DNA - człowieka

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 09:26:13

    Hmm, a nie wydaje wam się chopoki, że za długo w tym siedzę, żeby mi opowiadać o pasji ?

    Wojok


    Rozmawiałem z P.Andrzejem > to instruktor prowadzący zajęcia na modelarni w Domu Kultury na Dzielnicy w której mieszkam. Powiedział bardzo ważną rzecz ! Młody człowiek w dzisiejszych czasach nie weźmie się za modelarstwo przez duże "M". Dlaczego ? Młodzi są nauczeni że jak już coś zrobią to to musi być funkcjonalne. Model który jeżeli już skleją musi latać, ruszać się, a najlepiej jak by był obsługiwany przez telefon tak aby była chwila fanu i koniec. Modele kartonowe to delikatne przedmioty. Skleisz, do gabloty i jedyne co można to popatrzeć jak się kurzy.

    Rozmawiałem z nim prawie dwie godziny. Powiedział jeszcze wiele mądrych spostrzeżeń ze swojej wieloletniej pracy z młodymi, długo by pisać...

    Wojok, ja traktuje twoje zdanie tak :

    Skoro ARTYSTA po wieloletniej karierze się wypalił to pewnie taka kolej rzeczy. Następcy jeśli się pojawią to muszą to uszanować i okazać szacunek MISTRZOWI !!!

    Przykład : Świat Muzyki...

    My możemy jedynie dawać przykład swoim działaniem, a czy ktoś z tego skorzysta ??? tyle Naszego.

    Jak by perły leżały na chodniku to nikt by ich nie zbierał, perłę trzeba znaleźć a diament oszlifować i po to powinniśmy się angażować przynajmniej w namawianie i pokazywanie jak działa to piękne zajęcie jakim się trudnimy tu zgromadzeni.

    Żeby nie forum kartonowki.pl to ja bym pewnie na Mustangu skoczył. A dziś bym odpie...czał fuchę aby stało i wyglądało. To Wy mnie nakręcacie do starania się i ulepszania tego co można powiedzieć że, umie bo jeszcze nie umiem.

    Pani Gienia Świat się zmienia...

     

     

  1. Wojok 2024-01-06 09:35:25

     


    Żeby nie forum kartonowki.pl to ja bym pewnie na Mustangu skoczył.

     

     

    PAN-KARTON


    A gdzie byś to na tym Mustangu skoczył ?

    Piotrek, a powiedz mi tylko, kto Cię namówił do wejścia na forum ? I do powrotu do modelarstwa ?

     

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 10:20:36

     


    A gdzie byś to na tym Mustangu skoczył ?

    Piotrek, a powiedz mi tylko, kto Cię namówił do wejścia na forum ? I do powrotu do modelarstwa ?

     

    Wojok

    Było odwrotnie. Całe życie lubię grzebać we wszystkim, naprawiać, ulepszać, poprawiać, budować, tworzyć, modernizować. Moja historia nawrócenia w skrócie jest : http://www.kartonowki.pl/modele-galeria/model/6774,mustang-ia-p-51-na-83.

    A potem skoczyłem na Mustangu przez okser na forum.

    Szukałem podpowiedzi, porad, rozwiązań. Ciekawość mnie tu przywiodła... Inaczej się sklejało w latach 70/80 a inaczej dziś. I wdepłem po czubek...

  1. AndDi 2024-01-06 10:31:53

    No to dałeś pożywkę Wojokowi

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 11:36:53

    No to dałeś pożywkę Wojokowi

    AndDi


    smacznego

  1. Wojok 2024-01-06 12:03:49

     


    Ciekawość mnie tu przywiodła...

    PAN-KARTON


    I wszystko w temacie

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 12:25:41

     

    I wszystko w temacie
    Wojok


    O !, a AndDi sugerował że Ty taki głodny !?!?

    Dodam na koniec że, przeglądałem 8 różnych forów dla modeli kartonowych i ?... : jestem tu !

  1. Wojok 2024-01-06 14:46:21

     


    O !, a AndDi sugerował że Ty taki głodny !?!?

     

    PAN-KARTON


    A tam, nie zna się.

    I wilk już syty, i owca zjedzona, więc co tu jeszcze kombinować ?

  1. jagdtiger2 2024-01-06 16:52:49

    Piotrze a co myślisz o czarnym forum i papermodels ?

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 17:42:05

    Piotrze a co myślisz o czarnym forum i papermodels ?

    jagdtiger2

    Żaden ze mnie ekspert, ale bardzo mi miło że pytasz, bo jakieś tam swoje zdanie mam.

    Czarne forum rozumem że pod tą nazwą kryje się KON...S.com ( już rozkminiłem nazewnictwo (?) ) - totalny bałagan. Atmosfera - bez komentarza. Pewnie kwestia przyzwyczajenia się do tak podanej informacji której tak naprawdę nie ma. Żeby coś znaleźć i porównać zapis autora ze zdjęciami. Zapomnij !. trzeba się nauczyć tekstu na pamięć a potem oglądać. Pewnie jak każde forum i tu borykają się z kosztami utrzymania. Namawiają do usuwania, informują że po 30 dniach braku aktywności OUT... No i ten kolor... przytłacza, odrzuca... ( czarne tło dobre jest w AutoCadzie i to wszystko ). Nie wspomnę o tym świetnie dobranym kolorze liternictwa i czcionce. NIE, NIE... i NIE ! Ja tam się zarejestrowałem żeby sprawdzić jak to chodzi i tyle. Mam nadzieję ze wywalili moje konto... Jedno co mi się podoba u nich to "konkurs (?)" na wskrzeszenie MM z okazji 50 lat istnienia. Bardzo pomysłowa inicjatywa !!!. Ale co kto kiedy i gdzie ? Nie daje rady tego ogarnąć...

    PapMod. Tu byłem na pewno, ale jakoś nie zapamiętałem o co chodzi. Ale chodzi chyba o wymieranie ? bo ostatni wybrany model tygodnia mają z 2016r. Parę tygodni minęło... Nie wiem kto od kogo ściągał, ale draft działania stron modelarskich jest bardzo podobny. Ktoś był pierwszy i reszta za nim albo korzystają z jakiś gotowców - nie znam się.

    kartonowki - Tu się zarejestrowałem i poznałem wielu fajnych ludzi. Na początku też miałem wrażenie że zagląda się tu rzadko i niechętnie. Nie wiem co się stało ?

    " rozbił Pan BANK ! - nie, ja tylko pociognoł " - cytat z Kochaj albo rzuć - Pawlak w kasynie. a parę minut później - " - O ! u nas też sie ludzie wysoko windujo " 

    Sam widzisz jak jest na kartonówkach... Da się zauważyć w starych galeriach ilu było komentujących, jak wielu avatarów których nie podpytasz dziś. Mam wrażenie że obserwujących jest u Nas bardzo dużo. Podglądają co się dzieje, ale pary z gęby... czuje ich spojrzenia . A może jak Wojok... !?!?!??

    Tak czy siak na mojej choince i w szampanie 2023 pojawiło się ponad 70 avatarów. to cieszy !!!

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4556,zyczenia-swiateczne-bn-i-nr24 - sampana z życzeniami chyba przeoczyliście (?)

  1. AndDi 2024-01-06 19:16:44

     

    I wszystko w temacie
    Wojok


    O !, a AndDi sugerował że Ty taki głodny !?!?

    Dodam na koniec że, przeglądałem 8 różnych forów dla modeli kartonowych i ?... : jestem tu !

    PAN-KARTON

    A mnie się wydaje, że jemu chodziło o to, że nikt Cie nie namawiał, nikt Cie nie zachęcał, że to była Twoja inicjatywa, trzeba samemu chcieć.

  1. PAN-KARTON 2024-01-06 20:45:39

     

    I wszystko w temacie
    Wojok


    O !, a AndDi sugerował że Ty taki głodny !?!?

    Dodam na koniec że, przeglądałem 8 różnych forów dla modeli kartonowych i ?... : jestem tu !

    PAN-KARTON

    A mnie się wydaje, że jemu chodziło o to, że nikt Cie nie namawiał, nikt Cie nie zachęcał, że to była Twoja inicjatywa, trzeba samemu chcieć.

    AndDi

    Było nas trzech : serce, głowa i Ja czyli ciało Miałem to w głowie cały sercem i czułem całym ciałem

  1. jagdtiger2 2024-01-06 21:35:26

     

    Sam widzisz jak jest na kartonówkach... Da się zauważyć w starych galeriach ilu było komentujących, jak wielu avatarów których nie podpytasz dziś. Mam wrażenie że obserwujących jest u Nas bardzo dużo. Podglądają co się dzieje, ale pary z gęby... czuje ich 

     

    Tak Piotrze kiedyś było mnóstwo komentarzy w galeriach, relacjach, ocen,głosowań itp 

    Podam ci przykład z konradusa gdzie mój Nowik ma 460 odsłon a 2 komentarze. Chyba większość ludzi uciekła na fb albo w ogóle od modelarstwa. Mam też konto na papermodels, bo są tam modelarze z którymi na żywo się spotykam, ale kartonówki są najbardziej funkcjonalne i przejrzyste w obsłudze, no i nie ma problemu z dodawaniem zdjęć.

     

  1. PAN-KARTON 2024-01-07 12:23:05

    Młodszy się wykazał chęciami i pomalował spiralne "O z dubki na choinkę"

    Drugi komplet pewnie za 5 dwunasta... ale entuzjazm...

    Bierzemy pod uwagę że to robi młodzież i wychodzi pięknie - prawda ?

  1. AndDi 2024-01-07 15:58:10

    To sztuka tak pomalować, żeby wyglądało, że to słoje drewna . Brawo młodzi.

  1. PAN-KARTON 2024-01-07 16:45:00

    To sztuka tak pomalować, żeby wyglądało, że to słoje drewna . Brawo młodzi.

    AndDi

    Oczywiście chłopaki czytaj wszystko z większym zainteresowaniem niż sam zapał do modelu...

    Dziękuję Panie Andrzeju, tak wyszło.  A.
    Starszy wybrał inny kolor. Ale zebrał się do kupy i mazną co trzeba.

  1. PAN-KARTON 2024-01-08 12:05:49

    Produkcja helikazy do połączeń nici DNA, taka zasada a raczej para zasad, bo jakieś zasady muszą być . Młodszy wykazał się pracowitością. Chyba stwierdził że, lepsze to niż zakuwanie Chemii, cięte było i niby niemiecki powtarzał... Co ja się z nimi mam

  1. PAN-KARTON 2024-01-09 07:46:14

    Dostałem najnowsze zdjęcia, z wczoraj... Podobno zostały jeszcze jakieś białka ?

  1. AndDi 2024-01-09 09:58:45

    Fajnie to wygląda. Powiedz jeszcze chłopakom o retuszu krawędzi, albo naklejki w kolorze, to będzie full wypas.

  1. PAN-KARTON 2024-01-09 10:43:12

    Fajnie to wygląda. Powiedz jeszcze chłopakom o retuszu krawędzi, albo naklejki w kolorze, to będzie full wypas.

    AndDi


    Juz im sugerowalem, jak zdąza to zrobią, a tym bardziej jak przeczytaja sugestie za 3-4h. 

    Raczej retusz... (?)

Rezultaty 20 - 40 z 71 pozycji
Udostępnij temat: