Niszczyciel 1/400

  1. jagdtiger2 2023-12-20 21:39:59

    Witam.

    Początkowo mi się nie chciało, ale po namyśle postanowiłem założyć relację z budowy tego modelu. Będąc w listopadzie tego roku na spotkaniu modelarzy w Gdańsku Osowie otrzymałem od kolegi Adama( Ruto88 ) z czarnego forum i papermodels prototyp modelu niszczyciela klasy tribal HMS Matabele. Ponieważ jest to model  próbny nie posiada kamuflarzu ani numeru taktycznego, dlatego też nie umieściłem nazwy w tytule relacji z racji tego że może to być dowolny niszczyciel tej klasy np HMS Cossack. Ja przyjąłem sobie że będzie to niszczyciel dopiero co świeżo zbudowany ze stoczni bez numeru i kamuflażu.

    Adam w ramach testów skleił już goły kadłub, a ja zająłem się resztą, czyli od siebie dokleiłem już śruby, ster, stępki przeciw przechyłowe i zacząłem dziobową nadbudówkę.

    Oczywiście docelowy model Matabele zakupiłem na spotkaniu jak i jeszcze dwa inne które bardzo polecam ponieważ Adam świetnie je zaprojektował i bardzo dokładnie i szczegółowo. Postaram się je pokazać w następnym poście.

    W takim stanie go otrzymałem Robota Adama Robota Adama A tu już moje uzupełnienia A tu 100% moja praca
  1. jagdtiger2 2023-12-20 22:19:54

    Gdyby ktoś był zainteresowany to są modele zaprojektowane przez Adama wydane przez wydawnictwo Szkutnik .

  1. Wojok 2023-12-21 00:59:01

    No to masz wyzwanie, bo kadłub sklejony pięknie

    Tyle, że już masz delikatną wpadkę - łopaty śrub zwichrowałeś odwrotnie

  1. PAN-KARTON 2023-12-21 01:35:32

    Zasiadam i ja, będę bacznie podglądał

    Adamie a mógłbyś coś opowiedzieć jak sklejałeś kadłub, bo rzeczywiście poszycie i burty rewelka ! Masz jakiś patent ?

    Wygląda jak byś najpierw skleił poszycie jedno do drugiego a potem do kadłuba/wręg podkleił (?)

  1. Wojok 2023-12-21 11:36:57

     

    Adamie a mógłbyś coś opowiedzieć jak sklejałeś kadłub...

    PAN-KARTON


    Piotrze, a mógłbyś przeczytać pierwszy post ?

  1. jagdtiger2 2023-12-21 13:41:26

    https://papermodels.pl/thread-12067.html

     

    Piotrze w tej relacji powyżej Ruto88 pokazuje jak skleił ten kadłub.

  1. PAN-KARTON 2023-12-22 05:16:22


    Piotrze w tej relacji powyżej Ruto88 pokazuje jak skleił ten kadłub.

    jagdtiger2

    Dziękuję za link.

    Jeszcze nie naumiany jestem nomenklatury forumowej, a nazwy Awatarów jakoś nie przemawiają do mnie. Czyli dobrze kombinowałem, tylko skali nie czuje.

  1. jagdtiger2 2024-01-03 03:40:45

    Nowik skończony to przy niszczycielu wypada coś podłubać. Mnóstwo małych elementów z którymi  toczę nierówną walkę i na razie przegrywam 

    Kilka fotek, które mam nadzieję chodź trochę oddadzą to o czym piszę.



    Mikro elementy Jest męczarnia, ale jaki efekt będzie na koniec Makro elementy Przymiarka na sucho
  1. PAN-KARTON 2024-01-03 07:19:34

    Nowik skończony to przy niszczycielu wypada coś podłubać. Mnóstwo małych elementów z którymi  toczę nierówną walkę i na razie przegrywam 

    Kilka fotek, które mam nadzieję chodź trochę oddadzą to o czym piszę.



    jagdtiger2

    Jest tempo, jeden po drugim pięknie !. Adam zapamiętuj wszystkie nietypowe rozwiązania, rób foty choćby po ciemku, będę pytał bo to przede mną.

  1. AndDi 2024-01-03 10:09:52

    Jest tępo...

    PAN-KARTON


    Nie wiem dlaczego piszesz, że jest tępo, jak Adam ostro idzie do przodu.

    Adamie - bardzo elegancko i ładne profilowanie.

  1. PAN-KARTON 2024-01-04 08:46:41

    Nie wiem dlaczego piszesz, że jest tępo, jak Adam ostro idzie do przodu.

    AndDi


    Z kontekstu wynika ze myslalem jedno a telefon napisal swoje...

    Cos w DNA wspomnialem o sztucznej inteligencji... 

  1. Wojok 2024-01-05 03:32:49

     

    Cos w DNA wspomnialem o sztucznej inteligencji... 

    PAN-KARTON


    I tu jest błąd - powinno być o sztucznej... nieinteligencji

    Nadbudówka wygląda elegancko

  1. jagdtiger2 2024-01-08 05:26:18

    W ostatni dzień urlopu, a właściwie noc udało się ukończyć dziobową nadbudówkę i zamontować ją na stałe do kadłuba. Tyle drobiazgów że czułem się tak jak gdybym sklejał dwusetkę a nie czterysetkę.

    Drobnica Jeszcze więcej drobnicy Zaczyna mnie się to podobać
  1. PAN-KARTON 2024-01-08 05:40:01

    W ostatni dzień urlopu, a właściwie noc udało się ukończyć dziobową nadbudówkę i zamontować ją na stałe do kadłuba. Tyle drobiazgów że czułem się tak jak gdybym sklejał dwusetkę a nie czterysetkę.

    jagdtiger2

    Skala - tego się nie czuje na zdjęciach na których nie ma porównania. I, tam taki kawał nadbudówki, proste !!! - dopóki nie postawi się tego czegoś koło np. nożyczek. I nawet jak by one były krawieckie z lat 30 to i tak drobiazg jaki stoi na pokładzie zgina kark !!~=

    Mówisz 400 a nie 200 - mnie czeka 300. Każdą wolną chwilą przewracam kartki oryginalnego MM i oglądając Twoją pracę przy Niszczycielu i przy Nowiku to łapki chodzą. Nie wiem jeszcze czy ze strachu czy palą się do roboty ?

  1. AndDi 2024-01-08 10:11:28

    Ale wielki łeb od szpilki, no i te nożyce do strzyżenia owiec .

    Miodzio!

  1. Wojok 2024-01-09 04:08:30

    Hmm, troszkę po macoszemu potraktowałeś światła pozycyjne i za wysoko przykleiłeś tę półkę do szyb na mostku, ale poza tym, wygląda to świetnie

  1. jagdtiger2 2024-01-23 05:06:48

    Trochę podłubałem przy nadbudówce rufowej 

    Walka z drutexem Tak to sobie wyszło
  1. Michał1978 2024-01-27 10:36:01

    Widzę że dalej od mojego to super, no i te poręcze, dodajesz już coś od siebie to super, czekam na kolejną odsłonę.

  1. PAN-KARTON 2024-01-28 14:49:55

    Trochę podłubałem przy nadbudówce rufowej 

    jagdtiger2

    Dłubanie to kiepskie słowo, kojarzy się z nosem ... Kolejny MT się szykuje !

    Dopisek: Długo mnie nie było i widzę że nie nadrobię zaległości jednego dnia...

  1. jagdtiger2 2024-03-05 02:37:48

    Czekałem z aktualizacją żeby coś konkretnego pokazać, ale czasu na sklejanie mało, więc pokaże chociaż to co mam do tej pory.

    Nadbudówka rufowa Środkowa platforma na działka plot
Rezultaty 0 - 20 z 56 pozycji
Udostępnij temat: