WSK GIL, Modelik

  1. Petrov 2023-05-06 18:43:36

    Chodzi mi o czerwony połysk przede wszystkim. Opiszesz, czego używałeś?

     

    Co do podstawki - przy tak sklejonym modelu zrobiłbym coś bardzo minimalistycznego, co nie odciągałoby uwagi od istoty - czyli motocykla.

  1. Karol1985 2023-05-06 18:58:18

    Cześć przy weekendzie.... 

    zgadzam się z AndDi-m, że model jest tak dopierszczony, że musi być widoczny z każdej strony...... dlatego....

     

    Postaw go po prostu na podstawe z lustra okrągłego.... Odbijające się światło będzie dodatkowo podświetlać model od spodu, a przy okazji każdy bedzie mógł zobaczyć jak bardzo dobrze model wygląda z każdej strony bez jedo podnoszenia. Pomysł może trochę ściągniety z przedstawiania modeli samochodów z plastiku w 1:24 ale wydaje mi się nabardziej trafiony. Ewentualnie przed podstawką zrób tabliczkę z danymi motocyka....

     

  1. goral71 2023-05-07 08:41:33

    Chodzi mi o czerwony połysk przede wszystkim. Opiszesz, czego używałeś?

     

    Co do podstawki - przy tak sklejonym modelu zrobiłbym coś bardzo minimalistycznego, co nie odciągałoby uwagi od istoty - czyli motocykla.

    Petrov
     
    Siemka, do do farb to użyłem AK interactive , na początku w jednym z postów pokazałem wszystkie farbki jakie miałem użyć , tak samo metaliki i chrom . Co do połysku to użyłem lakieru bezbarwnego Mr.Hobby nr GX100 i  Mr.Hobby 46 . Co do chromu tu też podkład czarny tej samej firmy plus czarna farba z połyskiem nr2 . cała rama po pomalowaniu została jeszcze dodatkowo pomalowana lakierem bezbarwnym . Ale metaliki np. użyłem MIG-a . Co do samego koloru zbiornika i błotników to już seria Real Colors AK nr RC 009 , RC 003,
    sA to kolory które były fabrycznie malowane motocykle . co do podstawki to faktycznie coś prostego by wyeksponować model . muszę też poprowadzić kable oswietlenia pod spód i podłączyć jak zdążę , jak nie będzie bez . Co do samego połysku to trzeba w pierwszej fazie element wygładzić do idealnej powierzchni by nie było nie równości , potem malowanie to sama przyjemność, ja zapuszczałem każdy element klejem CA tak by nasączyć całą powerzchnie papieru i szlifowałem , gdy wyskakiwały dziury powtarzałem zabieg do uzyskania idealnej powierzchni . Monotonne i mozlone , ale pot i trud przynosi efekt w pomalowanym na gotowo elemencie. Może napiszę to jeszcze raz kazdy może zrobić taki model , tylko zależne jest od waszej cierpliwości i w tedy model będzie wygladał super, a jeżeli robi się szybko bo już nie mogę doczekać sie konca bo kolejny model chce robić , no to efekty są mizerne bo sie w tedy ludzie nie przykładają . Nie powiem że mam dość slęczenia nad WSK-ą , ale chcę ją odwzorować w jak najlepszym stopniu i możliwości , podczas budowy zdarzyło mi się że musiałem zrobić drugi zbiornik paliwa od nowa czy amortyzatory , czy dekle od silnika , no bo nie zadowalał mnie efekt końcowy . Wiedziałem że to mi zajmie wiecej czasu ale będzie wyglądać efektownie .



  1. goral71 2023-05-07 08:46:19

    Tradycyjnie przy niedzieli wrzutka mojej dwudniowej pracy kopnik i dzwignia biegów , jeszcze muszę zrobić imitację gumy i malowanko .

  1. Wojok 2023-05-07 11:55:15

    Ale chcesz robić podstawkę czy mini dioramę?

    AndDi

     Przepraszam podstawkę...

    goral71


    Hmm, tak sobie przeglądam te ostatnie posty, i się zastanowiłem, czy nam tu coś nie umknęło ?

    No i faktycznie, późno odpowiedziałeś, niejako mimochodem, a myśmy już poszli z fantazją na całego

    Możemy se te pomysły w buty wsadzić

    P.s. dźwigienki eleganckie

  1. goral71 2023-05-07 16:22:23

    Ale chcesz robić podstawkę czy mini dioramę?

    AndDi

     Przepraszam podstawkę...

    goral71


    Hmm, tak sobie przeglądam te ostatnie posty, i się zastanowiłem, czy nam tu coś nie umknęło ?

    No i faktycznie, późno odpowiedziałeś, niejako mimochodem, a myśmy już poszli z fantazją na całego

    Możemy se te pomysły w buty wsadzić

    P.s. dźwigienki eleganckie

    Wojok
    Nie rozumie o co Ci chodzi , poprosiłem o pomoc i pomysły na dioramę , jak już wcześniej pisałem jeżeli mi starczy czasu zrobię coś złożonego , jeżeli nie to prostą . Każdy pomysł który mi podsuwacie  czytam i wyciągam wnioski . Wiec po co pisać o butach ??? . Jeżeli nie wykorzystam tych pomysłów teraz to napewno później bo teraz musze sie wyrobić do konkursu , potem na spokojnie cos zrobię , lub wykorzystam do Stara 25 pożarniczego którego będę robił po ws-ce.



  1. Wojok 2023-05-07 18:45:07

    No, jak nie rozumiesz ?

    AndDi zapytał Cię, czy chodzi Ci o podstawkę, czy mini dioramę

    Odpowiedziałeś, że o podstawkę.

    Zatem, jakieś lusterko, mała podstawka, to dobre pomysły. Natomiast te nasze pomysły na dioramki, w tej sytuacji wydawały się przerumakowane

  1. goral71 2023-05-07 19:15:33

    No, jak nie rozumiesz ?

    AndDi zapytał Cię, czy chodzi Ci o podstawkę, czy mini dioramę

    Odpowiedziałeś, że o podstawkę.

    Zatem, jakieś lusterko, mała podstawka, to dobre pomysły. Natomiast te nasze pomysły na dioramki, w tej sytuacji wydawały się przerumakowane

    Wojok
    W ogóle nie rozumiem z czego ty problem robisz ?????, ktoś ma pomysł pisze czy to podstawka czy diorama, ja to akceptuję i jest OK. To po co drążysz temat , a może zostanie mi czasu i zrobię np. dioramę .



  1. Wojok 2023-05-07 19:25:46

    Dobra, zapomnij, sorki

  1. goral71 2023-05-07 19:34:21

    Dobra, zapomnij, sorki

    Wojok
     Szanuję opinię wszystkich , nawet jeżeli nie wykorzystam to teraz , to napewno później .  Ja tam się nie obrażam , jest ok



  1. goral71 2023-05-07 23:19:16

    Ostatnia aktualizacja dziś , już mi tyłek wchodzi w tyłek . Detale detale i jeszcze raz detale . Dziś zrobione : kopnik, dzwignia zmiany biegów , osłona łańcucha, stopki x4, ramię hamulca tylnego i blokada tylnego kołą  , ślęczenia 8 godz., ale już koniec na dziś. Miłego oglądania i krytyka mile widziana.

  1. AndDi 2023-05-08 09:56:30

    No proszę , człowiek wraca po weekendzie na dalekiej wsi polskiej, a tu już pozamiatane. No i dobrze, bo trzykrotnie prosiłem, żeby tu nie paskudzić, tylko swoje zległe żale lepiej już w Kafeterii wylewać niż w relacji u kogoś.

    Co do Gila, to właśnie takie małe duperelki wykończeniowe robią z modelu cacuszko. Są tą przysłowiową wisienką i podkreślają dbałość wykonania. Chciało by się go zobaczyć na własne oczy .

  1. tulipan740i 2023-05-08 10:20:57

    No proszę , człowiek wraca po weekendzie na dalekiej wsi polskiej, a tu już pozamiatane. No i dobrze, bo trzykrotnie prosiłem, żeby tu nie paskudzić, tylko swoje zległe żale lepiej już w Kafeterii wylewać niż w relacji u kogoś.

    AndDi


    Jaki wybielacz. Haha. Wiertło wierci, termometr mierzy temperaturę a ktoś znowu manipuluje. To takie oczywiste.. Skoro nakręciłeś całą awanturę to od razu było ją przenieść do kafeterii a nie swoje zasługi innym przypisywać. To pewnie była remiza. 

  1. tulipan740i 2023-05-08 10:33:12

    Takie detale zawsze zajmują najwięcej czasu. Mimo to warto, naprawę warto go poświęcić bo właśnie one dodają modelowi realnego wyglądu. 

  1. goral71 2023-05-08 18:58:34

    No proszę , człowiek wraca po weekendzie na dalekiej wsi polskiej, a tu już pozamiatane. No i dobrze, bo trzykrotnie prosiłem, żeby tu nie paskudzić, tylko swoje zległe żale lepiej już w Kafeterii wylewać niż w relacji u kogoś.

    Co do Gila, to właśnie takie małe duperelki wykończeniowe robią z modelu cacuszko. Są tą przysłowiową wisienką i podkreślają dbałość wykonania. Chciało by się go zobaczyć na własne oczy .

    AndDi
     
    Siemka , masz rację detale zawsze uatrakcyjniają model i warto naprawdę nie raz być cierpliwym. Jak chcesz zobaczyć to 3 czerwca w Stalowej Woli . Ja nie będę mógł być , ale kolega ją zawiezie , trochę mi się plany wakacyjne  pogmatwały, życie



  1. AndDi 2023-05-09 07:44:50

    ...Jak chcesz zobaczyć to 3 czerwca w Stalowej Woli ...

    goral71

    "Troszki" daleko ode mnie , ale dzięki za info

  1. goral71 2023-05-11 22:21:26

    Witam ponownie , dziś wrzutka kilku fotek , co sie pokazało nowego w modelu :

    - tłumik i kolanko

    -Stopki

    - hamulec , czujnik swiatła STOP

    - osłony z napisem gil

    - kopnik , dzwignia zmiany biegów

    Myślę że może juz w tym tygodniu będzie koniec budowy.

  1. AndDi 2023-05-12 08:54:47

    Zmienić miejsce fotografowania, jakiś dobry plener i jestem pewien, że jakby ktoś nie wiedział, to by pomyślał, że to prawdziwy motocykl po renowacji.

  1. tulipan740i 2023-05-12 10:16:15

    Bardzo ładnie wygląda to wszystko blisko finału. Nawet odwzorowałeś łączenie materiału na obwodzie siedziska. Dużo uroku dodaje piękne lakierowanie. Niesamowity poziom. Co jeszcze zostało do zrobienia przy samym modelu?

  1. Szwagier 2023-05-12 10:22:00

    Ekstra to wygląda, i to malowanie w połysku.... Mistrz 

Rezultaty 120 - 140 z 146 pozycji
Udostępnij temat: