Mercedes Benz 1628s

  1. Skorpion 2021-04-16 09:30:26

    Cześć !

     

    Niestety na galerię Scani trzeba poczekać , bo wczoraj padał śnieg , a dzisiaj deszcz. Żeby nie siedzieć bezczynnie , wziąłem sie za nasteny model , o którym wspominałem w relacji Scani , czyli tytułowy Mercedes  1628s. Jednego takiego juz posiadam ( w barwach Duvenbecka ) , więc tego postanowiłem skleić bez widziwiania , czyli tak jak przewiduje wycinanka - ciągnik z naczepą cysterną.m Dla przypomnienia , wyd. Answer , autor pan wandtke , skala 1:25. Na początek zrobiłem koła , a właściwie tylko felgi , bo opony tradycyjnie dałem gumowe , no i początki ramy. Taki kolor jak na felgach będzie na ramie , jest on trochę ciemniejszy w rzeczywistości , podobnie jak i rama , jest czerwona , a nie różowa , aparat jak zwykle przekłamuje.

     

    No i na poczatek tyle by było...

  1. Szwagier 2021-04-16 11:21:48

    Doświadczenie już masz z tym mercedesem, więc pewnie wyjdzie jeszcze lepiej niż poprzedni. Ten model chodzi po około 100 zł, na allegro znalazłem ostatnio za 5 dych, już był w koszyku ale sobie odpuściłem. Nie mam miejsca na takie długie modele. Widzę to po moim jelczu, nie ma go gdzie postawić. Do babloty się nie mieści. Przestawiany z szafy na szafę.  tylko się kurzy. 

  1. tulipan740i 2021-04-16 13:05:37

    Idziesz jak burza. Niestety po autorze nie ma co się spodziewać dokładnego opracowania, ale może tym razem się przyłożył. 

    Jeśli chodzi o opracowania Answer, to z nimi zawsze jest podobnie. Jak nowość to cena w opcji "kup teraz" jest chora w porównaniu do jakości opracowania. Należy odczekać kilka miesięcy, może pół roku, a to samo opracowanie nowość pojawia się w hurtowych licytacjach uzupełnianych co kilka dni i można kupić za pół do 3/4 ceny chyba u samego producenta, ponieważ ten ktoś sprzedaje praktycznie same Answery, często z zestawami laserowymi. Na Allegro to sprzedawca o nicku AinaduPL. Uważam, że połowa ceny w porównaniu do nowości to adekwatna kwota do opracowania. Kupiłem tak np. Patriota co kosztuje na stronie producenta 149 zł. W licytacji dałem 68 zł. 

  1. Sebastian01 2021-04-16 13:19:46

     pojawia się w licytacji i można kupić za pół do 3/4 ceny chyba u samego producenta, ponieważ ten ktoś sprzedaje praktycznie same Answery, często z zestawami laserowymi. Na Allegro to sprzedawca o nicku AinaduPL. 

    tulipan740i


    Potwierdzam, jeden to "AinaduPL", a drugi to "modele-kartonowe". Nakupiłem ostatnio (2 mies. temu) od nich modeli "na zapas" (do obejrzenia w mojej galerii profilowej), głównie lokomotywy i wagony. Jestem pewny, że ci dwaj sprzedawcy to konta firmy Answer, bo jak dotarły do mnie paczki to sprzedającym była firma CREOPRESS, a jak ostatnio zamawiałem śrubki laserowe bezpośrednio ze strony Answera to na kopercie miałem sprzedającego również CREOPRESS. Swoją drogą ciekawą strategię wypychania zapasów magazynowych mają. Robią konkurencję dla samych siebie i ludzie kupują, bo tanio, a na koszty produkcji pewnie i tak zarobią. Jedno tylko do kitu robią. Kupiłem kilka modeli i zamiast spakować je w jedną paczkę to mi przysłali kilka osobnych.

  1. tulipan740i 2021-04-16 13:23:08

     Kupiłem kilka modeli i zamiast spakować je w jedną paczkę to mi przysłali kilka osobnych.
    Sebastian01
    Może nieudolnie próbują się kamuflować. Z Allegro towar im schodzi, ale wątpię żeby ktoś przy zdrowych zmysłach u nich na stronie zamawiał modele. Chyba że się zgapił a potem sobie w brodę pluł.



  1. Skorpion 2021-04-16 15:02:22

    Odnośnie opracowania , to zależy o czym mówimy , bo jeśli o podobieństwie do oryginału , to i owszem parę nieścisłości się zdarzy , natomiast jeśli idzie o spasowanie , to w przypadku tych modeli które ja skleiłem , nie narzekam , np. Actros opracowany był bardzo fajnie. Co do cen modeli , z reguły nie zabieram w takich dyskusjach głosu , bo każdy z nas jest dorosły i ma swoje zdanie , niemniej , jako że to moja relacja , to swoje zadanie wyrażę ; mimo , że uważam się za człowieka przy zdrowych zmysłach , to zadarza mi się kupować modele i na stronie Answera , choć z reguły zaopatruję się w Orliku , bo przeważnie dokupuję różne graty których w Answerze brak , ale ceny są te same. Nie zastanawiam sie czy model jest wart swojej ceny , czy nie , podoba mi się , chcę go skleić , to kupuję i sklejam. Być może ceny tego co ja sklejam są za wysokie , niewspółmierne do jakości czy ilości części , ale mam dużo innych problemów na głowie , żeby dumać jeszcze nad tym. Nie przeglądam allegro w poszukiwaniu modeli , nie zastanawiam się czy będzie parę złotych taniej czy nie , zresztą raz na allegro dałem się oszukać i niesmak pozostał. Chce wydawca zarobić , niech zarabia , jeśli wszyscy poluja na okazję tam czy owam , to przynajmniej ode mnie dostanie tyle , ile chce. Sam prowadzę działalność handlową na allegro ( głównie zabawki ) i sprzedaję je dużo drożej niż inne sklepy , a mimo to ludzie u mnie kupują ( co mnie oczywiście cieszy ). Być może w oczach innych ujdę za frajera , czy coś w tym stylu , ale i tak nadal będę zaopatrywał się u wydawców. Tyle.

     

    Wracając do modelu , dorobiłem mocowania zawieszeń , jakieś pseudo nity i idę ramę zapodkładować :))

     

    To do usłyszenia...

  1. tulipan740i 2021-04-16 15:38:42

    Skorpion nie chciałem Cię urazić tymi zdrowymi zmysłami. Skoro nie patrzysz tak bardzo na cenę i jesteś zadowolony to kupuj gdzie chcesz, Twoja sprawa. Chodzi mi tylko o to, że moim zdaniem nie warto przepłacać. Odnośnie spasowania w opracowaniach Answera jest różnie, wiele zależy od autora, bo wierność odwzorowania i przedszkolne uproszczenia wspomnianego autora już osławiły.

  1. Skorpion 2021-04-16 16:02:28

    Tulipan - ja wcale nie czuje się urażony , moja odpowiedź odnośnie zmysłów była lekko sarkastyczna :)) Owszem , z uproszczeniami masz rację , pewne elementy można by bardziej rozwinąć , choć pamietajmy , że ja mówię tylko o pojazdach cywilnych , które kleiłem , nie wiem jak sprawy sie mają w przypadku innych modeli. Trzeba wziąć też pod uwagę , że to co ja sklejam , praktycznie dostepne jest tylko w Answerze w opracowaniu pana Wandtke , więc nawet jak bym chciał ponarzekać , to i tak wyboru nie mam. Ale ogólnie rzecz biorąc jestem z tych opracowań zadowolony i mam nadzieję , że Answer pójdzie dalej tymi torami ( samochody cywilne ).

  1. tulipan740i 2021-04-16 16:29:24

    Po porostu Answer dokładnie trafia tematami w Twój gust. Żebym ja miał takie jedno, czy dwa wydawnictwa to bym prenumeratę założył.

    Wracając do modelu. Rama ma ciekawą belkę wygiętą w pałąk. Czy jak się krzyżak wału ukręci to wał spadnie właśnie na nią? Czy tam jest na coś innego miejsce?

  1. Skorpion 2021-04-16 17:30:57

    No dokładnie , Answer trafia z tematami jak w dziesiątkę :)) Nad tym pałąkiem jest skrzynia biegów , wał z krzyżakiem jest dalej , ale do czego ów pałąk służy , to pojęcia nie mam , Wojok musiałby sie wypowiedzieć , bo ja na mechanice jak i zastosowaniu konstrukcji średnio się wyznaję :))

  1. tulipan740i 2021-04-16 18:12:43

    Jak to wyprofilowanie na skrzynie, to pewnie jest swoistą jej ochroną, chociaż to nie off-road, jednocześnie dodatkowym wzmocnieniem ramy w tym miejscu.

  1. Szwagier 2021-04-16 20:21:15

    Do mnie też answer trafia z tematyką, więc nieraz przymykam oko na niedoróbki. Co do cen to jakoś nie szukam specjalnie oszczędności, bo to hobby nie jest drogie. Ale rzuca się w oczy na aukcji model który jest wystawiony za połowę ceny. 

  1. Sebastian01 2021-04-16 20:42:42

    Za połowę? One są wystawiane od 1zł.

  1. tulipan740i 2021-04-16 21:17:13

    Od złotówki, zgadza się. Najpierw jest bum, trochę jest gorąco w licytacji, szczególnie gdy czas się kończy. Potem jak się rynek nasyci na spokojnie za grosze można kupić. Takie zjazdy z ceny tylko w Answerze. Tylko smarta nie ma.

  1. Sebastian01 2021-04-16 23:30:23

    No tak, z brakiem smarta to rzeczywiście ból, szczególnie jak się kupuje kilka modeli.

    Polowałem na wagon 111A i cały czas schodził za więcej niż chciałem zapłacić. Chyba w 10 licytacjach brałem udział aż kupiłem za 50.91zł podczas gdy w sklepie Answera on stoi za 160zł. I nadal jest to zakupione u wydawcy.

    No ale zaśmieciliśmy Skorpionowi wątek... wypada coś wspomnieć o Mercedesie wreszcie :)

    Jak zwykle zasiadam i podglądam i liczę na metaliczną cysternę, w sensie lusterko, choć nie wiem czy da się takie coś uzyskać za pomocą farb. Są farby "polished steel", kupię takie coś na koła jak się zabiorę za pociągi.

  1. Skorpion 2021-04-17 20:33:04

    Sebastian - mnie takie dyskusje nie przeszkadzają , swoje zdanie wyraziłem i więcej nie będę się na ten temat wypowiadał , bo nie ma to większego sensu , każdy z nas i tak bedzie robił jak mu pasuje , ale jeśli chcecie , to rozmawiajcie :)) Jeszcze nie myslałem nad cysterną , bo do tego droga daleka , ale najprawdopodobniej będzie jakić chrom , albo aluminium , choc rozważam też zrobienie całkowicie matowej , wyjdzie w praniu :))

     

    Tymczasem zawieszenie przednie , tylne i wszystko razem. Jeszcze amorki i można koła zakładać :)) W ramie wyciąłem ten przedni fragment podkabinowy , bo spróbuję zrobić jakąś podobizne silnika i podnoszoną kabinę , chyba bedzie ciekawiej :)) Przednie koła miały być skrętne , ale się nie udało :((

     

    To do usłyszenia...

  1. Skorpion 2021-04-17 23:36:13

    Cześć !

     

    Amortyzatory zrobione , dałem srebrne , żeby nie zlewało się to wszystko , więc można było pokrakowi kapcie założyć :)

     

    I na razie by było...

  1. Szwagier 2021-04-17 23:57:30

    Fajnie, tylko te łapki mocujące amortyzatory lepiej by wyglądały w kolorze ramy. 

  1. Skorpion 2021-04-18 00:07:11

    Fajnie, tylko te łapki mocujące amortyzatory lepiej by wyglądały w kolorze ramy. 

    Szwagier
    W sumie racja , spróbuję podmalować.



  1. Skorpion 2021-04-18 11:31:04

    Cześć ! 

     

    Pomału dłubię sobie silnik. Nie będzie on w 100% odzwierciedleniem rzeczywistości , bo na projektowaniu się nie znam , ale z grubsza silnik przypomina :))

     

    I tyle na razie...

Rezultaty 0 - 20 z 139 pozycji
Udostępnij temat: