Samolot myśliwski Jak 3 - Mały Modelarz 3/1971

  1. Wojok 2021-02-24 02:11:34

    Hejka.

    Koła gotowe - szału nie ma, ale do modelu pasują To co białe na fotce, to odbicie światła. Opony i felgi są dobrze pomalowane.

    Oszklenie też już na miejscu. Bez problemów się nie obeszło, ale jakoś poszło. Spod wiatrochronu wystaje czarny podkład, bo sam wiatrochron jest za mały. Gdy go wkleiłem rogami do rogów czarnej podklejki, to był mocno zbyt płaski i mocno ukośny do tyłu. Trzeba było rwać, wkleić nowy czarny podkład, nową szybkę, kombinować z przeklejeniem ramki, no i wyszło jak wyszło

    Jeszcze tylko koła, śmigło i po bólu

    Na razie.

  1. AndDi 2021-02-24 12:53:41

    Kurcze, muszę Cię pochwalić. Ładnie Ci wychodzi ten staroć 

  1. Wojok 2021-03-04 20:47:39

    Dzięki AndDi

    No i czas kończyć. A na końcu problem z podwoziem głównym. Początkowo myślałem, że będzie duży problem z za małymi pokrywami wnęk, ale jak samolot postawiłem na kołach, to mi ulżyło. Sterczał dziobem jakby Viagry zażył Mimo, że już wcześniej skróciłem golenie, to trzeba było zabieg powtórzyć. O 8 mm. Na fotkach widać mniej więcej różnicę przed i po. Powinny chyba być jeszcze obniżone, ale kolidowało by to ze zbyt dużym, jak mi się wydaje śmigłem. Gdy się model wypoziomuje, to teraz odlegległość łopaty od podłoża jest ok.

    Poza tym, szybka akcja - tylne koło, pokrywy, klapy, wylot chłodnicy oleju i gotowe. Teraz na "lotnisko" i do galerii

    Dzięki za kibicowanie i wsparcie

    Na razie

     

     

    Przed skróceniem goleni... ... i po
  1. AndDi 2021-03-05 11:46:21

    Zadziera nosa, bo po tylu latach, go ktoś wziął do ręki i skleił

  1. Jacek-KP 2021-03-05 19:44:28

    Taki starodawny model, ataki bojowy. Świetne zdjęcia z ciemnym samolotem bez oświetlenia modelu.

Rezultaty 80 - 85 z 85 pozycji
Udostępnij temat: