieściliśmy po jednej szpilce z kulką na łepku.

    - tata a po co te szpilki ?

    Takie detale synu, nie budują konstrukcji, ale dodają smaku w odbiorze organoleptycznym. Wykazują Twoje staranie i efekt ! Tak samo jak retusz który robiłeś po długich namowach przez AndDi'ego

  1. Kikol77 2024-01-11 08:54:11

    DNA pierwsza klasa 

    W sumie tak wizualnie "kolorystycznie" to chyba mi się bardziej podoba to pomarańczowe i nawet te niemalowane rutinoscorbiny pasuja :)

    ALE hola hola - czy czasem przynoszenie lekarstw do szkoly nie jest złamaniem regulaminu i zasad bezpieczestwa szkoły?? 

  1. PAN-KARTON 2024-01-11 09:09:16

    DNA pierwsza klasa 

    W sumie tak wizualnie "kolorystycznie" to chyba mi się bardziej podoba to pomarańczowe i nawet te niemalowane rutinoscorbiny pasuja :)

    ALE hola hola - czy czasem przynoszenie lekarstw do szkoly nie jest złamaniem regulaminu i zasad bezpieczestwa szkoły?? 

    Kikol77

    Myślisz że objedzą model jak się zorientują ze to leki ? Miejmy nadzieję że rozpakowane to już nie lekarstwo...

  1. AndDi 2024-01-11 09:40:42

    Mnie się bardzo podoba. Nad podstawką jeszcze pewnie popracujecie.

    A  mam takie pytanie, nie można było pomalować tych tabletek przed przyklejeniem? Nie było by tyle zachodu.


    P.S. Tymek miał łeb, żeby ich nie malować (tabletek)

  1. PAN-KARTON 2024-01-11 11:37:13

    Ale się zagotowałem

    Tacy uchachani, że model DNA ładnie im wychodzi.

    Antek stwierdza: - będzie ładniejszy niż w książce !

    na to ja: - pokaż porównamy :)

    Antek: O, O !? - tata ale brakuje jeszcze cukrów...

    na to ja w duchu : - ku....a,,,... i głośno - no to macie co robić jeszcze dziś, znowu do nocy ? oj, gałgany moje...

    No i to tak z tymi rozbieganymi łebkami jest >>

    Lecę w miasto szukać cukrów

    Mnie się bardzo podoba. Nad podstawką jeszcze pewnie popracujecie.

    A  mam takie pytanie, nie można było pomalować tych tabletek przed przyklejeniem? Nie było by tyle zachodu.


    P.S. Tymek miał łeb, żeby ich nie malować (tabletek)

    AndDi

    A co masz na myśli popracować nad podstawką ? masz dobre rady. Do 17:00

    Można by było, wszystko można. Ale jak ręce są szybsze od głowy to tak jest... Tymek miał plan "nie malować" to zaczął przyklejać, a Antek za nim kto szybciej...

    Sugerujesz że, lenistwo popłaca ?!?!?

Rezultaty 40 - 60 z 71 pozycji
Udostępnij temat: