WSK GIL, Modelik

  1. tulipan740i 2023-04-30 22:39:34

    Świetny łańcuch, genialnie zrobiony. W motocyklach łańcuchy raczej nie maja zwisu.

    AndDi

    Każdy łańcuch w motocyklu ma zwis. Wynika to nie tylko ze stopnia jego zużycia lub złego naciągu, ale i poprawnych warunków jego pracy. Dla WSK wg. instrukcji ugięcie między zębatkami to 15-25 mm. Przy prawidłowym naciągu łańcucha może nie widać zbyt dobrze jego zwisu, ale z pewnością jest. Łańcuch od linijki nawet dziwnie wygląda no chyba, że w próżni. 

  1. tulipan740i 2023-04-30 22:53:24

    Tu z tym zwisaniem łańcucha będzie problem bo w wycinance jest prosto i taki już zrobię , może kiedyś postaram sie o wydruk 3D



    goral71


    Może da się delikatnie go przegiąć. Wartość zwisu jest dosłownie symboliczna, ale jest. Patrząc na jakość odwzorowania uznałem, że jak szaleć to szaleć.  Jeżeli nie da się łańcucha ułożyć w lekki łuk a przy większym przebiegu w większy to i tak jest super! 

     

    PS

    Przecież to już jest wydruk 3D, ale dużo bardziej wartościowy.

  1. AndDi 2023-04-30 22:55:29

    Tulipan, masz rację, ale może nie tyle jest to zwis, bo jego nie widać, co luz, który pozwala na ugięcie łańcucha na 1 - 1,5 cała, różnie w różnych motocyklach.

    Chyba miałeś na myśli, że przy braku grawitacji, a nie że w próżni, bo to robi różnicę

  1. tulipan740i 2023-04-30 22:59:19

    Tak, brak grawitacji . Dlatego napisałem w odniesieniu do WSK. Luz jest i zawsze będzie. 

  1. tulipan740i 2023-04-30 23:05:30

    Tu trochę inny przykład niż łańcuch. Przewody elektryczne między słupami. Często są ciężkie i napięcie ich do linii prostej jest niemożliwe. Prędzej dojdzie do zerwania. Dwa, że też pracują w zmiennych warunkach cieplnych. Łańcuch może by się dało napiąć do pod linijkę bo nie jest tak ciężki, ale kosztem jego szybkiego zużycia, więc luz roboczy (ugięcie/zwis) musi być.

  1. Wojok 2023-05-01 04:03:45

    Góral, łańcuch jest świetny

    Zakładaj go tak jak jest. Papier obciążony tymi drucikami, nawet malowany, szybko sam się ugnie i będzie wyglądał tak jak powinien

  1. Petrov 2023-05-01 12:05:08

    Jak uzyskałeś taki piękny połysk??? O_O

  1. goral71 2023-05-01 14:22:32

    Jak uzyskałeś taki piękny połysk??? O_O

    Petrov
    A dokładnie o jakie części modelu Ci chodzi ?



  1. goral71 2023-05-01 22:01:27

    Dziś 1 Maja , święto pracy,  owocnie spędziłem czas na katowaniu łańcucha , oto fotki jak zwykle z telefonu ale może was zainteresują . Śmiało komentować, konstruktywna krytyka mile widziana  . Ślęczenia przy tych koralikach trochę było wytrzeszcz oczu  zakrapiany drinkiem z palemką, oczywiście bez domowej krytyki by się nie obeszło, typowy slang żony  ,, Że Ci się tak chce " .

    Już tak zostanie ten łańcuch
  1. Karol1985 2023-05-02 13:20:51

    Cześć.

    Budujesz świetną replikę i jest na czym oko zawiesić. 

    Warsztat taki, że jeszcze długo będę się uczył sklejać modele, żeby osiągnąć taki lvl. 

    Co do konstruktywnej krytyki:

    1. Nawet przy taki fotkach z "cegły" wszystko jest wyraźne i można popatrzeć na szczegóły więc nie ma się czym przejmować. Ja sam zdjęcia robie już tylko z telefonu i też żyję.

    2. Co do łańcucha. - była tam dyskusja na temat swisu.... Na fotkach które prezentujesz wydaje mi się, że łąńcuch powinieneś obrócić góra-dół. W tym ułożeniu mam wrażenie, że górna cześć jest jakby lekko wypukona do góry co wydaje się być torchę nienatrualne. Dolna część łańcucha wydaję się być prosta. Jakby obrócić go byłoby idealnie. Choć  wiem, że może to nie być takie proste. 

     

    Galeria.... koniecznie w terenie.... I to najlepiej przy jakieś starej kamienicy gdzie na podwórku były szopy w zabudowie szeregowej :) 

  1. goral71 2023-05-02 20:17:11

    Cześć.

    Budujesz świetną replikę i jest na czym oko zawiesić. 

    Warsztat taki, że jeszcze długo będę się uczył sklejać modele, żeby osiągnąć taki lvl. 

    Co do konstruktywnej krytyki:

    1. Nawet przy taki fotkach z "cegły" wszystko jest wyraźne i można popatrzeć na szczegóły więc nie ma się czym przejmować. Ja sam zdjęcia robie już tylko z telefonu i też żyję.

    2. Co do łańcucha. - była tam dyskusja na temat swisu.... Na fotkach które prezentujesz wydaje mi się, że łąńcuch powinieneś obrócić góra-dół. W tym ułożeniu mam wrażenie, że górna cześć jest jakby lekko wypukona do góry co wydaje się być torchę nienatrualne. Dolna część łańcucha wydaję się być prosta. Jakby obrócić go byłoby idealnie. Choć  wiem, że może to nie być takie proste. 

     

    Galeria.... koniecznie w terenie.... I to najlepiej przy jakieś starej kamienicy gdzie na podwórku były szopy w zabudowie szeregowej :) 

    Karol1985
    Siemka , z łańcuchem masz rację , ale jeszcze go uformuję bo to były fotki robione z nie uformowanym łańcuchem i tak naprawdę luźnym. Zobaczymy po sklejeniu i mam nadzieję że da się go powyginać .
    Co do fotek, to bedę robić dwie scenerie , studyjne i w plenerze. jeszcze się zastanawiam nad podstawką, jaką zrobić .
    Co do warsztatu i klejenia to nic trudnego po prostu kleję i staram się dokładnie to robić .



  1. AndDi 2023-05-02 20:20:22

    Z tym zwisem to nie przesadź, bo jak go prawie nie widać w oryginale, to w pomniejszonej wersji tym bardziej

  1. goral71 2023-05-02 20:29:56

    Z tym zwisem to nie przesadź, bo jak go prawie nie widać w oryginale, to w pomniejszonej wersji tym bardziej

    AndDi

           

           Postaram się , masz rację model jest 1:9 to coś lekko można będzie go ugiąć .

  1. goral71 2023-05-02 20:41:45

    Pytanie do was wszystkich i proszę o pomoc , jaka podstawka ???.

    Wasze propozycje mile widziane, coś może wybiorę .

  1. AndDi 2023-05-02 20:59:46

    Ale chcesz robić podstawkę czy mini dioramę?

  1. tulipan740i 2023-05-02 21:11:23

    Pytanie do was wszystkich i proszę o pomoc , jaka podstawka ???.

    Wasze propozycje mile widziane, coś może wybiorę .

    goral71


    Takimi motocyklami chłopaki wozili nad wodę swoje dziewczyny na kocyk i nie tylko.  Może jakiś stawik w środku lasku leżajskiego, tam gdzie są te białe jelenie. 

  1. Karol1985 2023-05-02 22:34:04

    Wyjazd na ryby już przerabiałem przy Poldku i Niewiadówce i nie wyszło to za dobrze

    Mój tato za młodu mieszkał w takiej kamienicy i za nią były takie szopy ( w zabudowie szeregowej ). Wciągnięcie takiego "okazu" z takiej szopy to był nie lada wyczyn.... 

    mam mało zdjęć.... 

    Ewentualnie mogę zrobić zdjęcia garażu mojego wujka.... nadaję się do "schowania GIL-a"

     

  1. goral71 2023-05-02 23:58:48

    Dobra kończę dziś pracę , błotnik i łańcuch już przyklejone .

  1. goral71 2023-05-03 00:02:32

    Wyjazd na ryby już przerabiałem przy Poldku i Niewiadówce i nie wyszło to za dobrze

    Mój tato za młodu mieszkał w takiej kamienicy i za nią były takie szopy ( w zabudowie szeregowej ). Wciągnięcie takiego "okazu" z takiej szopy to był nie lada wyczyn.... 

    mam mało zdjęć.... 

    Ewentualnie mogę zrobić zdjęcia garażu mojego wujka.... nadaję się do "schowania GIL-a"

     

    Karol1985
    W skali 1:9 to będzie trochę za duże



  1. goral71 2023-05-03 00:04:05

    Pytanie do was wszystkich i proszę o pomoc , jaka podstawka ???.

    Wasze propozycje mile widziane, coś może wybiorę .

    goral71


    Takimi motocyklami chłopaki wozili nad wodę swoje dziewczyny na kocyk i nie tylko.  Może jakiś stawik w środku lasku leżajskiego, tam gdzie są te białe jelenie. 

    tulipan740i
    No i kurna musiałeś to wywlec ,  gdzie ja ci jelenia znajdę i to białego w skali 1:9



Rezultaty 80 - 100 z 146 pozycji
Udostępnij temat: