Renault Magnum

  1. Skorpion 2022-05-02 22:27:48

    Cześć !

     

    Zrobiłem tą ramkę tak jak miało być i generalnie pomysł dobry ale gorzej z wykonaniem :) Na przyszłośc trzeba to trochę inaczej , no i dodatkowo gdzieś mi trochę kleju wyciekło i został mały ślad od strony pasażera , mówi się trudno. Dorobiłem też uchwyty wejściowe po bokach , powinny być trochę grubsze , ale nic konkretnego nie znalazłem , więc wykorzystałem drut telefoniczny. Doszły też tylne lampy i można już było połączyć górę z ramą.

     

    I na razie tyle...

  1. Skorpion 2022-05-08 14:44:24

    Cześć !

     

    Nie samą Ifą człowiek żyje , więc i do Magnumki trza było coś dorobić. Doszedł wlot powietrza do filtra , niestety moim błędem jest to , że nie wyciąłem otworów wlotowych w bocznej owiewce , autor je zaznaczył , a ja jakos nie pomyślałem że one będą potrzebne , mówi się trudno. Poniżej jest filtr na jakiejś skrzynce , ale ni cholery nie udało mi się tego złączyć ze soba tak jak powinno byc , za mało miejsca było między ramą a listwami , żeby to tam wpasować , więc jest jak jest. Z prawej strony pojazdu miał być tylko ten filtr i koło zapasowe , jako że takowych nie robię doszedłem do wniosku , że zbyt łyso tam będzie , więc dorobiłem drugi zbiornik paliwa. Doszło tez siodło , więc można było małą przymiarkę z naczepą chłodnią zrobić :))

     

    I do usłyszenia...

  1. Wojok 2022-05-08 20:29:19

    Ładne to

  1. Skorpion 2022-05-23 20:03:19

    Wojok - do ładnego to niestety troche brakuje :) Ta farba z Brico to nie był dobry pomysł.

     

    Tymczasem doszły piasty na kołach, jakieś odblaski z kierunkowskazami, lusterka i wycieraczki, tak więc budowa konia pomału dobiega końca. Dodam jeszcze, że w ramach solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami, zestaw będzie miał Ukraińskie rejestracje, które dojda już niebawem.

     

    Na razie tyle...

  1. Skorpion 2022-05-25 10:28:04

    Cześć !

     

    Zrobiłem pomost za kabiną wraz z przewodami, oraz, jak już wspominałem wcześniej - Ukraińskie rejestracje. Jako że koń prawie gotowy - kolejna mała przymiarka :))

     

    I na razie tyle...

  1. AndDi 2022-05-25 14:06:28

    Wyspecjalizowałeś się w tych ciężarówkach. Pewnie mógłbyś je kleić z zamkniętymi oczami

  1. Skorpion 2022-06-18 21:09:14

    Andrzej - nie przesadzaj :)

     

    Wypadałoby cos w końcu pokazać, choć za dużo tego nie ma. Pomału działam z naczepą, tak więc rama i koła. Koła niestety trochę nie wyszły, bo jakoś nie miałem serca do roboty, ale biorąc pod uwagę, że po zamontowaniu ich będą przysłoniete błotnikami, to może nie będzie to aż tak widoczne :)

     

    To do następnego...

  1. Skorpion 2022-07-08 11:44:11

    Cześć !

     

    Zawieszenie naczepy gotowe, nie jest to jakaś rewelacja, bo i tak niewiele będzie widać. Nastepnie cos w rodzaju szkieletu naczepy i poskładane wszystko na sucho. No to trza się brać za oklejanie tego.

     

    Do usłyszenia...

  1. Wojok 2022-07-08 18:38:06

    Wszystko, wszystkim, ale skrzynka bezcieniowa jest the best

  1. Skorpion 2022-07-08 22:24:45

    Wszystko, wszystkim, ale skrzynka bezcieniowa jest the best

    Wojok



     

    Że co ? Jaka skrzynka ?

  1. Wojok 2022-07-09 03:29:42

    Skrzynka, to za dużo powiedziane Chodzi o stanowisko do fotografowania

  1. Skorpion 2022-07-09 11:02:25

    Skrzynka, to za dużo powiedziane Chodzi o stanowisko do fotografowania

    Wojok



     

    Tak myślałem, ale wolałem się upewnić :) Cóż mogę rzec, zużyło się trochę przez te lata, a ja jakoś przyzwyczaiłem się do jego widoku :), ale jeśli już została zwrócona uwaga, to zrobiłem porządek i wymieniłem tło. Może pewnej części ciała nie urywa, ale tło jest w miarę jednolite i nie zniszczone, więc chyba jest trochę lepiej :))

  1. Skorpion 2022-07-27 18:18:25

    Cześć !

     

    Naczepy ciąg dalszy. Wiem, że ten kontener można było lepiej zrobić, ale doszedłem do wniosku, że jak zaczne poprawiać to wyjdzie jeszcze gorzej więc zostawiłem jak jest. Przymiarki z kołami i ciagnikiem jeszcze na sucho. wezme się teraz za błotniki i będzie można połączyc dół z górą :)

     

    Do następnego...

  1. AndDi 2022-07-27 19:16:04

    ... to zrobiłem porządek i wymieniłem tło. Może pewnej części ciała nie urywa, ale tło jest w miarę jednolite i nie zniszczone, więc chyba jest trochę lepiej :))
    Skorpion


    Marcinie, a jakbyś tak jeszcze kupił karton barwiony, np. jasno szary i wykleił to od środka? Czy to już zbyt dużo do zrobienia?

    Ta barwionka to jest nawet w niektórych hipermarketach i nie jest zbyt droga.


    Kontener bez napisów? Taki goły będzie?

  1. Skorpion 2022-07-27 21:15:17

    Jak będę w jakims markecie, to zobaczę za taką barwionką, jeśli uda mi się nabyć, to spróbuję zrobić z niej tło, szczerze mówiąc to jakoś nie pomyślałem o tym :) Tak, kontener zostanie taki goły, bo wszelakie napisy, gdybym miał robić, to musiałoby być coś na zasadzie wyklejania, a to mogłoby wyglądać troche srednio, dlatego też dałem te srebrne paski oraz srebrny tył, żeby tą białość troche przebić, aczkolwiek nie wykluczam, że byc może wpadnie mi coś do głowy i jakieś fiu-bździu się pojawi :)

  1. Skorpion 2022-07-29 16:14:41

    Cześć !

     

    W selgrosie niestety szarej barwionki nie było, a w innym markecie nie byłem, więc na razie musi zostać tło takie jakie jest :) Doszły błotniki i troche tyłu.

     

    To do następnego...

  1. Karol1985 2022-07-29 16:24:01

    Siemasz.... 

     

    Ja nie wiem cały czas jak to robisz, ale w dlaszym ciągu jestem za warsztatmi z robie koł :) według Twojego pomysłu bo są po prostu roz....walające system :) 

    Co do naczepy....

    1.Barwonki szukałbym w Auchan albo jakimś innym Careffourze ( czy jak to się  tam pisze ).....

    2. na zdjęciu 3 widać że koła prawej strony są w powietrzu..... :P więc albo osie są krzywe, albo bardziej obsawiam że zmiana podstaki ma tu swoje 3 gr'sze....

    3. brakuje mi jeszcze głownych "rygli" zamykających poszczególne skrzydła drzwi kontenera...

    4. Planuję zrobić spotakanie modelarzy z regionu....  Myślę o Śwdnicy żeby, wszyskim było po równo..... piszesz się ?? bo jak dobrze pamiętam.... jestś z Wro ??

  1. Skorpion 2022-07-29 22:09:53

    Akurat byłem w selgrosie, specjalnie do innych marketów po barwionke nie będę jechał, więc rozejrzę się przy okazji. Tak naprawdę wisi tylko jedno koło, bo jest źle osadzone, ale to poprawię jak juz skończę model. Klamki wraz z ryglami będą, ale później, dziwnie by wyglądały takie gołe drzwi :), generalnie sporo drobiazgów jeszcze dojdzie. Czy sie pisze, wszystko zależy od tego kiedy by to miało być, tak dokładnie to jestem z pod Wrocławia, ale do Świdnicy daleko nie mam, kwestia tego czy będę w domu czy w robocie. A akurat koła w naczepie, to wyszły mocno średnio, niemniej dzięki :)

  1. AndDi 2022-07-30 06:50:55

    Pewnie, że po barwionkę to przy okazji. Ja kupowałem w Leclercu i w Empiku, w Auchen chyba też. 

  1. Skorpion 2022-07-30 16:41:55

    W Leclercu mieli, teraz lepiej? Oczywiście o tło chodzi, nie o model :)

Rezultaty 40 - 60 z 75 pozycji
Udostępnij temat: