WSK GIL, Modelik

  1. goral71 2023-05-03 00:07:06

    Ale chcesz robić podstawkę czy mini dioramę?

    AndDi

     Przepraszam podstawkę , 3 czerwca kolega zabiera mój model na konkurs , 23 maja lecę do Polski , dużo mi czasu nie zostało , coś na szybko ale efektownie

  1. tulipan740i 2023-05-03 01:13:23

    No i kurna musiałeś to wywlec ,  gdzie ja ci jelenia znajdę i to białego w skali 1:9



    goral71


    Jak byś miał robić taki wypad za miasto to tego albinosa możesz sobie darować,  ale zgrabna babeczka to obowiązkowy element takiej scenki. 

  1. goral71 2023-05-03 17:24:31

    No i kurna musiałeś to wywlec ,  gdzie ja ci jelenia znajdę i to białego w skali 1:9



    goral71


    Jak byś miał robić taki wypad za miasto to tego albinosa możesz sobie darować,  ale zgrabna babeczka to obowiązkowy element takiej scenki. 

    tulipan740i
    Kurna ciężko bedzie , teraz to sylikonowe lalki



  1. AndDi 2023-05-03 18:57:05

    Tak sobie pomyślałem, że na tej podstawce motocykl powinien być widoczny z każdej strony, bo jest piękny i dopieszczony, dlatego jakaś ściana czy też garaż odpada.

    Chcesz żeby podstawka była prosta, więc może kawałek jezdni (kostka, kocie łby ostatecznie asfalt), krawężnik, chodnik, ewentualnie jeszcze kawałeczek trawnika. Na chodniku stoi na betonowym słupku lub na szynie, czerwona skrzynka pocztowa (taka z tamtych czasów), można też dołożyć hydrant albo ujęcie wody w postaci pompy. Dodać jakąś rozlaną wodę. Na chodniku można narysować "chłopka" do gry w klasy, plus jakieś zabrudzenia. Jak będzie mało to dodaj z lekka zdezolowaną ławkę.

    Jeśli chcesz, to możesz zamiast scenki miastowej zrobić scenkę wiejską. Piaszczysta droga, koleiny, kępy traw, jakieś roślinki, płotek, murowana kapliczka z bukietami kwiatów. Pod płotem stare koryto z lekka skrzywione.

    Wymyślać coś jeszcze? Ale nie wiem czy będzie takie proste jak to powyżej

  1. AndDi 2023-05-03 19:36:30

    Oho, zaczepka ze zwisem łańcucha nie pykła to trzeba kolejne przytyki robić .Czasem proste jest lepsze jak dokładanie kolejne elementy gdzie nie ma na to zbyt dużo czasu. Goral sam napisał, że chce zrobić coś na szybko. Jak się komuś babeczka nie podoba zawsze może sobie chłopca ulepić.

    tulipan740i

    Ty masz chyba jakiś problem ze sobą, ze swoimi emocjami. Weź Ty się ogarnij. Jaka zaczepka? Chyba z Twojej strony jak widać.

    Łańcuch ma prawie niewidoczny zwis (szczególnie w skali 1/9), a ten luz to jest głównie widoczny przy nacisku łańcucha, a z resztą przyznałem Ci częściowo rację.

    Ty masz wizję z kocykiem i babeczką, a ja mam swoją wizję. Kolega Goral71 napisał, żeby mu podsyłać pomysły i nie napisał, że to masz być wyłącznie Ty lecz skierował prośbę do wszystkich.

    Czuję się zniesmaczony Twoim wpisem. To chyba podsumowuje odpowiednio moje odczucia i chyba na tyle.

  1. goral71 2023-05-03 20:52:05

    Chłopaki nie ma co się kłócić zapytałem wszystkich , szanuję wasze opinie i podpowiedzi , napewno sie z tego coś urodzi pomiędzy czerpiąc pomysły z wszystkich podpowiedzi , dziekuję wam  bardzo  za opinie i napewno coś z tego się wyłoni . Myślałem juz o asfalcie i cos na styl epoki lat 80 tych . Ale to dopiero plany może ktoś jeszcze sie dołączy do dyskusji , macie pomysły walcie śmiało .

  1. AndDi 2023-05-04 07:50:45

    Mam jeszcze jeden pomysł na podstawkę. Tak jak poprzednio:
    ulica, krawężnik, chodnik, a na chodniku okrągły słup ogłoszeniowy z plakatami, obwieszczeniami itp. Oczywiście plakaty z lat 80 i koniecznie jeden z nich częściowo odklejony. Rzecz prosta i łatwa w wykonaniu. Możesz dodać też inne elementy do tego "obrazu" według uznania i czasu.
    A, i nie zapomnij gdzieś tam umieścić motocykla

  1. Wojok 2023-05-04 08:58:43

    Hmm, myślę, że z tym łańcuchem, to AndDi miał jednak rację. Np. na załączonej fotce ( nie wiem czy to ten sam motorek, pewnie inny, ale chodzi o przykład ), wrzuconej niegdyś przez szamana, ja się akurat zwisu łańcucha dopatrzyć nie mogę. Ale ja też stary jestem... 

    A biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej się skłaniałem ku zwisowi łańcucha, czyli się myliłem, w tym wyjątkowym przypadku, sugerowałbym kolesiostwo pominąć.

  1. tulipan740i 2023-05-04 09:14:32

    Wojok, żeby być zupełnie obiektywnym i pomijając kolesiostwo to ja na tym foto widzie lekkie ugięcie. Z resztą sam napisałem, że to ugięcie, zwis jest minimalny. Ale jeżeli kierujemy się skalą i takie ugięcie dzielimy przez 9 to należy też podzielić odległość między zębatkami. Wtedy to będzie proporcjonalnie. AndDi napisał "raczej" czyli sam nie był pewien, ale się skłaniał, do tego, że w motocyklach łańcuchy zwisu nie maja. Nie zaklinamy rzeczywistości i praw fizyki. Mają. 

  1. Wojok 2023-05-04 15:59:16

    ...może ktoś jeszcze sie dołączy do dyskusji , macie pomysły walcie śmiało .

    goral71


    No to skoro śmiało, to ja się odważę

    Jak tak patrzę, jak odpicowałeś tego rumaka, to widzę tylko jedną opcję na dioramkę. Mianowicie wnętrze wsiowego sklepu wielobranżowego, gdzie stoi przed dłuuuugą ladą z pudełkami z gwoździami i takimi tam duprelami, między taczkami, a emaliowanymi wiadrami. 100 metrów za sklepem już powinien wyglądać gorzej

  1. AndDi 2023-05-04 17:51:11

    Wojok, on jest świeżo umyty i wywoskowany, bo chłopak jedzie do rodziców dziewczyny prosić o jej rękę No i jak w takim wypadku nie odpicować

  1. AndDi 2023-05-04 18:04:29

    Hmm, a może jedzie do remizy na zabawę

  1. Wojok 2023-05-04 21:36:03

    ...może ktoś jeszcze sie dołączy do dyskusji , macie pomysły walcie śmiało .

    goral71

     

    To i ja jeszcze zaproponuję jedna scenkę. Targowisko bez ładu i składu. W asortymencie stary bumerang i wiadro wypełnione żółcią po brzegi. Ponadto takie duuuuże haki zaczepne, belka i źdźbło trawy niczym z Biblii. Wśród tego ten piękny okaz. Oczywiście sprzedający to kłamca i oszust bo mówi klientom że ten piękny okazik pasuje do tego asortymentu. Gdy ktoś pyta o cenę za każdym razem podaje wyższą i jeszcze łże, że zawsze podaje taką samą. Jak ktoś mu w oczy powie, że kłamie to ucieka niczym tchórz. 

    tulipan740i


    Świetna scenka. Brakuje tylko figurki właściciela, który waży w próżni ten cztertonowy motor.

  1. goral71 2023-05-05 19:56:11

    Panowie . prosił bym o konstruktywną pomoc przy doradzaniu mi w wyborze . Prosił bym też byście usunęli tą kłótnię w miarę możliwości. Wszystkich zdanie biorę pod uwagę i traktuję równo .

  1. tulipan740i 2023-05-05 21:19:03

    Witaj Gienku. Nie wyczekuję na to żebym wiedział do kiedy mam usunąć, aby zawsze było na moim. 

    Coś się ruszyło w temacie podstawki? 

  1. goral71 2023-05-05 23:30:23

    Witaj Gienku. Nie wyczekuję na to żebym wiedział do kiedy mam usunąć, aby zawsze było na moim. 

    Coś się ruszyło w temacie podstawki? 

    tulipan740i
    Jeszcze nie podjąłem decyzji , może jeszcze ktoś coś dorzuci jakiś pomysł . Narazie skupiam się na detalach niby prawie koniec z modelem ale nadal cos poprawiam . Napewno będzie podstawka jakś prosta to też będzie uzależnoione od czasu który mi zostanie . Chodzi mi po głowie ala kawałek asfaltu z chodnikiem i barierki z łańcuchem pomalowane na biało czerwono . Tak mi dziś zaświtało po waszych sugestiach .
    Proszę pisać jeżeli jeszcze coś wam przyjdzie do głowy



  1. goral71 2023-05-05 23:45:44

    Dziś trochę dłubaniny , ramie hamulca tylnego koła, kilka śrub i stopki .

  1. goral71 2023-05-05 23:48:06

    No i ten zwis

  1. tulipan740i 2023-05-06 09:43:26

    Bardzo precyzyjnie wykonałeś ramię hamulca tylnego. Mała część , ale widać, że składa się z kilku elementów. Zwis też wygląda bardzo dobrze. Może minimalnie, naprawdę minimalnie za duży, ale napewno duuuużo bardziej naturalnie to wygląda niż miałby być pod linijkę. Zawias jest ok. Podstawka może wyglądać mniej więcej jak wyjście z terenu szkoły, gdzie bezpośrednio przed wyjściem są słupki z łańcuchami dla bezpieczeństwa a nieco dalej przejście dla pieszych.  W asfalt możesz wstawić wieko od stucienki kanalizacyjnej. Trochę liści, kałuża, oznaczenie przejścia, latarnia i może to bardzo fajnie wyglądać. 

  1. Wojok 2023-05-06 11:44:37

    Proszę pisać jeżeli jeszcze coś wam przyjdzie do głowy



    goral71


    Hmm, mnie jeszcze coś przyszło do głowy

    Skoro Ty góral jesteś, to może nie pchaj się w miasto z tym motorkiem, tylko zrób jakąś polną ścieżynę, może się rozchodzić na dwie, na rozststaju jakaś stara kapliczka, z boku stok z trawką, snopek siana, czy "piramidka" z orstwii. Proste, i w Twoim klimacie

    Mimo wszystko, niezależnie jak on powinien wyglądać, to mnie się też ten łańcuch bardzo podoba

Rezultaty 100 - 120 z 146 pozycji
Udostępnij temat: