F-117A Nighthawk - Military Model 1-2/2000

  1. Saures 2018-11-25 09:47:39

    Witajcie na mojej nowej relacji!

    Apacz czeka na podstawkę (wkrótce na tamtej relacji więcej info).
    F-14 z MM wstrzymałem.
    Teraz próbuję modeli Halińskiego. Kupiłem F-117A i F-15C.

    Model z 2000 roku. Całość w folii zabezpieczającej. Nigdy bym nie powiedział że ten papier ma 18 lat.
    Dokupiłem pierwszy raz w życiu wręgi wycinane laserowo. Sklejanie tego to bajka. Chyba teraz już zawsze będę dokupywał takie :D

    Na razie zrobiłem samego szkieletora. Nie wszystkie części zostały przyklejone, ponieważ z niektórymi wolę poczekać żeby sprawdzić czy będą pasować.

    Całość sklejałem zachowując prostopadłość i równoległość wręg dzięki nowej macie z Olfy.

    W samej konstrukcji szkieletora było kilka błędów, ale bez problemu sobie z nimi poradziłem.

  1. Limaks 2018-11-25 10:37:07

    Łoooo... Ależ ciekawy temat wybrałeś! Jestem wielkim fanem "czarnej serii" amerykańskich samolotów i na pewno będę tu częstym gościem.

    Powodzenia w pracy na tym latadłem.

    P.S

    Potwierdzam, laserówki świetna rzecz.

  1. aragorn001 2018-11-25 11:30:15

    To jest świetny temat, zasiadam i oglądam. 

  1. Saures 2018-12-09 09:37:51

    Dziękuję za kibicowanie.

    Latające dziwadła są ciekawe. Czekam aż ktoś Raptora porządnie opracuje.

     

    Nad modelem powoli pracuję. Do szkieletu są przyklejone komory podwozia, bomb i kabiny.
    Kabinę pierwszy raz waloryzuję. Do głównego pulpitu dodałem pokrętła z drutu cynowego 0,5mm.
    Drut pomalowałem na gloss white a potem skalpelem kroiłem na kawałki i przyklejałem.

    Tak jak główny pulpit nieźle wygląda z opracowania, tak boczne panele to tragedia i nawet oryginału nie przypominają.
    Postanowiłem zaprojektować je po swojemu.

  1. szaman 2018-12-09 11:27:32

    Jak już zabrałeś się za modernizację kokpitu, to mam taka sugestię. Podklej ekrany zielonymi kawałkami folii. Lepiej będzie wyglądało. Tak robiłem w kilku modelach. W Tornado, a i w AH-64. Naprawdę wyglądało dużo lepiej. Folię możesz użyć nawet z zielonej butelki plastikowej. Przy tak małych kawałeczkach zawsze coś prostego wykroisz. Panele boczne też zmieniałem wiele razy . Drukowałem je na błyszczącym papierze fotograficznym jako zdjęcie. Wycinałem i doklejałem..

  1. Saures 2018-12-15 10:15:41

    Dzięki szaman za rady.

    Jak już napisałem, panele zaprojektuje sam i tak też zrobiłem.
    Kupiłem sobie farbki przeźroczyste z Tamiya (w tym zielona) i pokombinuję coś z ekranami.

    Prawy panel gotowy.
    Podsyłam zdjęcie oryginału dla porównania.

  1. Rumak 2018-12-15 17:21:33

    Patrząc na te wszystkie zegary i wyposażenie kabiny, już wiem i jestem całkowicie pewny, ze nigdy nie skleję samolotu.

  1. szaman 2018-12-15 18:45:29

    Aleś Pan namodził na tym panelu. No i pięknie, tylko warto się zastanowić czy to wszystko będzie widać. Już nieraz się przekonałem, że uszczegółowiona kabina fajnie wygląda na zewnątrz, a po zamknięciu i tak większości nie widac. Inaczej, jeżeli jest otwarta owiewka. Wtedy warto się pobawić.

     

  1. Saures 2018-12-16 18:20:00

    Rumak - co Ci mogę powiedzieć... takie szczegóły tylko w kabinie. Jak to się zrobi to potem już leci :)

    szaman - "No i pięknie, tylko warto się zastanowić czy to wszystko będzie widać. " - widzę że wątpisz w to że wcześniej się nie zastanawiałem nad sensem tego ;)
    Wszystko jest zaplanowane i pod kontrolą! :D

    Śmigłowiec ładniutki, ale proszę nie zaczynaj offtopu u mnie na relacji. Dziękuję za góry.

    Lewy panel w budowie.

  1. Zygfryd 2018-12-16 22:18:42

    F-117... Jeden z niewielu samolotów, który wywarł na mnie wrażenie, a nie jestem pasjonatem awiacji. Fajnie będzie zobaczyć finał. A niedawno szukałem i oglądałem sobie je w necie,a tu proszę.

    Muszę powiedzieć, że masz sokoli wzrok i zegarmistrzowską rękę. Detale kokpitu tej wielkości rozbrajają

  1. szaman 2018-12-17 05:53:28

    Saures. Sorry, oczywiście usuwam nadwyżkę.

  1. aragorn001 2018-12-20 19:48:42

    Ładnie ci to idzie, chętnie się dosiądę. Budziki super!

  1. Saures 2018-12-31 09:08:51

    Zygfryd - Dziękuję bardzo za miłe słowa. Lupa z podświetleniem dużo pomaga. Czasami przydałoby się jeszcze jakieś mechaniczne ramię :P
    F-117A Jest na swój sposób piękny. Uwielbiam nowoczesne lotnictwo. Detale kokpitu? Proszę! Poniżej masz już więcej :D

    szaman - Dziękuję! I proszę nie gniewaj się :)

    aragorn001 - Dzięki i witam na przestawieniu :D

     

    Aktualizacja waloryzacji kabiny.
    Przedni pulpit miałem gotowy, ale boczne panele dostały tyle detali że ten wyglądał biednie i nudno. Postanowiłem zaprojektować nowe wyświetlacze (wzorując sięna zdjęciach oryginału) i je wymienić.
    Na sam ekran została naklejona taśma klejąca aby dawała ciekawszy efekt.
    Na sam pulpit doszły jeszcze dwa uchwyty (szary i żółty) i dźwignia. Możliwe że jeszcze coś dodam co powinno być :P

    Sporo czasu mnie kosztuje ta kabina dlatego budowa idzie powolutku. Potem już będzie z górki.

     

  1. Zbyszek001 2018-12-31 09:20:32

    Witaj w relacji. Siadam w ostatnim rzędzie nie mam o czym tu pisać, mam tylko jedno spostrzeżenie.

    Czasem patrząc na relacje głównie lotników, zastanawiam się jak daleko można posunąć się w detalizacji. Przekraczasz kolejne granice niemożliwego. Jeśli pilotem będzie kobieta to nie zapomnij o wykonaniu makijażu ust, to się rzuca w oczy . Detalizacja kabiny to dla mnie odlot.

  1. MARES 2018-12-31 09:39:04

    No to pojechałeś Kolego. Aż za dokładnie;-) Mam tylko nadzieję, że kabina będzie otwarta, a jeszcze lepiej otwieralna. Bo inaczej szkoda by było tego ogromnego nakładu dobrej pracy. Kibicuję temu projektowi.

  1. aragorn001 2018-12-31 10:17:00

    Jak dla mnie bomba, bardzo lubię detalizacje kabin samolotów, tu można poszaleć. Poziom tej detalizacji powala. Szykuje się piękny samolot w niesamowitym wykonaniu! 

     

    Pięknie! 

  1. Jacek-KP 2018-12-31 14:42:42

    Ooooo! Przez duże O. Ja nawet w okularach chyba bym tego nie zobaczył w realu. Ale, że ambitnie działasz, to działaj dalej ku uciesze kolegów i koleżanek :-)

  1. Saures 2019-01-02 18:45:38

    Zbyszek001 - hahaha dobre! :D Myślę że najważniejsze to przekraczać swoje granice i robić to coraz lepiej. Mnie już kilka bardziej doświadczonych kolegów uświadomiło co można poprawić :)

    MARES - Osłona kabiny będzie miała oryginalnie papierowe szyby :D Nie no... sami zobaczycie co będzie :) Ale na pewno bym nie robił takich rzeczy żeby je potem zakryć.

    aragorn001 - Dziękuję! Lecę z tematem :D

    Jacek-KP - Pewnie! Fajnie jak mogę Wam sprawiać tym przyjemność :P Takie drobne elementy kleje i wycinam pod lupą :) Następnym razem pomyślę żeby zrobić fotki na jakim sprzęcie pracuję.

     

    A tymczasem pokusiło mnie o ramki do zegarów z drutu cynowego 0,25mm. Jeszcze nie gotowe.

    Farba czarna to Tamiya XF-1.  Matowa, choć się świeci. Doradzono mi żeby ją rozcieńczyć, wtedy będzie matowa.
    Poprawić trzeba również klejenie CA. Zdecydowanie dawać mniej kleju.

  1. Zygfryd 2019-01-02 21:31:50

    Ja to na Twoim miejscu bym pomyślał, czy nie zająć się zawodowo zegarmistrzostwem :) Poziom detali-mikro max:)

  1. primo 2019-01-02 22:25:32

    Bez porównania oba kokpity :-). Powodzenia dalej.

Rezultaty 0 - 20 z 140 pozycji
Udostępnij temat: