Brat bliźniak modelu BEATY - czyli AH-64 A APACHE z Kartonowej Kolekcji

  1. Limaks 2021-03-03 23:02:18

    CZEŚĆ!

    Dziękuję za tak miłe słowa i uznanie. Motywują i dodają skrzydeł za każdym razem.

    W tej odsłonie pod skalpel poszły "policzki buldoga" i nosek APACZA. Obyło się bez przeszkód. I choć zmieniłem kolejność sklejania,
    to błędów opracowania w tym miejscu nie wychwyciłem. Śmigłowiec rośnie w oczach, a wraz z nim moja wena twórcza.
    Dzięki magicznym kulkom udało mi się uzyskać "niekanciaste kształty gondoli przykadłubowych i co najwazniejsze głowicy czujników na nosie maszyny.
    Choć w wycinance były dwie inne opcje - prosta i trudniejsza, to ja postanowiłem iść swoją drogą widoczną na zdjęciach. Do oszklenia czujników użyłem
    folii typu kameleon do oklejania lamp samochodowych. Jakoś tak naturalniej to wygląda.

    Kółko ogonowe mogłem zrobić lepiej. Troche mało czasu na nie poświęciłem przez co efekty nie powalają, aleJeszcze do  niego powrócę, bo trzeba kilka rzeczy dopracować
    i dokończyć.

  1. Saures 2021-03-04 08:44:38

    Wygląda ta relacja tak jakbyś był w dalszym etapie budowy, ale dopiero teraz foty wrzucasz

    Wyoblenia sztos. Technika do nauczenia u mnie.

    Weź to tylne koło pomaluj aerografem którego masz a jeszcze nie używałeś! Świeci się jak... słońce :P

  1. tulipan740i 2021-03-04 10:37:21

    Prezentujesz bardzo wysoki poziom czystego sklejania. Detale robią  wrażenie, tak jak kulki robote. Sądząc po tym co już wyczarowałeś, całokształt będzie niesamowity. 

  1. Petrov 2021-03-05 15:50:02

    Mialem wrócić do mojego Apacza, bo schrzaniłem i musiałem kupić drugi egzemplarz, ale jak widzę Twój i Beaty, to poczekam jeszcze trochę :P

  1. Jacek-KP 2021-03-05 19:30:18

    Pięknie "kulasz" temat wyobleń. Pierwszorzędna robota.

  1. beata 2021-03-06 21:26:23

    Ja niestety mam kanciaste. Muszę się zaopatrzyć w te " cudowne " kulki. Robota pierwsza klasa.

  1. gen84 2021-03-07 17:37:06

    Cześć.

    Obłości wyszły koncertowo i nie myślę tu o koncercie Zenka od oczu zielonych. Czysta estetyczna robota. 

  1. Limaks 2021-03-07 23:03:39

    Witam ponownie:)

    Saures słusznie zauważyłeś, że mam wykonane trochę więcej niż aktualnie pokazuję.
    To celowe i mam nadzieję, że nikt mi głowy za to nie urwie.
    Kółeczko będzie matowe. Aero w końcu ruszy. Muszę sobie dokładnie przemyśleć jak zorganizować warsztacik.
    Ty tam lepiej pokaż co zmajstrowałeś przy "stealth II-nd generotion"


    Beato super sprawa te kulki. Ja tylko spróbowałem i wiem, że to już nie zniknie z mojego warsztatu:)

    Gen84 - tym koncertem to mi poprawiłeś humor;) dzięki za pochwałę.

    Pozostałym również dziękuję za pozytywny odbiór mojej pracy nad AH-64. Dzięki Wam zapał do klejenia wzrasta i nie mija.

    Aktualizacja:

    Dotarłem do momentu, w którym trzeba porobić trochę drobnicy żeby pójść dalej. Tak powstały między innymi fotele.
    Moje zawierają merytoryczny błąd, a mianowicie górne mocowanie pasów. Nie odklejałem już tego, bo nie chciałem nic poniszczyć.
    Tak się kończy "Sklejanie na pamięć". Chyba nie będzie to tak biło po oczach.

    Następnym tematem jest skrzydło ogonowe (coś w rodzaju steru poziomego/steru wysokości). Tutaj Wszystko pasuje jak ulał. Tylko posklejać i włożyć na miejsce nasadzając na drucik.

    Kolejna sprawa to skrzydła. Tutaj przydało się myślenie naprzód i wklejenie pod poszycie usztywnienia pomiędzy wręgami. To natomiast dało mi
    możliwość rozdzielenia na pół dźwigaru skrzydeł i sklejenia ich osobno. Tak było mi wygodniej.
    Na skraju skrzydła dokleiłem wytłoczone z cienkiej pleksi oszklenie lamp. tą niebieską pomalowałem od spodu niebieską farbką, a z drugiej strony czerwoną. Poszycie skrzydeł zgrywa się bardzo dokładnie i bez zwichrowań.

    Posklejałem i wyobliłem także to co wystaje z silnika od czoła. Nie wiem co to jest i czemu to służy ale domyślam się, znajduje się tam przekładnia wału.
    I tu tak jak widać - wyoblone, a do środka wklejona cieniutka stalowa siateczka. Starałem się jak umiem.

    Pozdrawiam.

    przed złożeniem poskładane na sucho
  1. Saures 2021-03-08 09:47:15

    Walorka pierwsza klasa.
    Żeś się chopie nakuloł w tym fyrloku :P

    Z tymi pasami to podejrzewam że gdybyś o tym nie napisał to nikt by nie zwrócił uwagi. Ale skoro już zjebałeś to jest ok bo takie pasy też będą działać :)

    Tak czułem że masz więcej zrobione, bo coś za szybko Ci to idzie budując z taką walorką :P

  1. Limaks 2021-03-09 14:20:55

    Kolejna aktualizacja.

    Spod noża tym razem wydostały się silniki. Wyoblałem co się dało, a także pokusiłem się o walorkę łopatek kierunkowych
    przed turbinami w silniku. Co prawda będzie to mało widoczne, ale zawsze to jakaś waloryzacja.
    Wstępnie też przyłożyłem czołową osłonę kabiny, która zarysowała piękny kształt tego śmigłowca.

    Budowa silników poszła bez problemu, jedynie ja zmieniłem troszkę kolejność sklejania co nie zaważyło na ostatecznym efekcie.

    Póki co stwierdzam, że Pan Paweł Mistewicz nie jest przereklamowanym projektantem modeli kartonowych. Ba! Potwierdzę to, że jest jednym z lepszych (bazując na tym konkretnym projekcie).

    Do następnego.

    rozczłonowane elementy wręgi imitującej turbinę przymiarka Lekki tuning łopatek kierunkowych silnika leciuśno pobrudzone, nie mogłem się powstrzymać;)
  1. tulipan740i 2021-03-09 14:49:16

    To właśnie jest mistrzostwo! Jak patrzę na tak czystą pracę, to dochodzę do wniosku, że żadne szpachlowanie i malowanie nie jest potrzebne. Jedyny warunek prócz rąk mistrza, to dobre opracowanie. Łopatki kierunkowe wyszły świetnie. Klej to cudo szybko i do galerii wstawiaj. Oczywiście spiesz się  powoli.

  1. Saures 2021-03-09 15:53:38

    tulipan740i - Z ciulatymi opracowaniami szpachla powinna być w zestawie! :P

    Patrząc na to tempo sklejania to do niedzieli powinien być gotowy :)
    Autor relacji jest chyba emerytem.

  1. beata 2021-03-09 22:23:13

    W takim razie, chciałam powiedzieć, że ja klepię, bidę wersję.

  1. Limaks 2021-03-10 11:03:04

    W takim razie, chciałam powiedzieć, że ja klepię, bidę wersję.

    beata


    Eee tam... Może i nie waloryzujesz podobnie jak ja, ale za to Twoj apacz jest mega czysto i profesjonalnie sklejony. Muszę się zdecydowanie takiego klejenia nauczyc. 

  1. Wojok 2021-03-11 15:39:29

    Hejka.

    Gdy będziesz robił wirnik, to nie powtórz błędu Beaty. Ten pręcik idący od pierścienia na dole, do łopaty, przymocuj do tej drugiej łopaty ( i tak analogicznie z wszystkimi ), tak żeby dźwiganie pierścienia odpowiednio zmieniało kąt natarcia łopat.

    Wrzucam tu zdjęcie z relacji Beaty - mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko

  1. Limaks 2021-03-28 10:26:18

    Cześć!

    Dzięki Adamie za cenną uwagę. Zrobię to tak jak się należy przy montażu cięgieł łopat.

    Beata ukończyła swojego Apache-a, a ja jakoś kulam do przodu. Chroniczny brak czasu daje się we znaki.

    Coś tam pchnąłem z budową.

    Zrobiłem "nadbudówkę kadłuba", lampę nawigacyjną, anteny, noże i inne szczegóły na "nadbudówce" oraz pod kadłubem.
    Kleiło się to bezproblemowo mimo małych rozmiarów poszczególnych elementów.
    Do wykonania lampy nawigacyjnej użyłem folii kameleon (jak na nosie apacza) i fajnie to wygląda.
    Wloty do chłodzenia mechanizmów głowicy wirnika głównego troszkę stuningowałem. Powycinałem też otwory tam gdzie były zaczernione pola.
    Pokusiłem się także o wklejenie goleni, żeby ,,kolos stał już na nogach,,:)
    W następnym etapie przykleiłem czujniki podczerwieni i kilka elementów na kadłubie.

    Wyszło jak widać, ale chyba nie jest źle...

    P.S. Zdjęcia mocno robocze także sorry za jakość.

    siateczka jeszcze nie wklejone  imitacje kanałów wentylacyjnych dla głowicy wirnika Lampa nawigacyjna wyrztnik flar lampa pozycyjna z lampą pozycyjną wiertalot nabiera agresywności
  1. Petrov 2021-03-28 12:12:03

    Powtórzę, świetny model. Będzie z czego zmałpiać, chociaż nie będę w stanie na takim poziomie skleić swojego egzemplarza...

  1. Limaks 2021-03-28 12:39:03

    Dzięki Petrov. Zgapiaj i baw sie przy tym dobrze. Nie mam nic przeciwko. 

    Jedynie moge stwierdzić, że patrząc na Twoje modele, to raczej Twoj apacz bedzie rządzić. I tego Ci życzę.  

  1. Bartko28 2021-03-28 20:48:19

    Czy tylko ja mam wrażenie, że nadrukowane linie podziału są bardziej widoczne niż miejsca łączenia części kartonowych?! Wyrzutnik flar po prostu wymiata! Dobrze czasem sobie taką relację przeglądnąć. Dzięki temu człowiek wie gdzie jego miejsce ;-). Na szarym końcu szeregu. :-D Dla mnie rewelka - podglądam dalej.

  1. Jacek-KP 2021-03-29 20:26:00

    Model będzie extra-elegancki. Przyda mi się ta relacje przy klejeniu mojego. Proszę o wyjaśnienie co to jest "folia kameleon"?

Rezultaty 20 - 40 z 98 pozycji
Udostępnij temat: