Renault Magnum

  1. tulipan740i 2022-04-11 22:15:28

    Magnumka rośnie w oczach. Fajnie idzie budowa. Patent na ryfle świetny. Oczywiście kółeczka sztos. 

  1. Skorpion 2022-04-14 09:19:13

    Cześć !

     

    Wnętrze kabiny zrobione , góra zamknieta , będziem teraz podkładować i obrabiać. Na ten moment moge powiedzieć , że spasowanie modelu wręcz wzorowe. Jeśli ktoś będzie doszukiwał sie podobieństwa do oryginału , to od razu mówię , że dach powinien trochę inaczej wyglądać , z przodu i po bokach powinien sie trochę odznaczać i być szerszy. Jeśli kleić by w standardzie , to ta kreska nad drzwiami by to wyznaczała , natomiast gdybym chciał to zrobić , to musiałbym naklejać cały dach jeszcze raz , tak więc z tego zrezygnuję , ale byc może później nakleję nad drzwiami jakiś czarny pasek , tak dla ozdoby :)) Najwiekszym minusem ( jak na razie ) jest druk cyfrowy i to słabej jakości , wystarczy delikatnie palcem po nim przejechać i od razu się ściera , tak więc jeśli ktoś zamierza kleić w standardzie , to musi na to bardzo uważać.

     

    Na razie tyle...

  1. AndDi 2022-04-14 10:06:36

    Bardzo ładne fotele i co ciekawe w modelu bardziej mi się podoba niż w rzeczywistości

  1. Skorpion 2022-04-14 10:42:46

    Bardzo ładne fotele i co ciekawe w modelu bardziej mi się podoba niż w rzeczywistości

    AndDi



    No bo one są nówki , a nie juz wysiedziane :))) Muszę na przyszłość jeszcze pomysleć żeby jakieś wzorki na fotelach zrobić , bo kształtowo to chyba jest ok. I od razu odpowiem , one są zrobione z tektury , odpowiednio wyszlifowanej i pomalowanej :))

  1. AndDi 2022-04-14 16:16:38

    Chodziło mi o to, że "Renówka" podoba mi się bardziej w modelu niż w realu. Ale fotele naprawdę ekstra, pięknie dopracowane

  1. Skorpion 2022-04-16 09:18:18

    Aaa , no się nie zrozumieliśmy :)))

     

    Tymczasem góra wymalowana. Zrobiłem tez błotniki , ale jakoś średnio mi sie podobają , na razie je zostawiam , ale byc może zrobię je jeszcze raz , zobaczę jak to wyjdzie gdy dojdzie reszta uzbrojenia ramy , jest to dosyć ( wbrew pozorom ) trudny i pracochłonny element , więc wolałbym tego nie powtarzać , ale zobaczymy. Na koniec mała przymiarka wszystkiego razem. Powiem szczerze , może idealnie nie jest , ale podoba mnie sie to :))

     

    Do następnego... 

  1. AndDi 2022-04-16 16:45:16

    Tak mi się przypomniało, a gdzie to miałeś jakąś łódkę doczepić?

  1. Skorpion 2022-04-16 17:13:37

    Tak mi się przypomniało, a gdzie to miałeś jakąś łódkę doczepić?

    AndDi
    A jaki to ma związek z Magnumką ? :)) Łódkę miałem poczatkowo przyczepić do Jelcza wojskowego , ale po kilku rozmowach stwierdziłem , że jednak będzie ciągnął przyczepę niskopodwoziową , i po jej zakończeniu będzie galeria. Niskopodwoziówka pomalutku się robi , a jako że na razie mam tylko dwie podłużnice to nie ma co pokazywać. Natomiast przyczepkę z motorówką zrobie w barwach strażackich i pod jakiś wóż strażacki ja podczepię ( jeśli takowy kiedys skleję  )

     

  1. Szwagier 2022-04-16 18:03:23

    Kabina elegancka, kolor fajnie siadł. Bez gęsiej skórki i nawet delikatnie lakier się błyszczy. Podoba mi się. 

  1. Skorpion 2022-04-16 18:16:24

    Szwagier - właśnie jest dokładnie odwrotnie , tylko na zdjęciach tego nie widać :)) Przez ( tak podejrzewam ) kiepski papier na jakim wydrukowano model , farba ( użyłem tu sprayu z brico ) nie siadła równo , mimo , że wcześniej podkładowałem , przy spojrzeniu na żywo można odnieść wrażenie , że w jednym miejscu jest go za dużo , a w innym za mało i robią się różnorakie refleksy , na fotkach zlewa się to wszystko i nie jest aż tak widoczne , niemniej ostatni raz użyłem takiej farby do modelu , jednak aerograf jest pewniejszy. A błyszczy się bardzo , ale przez halogen do oświetlenia tła ten błysk trochę niknie , tak czy siak , mnie się podoba i tak zostanie :)))

  1. Wojok 2022-04-16 20:53:47

    A te koła to wyjątkowo skręcane zrobiłeś, czy Ci się ośka złamała ?

    A jeśli skręcane, to czy one są jakoś sprzęgnięte ze sobą ? Bo drążka poprzecznego nie zlokalizowałem

    Ogólnie podoba mi się bardzo, jest moc I nawet szyba niźle wygląda... jak na razie

  1. Skorpion 2022-04-16 21:05:52

    Zrobiłem skręcane , na niektórych zdjęciach widać taki cienki czarny drucik , to jest drążek. Doszedłem do wniosku , że ze skręcanymi ładniej się prezentuje , więc w następnych modelach , w miarę możliwości też będę robił skrętne. 

  1. AndDi 2022-04-16 21:27:03

    Tak mi się przypomniało, a gdzie to miałeś jakąś łódkę doczepić?

    AndDi
    A jaki to ma związek z Magnumką ? :))

     

    Skorpion

    Absolutnie nie ma nic wspólnego z Magnumką, akurat mi się przypomniało, więc zapytałem, bo gdzie miałem zapytać? Jak Cię bardzo razi to pytanie, to mogę usunąć.

  1. Skorpion 2022-04-16 22:20:11

    Nie no nie razi mnie , tylko myślałem , że jakieś sugestie chcesz podsunąć , bo tak ni z tego , ni z owego pytanie o łódki pada :))) Stąd pytałem jaki to ma związek :))) Wszystko gra !

  1. Skorpion 2022-04-18 10:01:21

    Cześć !

     

    Zrobiłem zbiornik paliwa i jakiś baniak. Dodatkowo pomyślałem sobie , czy zamiast uszczelki z drutu na przedniej szybie nie zrobić jej całej czarnej ( szyby ). Generalnie bardzo często w ciężarówkach szyby są czarne i odznaczają sie od reszty karoseri , w wycinance autor też zrobił szybę czarną. Zrobiłem taka małą przymiarkę jakby to wyglądało , i nie ukrywam , że jestem zadowolony , ale chciałbym poznac wasze zdanie , co o tym myślicie ?

     

    Do usłyszenia...

  1. Karol1985 2022-04-18 12:01:16

    Mokrego Dyngusa :) 

    Cześć. 

    Ja bym to tak zostawił. Ładny efekt.

  1. Zygfryd 2022-04-19 20:18:44

    Zostawiaj! Pasuje idealnie. Hmm, bez tego taka jakaś goła by się wydawała

  1. AndDi 2022-04-19 20:56:23

    Dobrze jest.

  1. bartosz7580 2022-04-28 14:54:16

    Witam kolega. A jaka farba malujesz.? W sprayu czy moze areografem?

  1. Skorpion 2022-04-29 21:45:45

    Generalnie maluje aerografem , ale tu uzylem typowego sprayu z Brico i nie byl to dobry pomysl. Ramka na szybe bedzie troche inna , bo cala taka czarna wyglada troche dziwnie , wiec bedzie w kolorze nadwozia z czarnym jakby wnetrzem ktore jednoczesnie bedzie imitowac uszczelke.

Rezultaty 20 - 40 z 75 pozycji
Udostępnij temat: