Kaman SH-2G Seasprite GPM 563 1/33

  1. Kurt 2020-02-15 10:00:01

    Witam w nowej relacji będzie to opowieść o budowie śmigłowca pokładowego będącego na wyposażeniu polskich fregat. Więcej informacji na temat historii i konstrukcji Kamana: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaman_SH-2G_Super_Seasprite .A sam model pochodzi z wydawnictwa GPM zaprojektował go Евгений Щетинин znany mi z innych modeli śmigłowców. Autor ten gwarantuje fajną detalizacje modelu świetne oddanie kształtu bryły oraz dość dobrą grafikę ale też bardzo skąpą ilość wręg i dość dużą trudność budowy. Budowę rozpocząłem od kabiny transportowej zresztą zgonie z tym jak budował swój model autor opracowania.Tu dodatkowo podłogę przedziału podkleiłem kartonem 0,5mm i wytrasowałem ryfle. We wręgach laserowych wręga 8a nie potrzebnie ma wycięte wnętrze bo tam gdzie jest wycięte należy przykleić czyś 19 czyli tylną ścianę przedziału. Na ścianie tej jak i na wewnętrznym poszyciu również przetrasowałam linie imitujące materiał wyścielający wnętrze w celu uplastycznienia. Powoli składam elementy wyposażenia dodatkowo je uplastyczniając dodając przełączniki kontrolki przyciski pokrętła. Niestety dość mocno odbiega to od oryginału ale nie będę tego doprowadzał do stanu z rzeczywistością bo mimo wszystko będzie to model budowany dość mocno w zgodzie ze standardem.

  1. primo 2020-02-15 10:06:22

    Hahaha wczoraj natrafiłem na relację :-). Przypadek?

    Dodrukowali stronę z malunkiem na belce, czy nic z tego nie wyszło?

     

    Powodzenia.

  1. sztukmistrz 2020-02-15 10:35:08

    Witaj

    No trzeba będzie popatrzeć. Mam pytania, będziesz używał laserowych elementów, czy tylko sama wycinanka? Mógłbyś wrzucić zdjęcia arkuszy?

  1. Kurt 2020-02-15 13:43:48

    Primo 

    Dzięki za link nie widziałem tej relacji pięknie zrobiony.

    O co chodzi z tym dodrukowaniem bo nie załapałem.

    Sztukmistrzu używam laserów ale jak sam widzisz są ich śladowe ilości. Proszę zdjęcia arkuszy tylko niestety niektóre już porozcinane.

  1. sztukmistrz 2020-02-15 16:34:22

    Dzięki, faktycznie ilość elementów laserowych niewielka, będziesz coś poprawiał w szkielecie? Jak oceniasz produkt ( stosunek jakość druku i inne do ceny, wiadomo spasowanie wyjdzie w trakcie, ale z tym nie powinno być problemów), jest do niego kabina, czy sam tloczysz? Tak na oko to chyba sporo łatwiejszy od Mi-8

  1. Zygfryd 2020-02-15 20:10:16

    Przyszedł Kurt z nową relacją i znowu kompleksy będzie ludziom robił... Hehe. Bardzo fajny śmiglak, nawet nie wiedziałem, że takie u Nas są. Zarombisty ten komputerek. D jakiego drutu użyłeś na te pstryczki? Bo na zdjęciach ledwo to widać, a jednak jakoś przykleiłeś :)

  1. AndDi 2020-02-15 20:40:57

    Robią wrażenie i te pstryczki i ta kołdra na ścianie Bardzo mi się podoba.

  1. Wojok 2020-02-16 03:12:16

    Hmm, Kurt, spojrzałem na relację zapodaną przez Wojtka i powiem Ci, że Twój materac robi solidną robotę

  1. Zbyszek001 2020-02-16 13:30:29

    Zaczyna się trzęsieniem ziemi a potem napięcie rośnie. Hmmm skąd ja to znam.

  1. primo 2020-02-16 17:52:44

    [...] O co chodzi z tym dodrukowaniem bo nie załapałem [...]

    Kurt


    Pamiętasz ja Answer zapowiedział ten śmigłowiec? Mówiłeś poczekaj, powiem GPM-owi żeby dorzucili jedną kartkę z tym malowaniem właśnie. I tak jest tylko z jednej strony belki ogonowej więc nakład pracy nie duży.

  1. NIUNIA 2020-02-16 20:24:39

    To zasiadam do podglądania:)

  1. Kurt 2020-02-16 22:30:40

    Dziękuję za dobre słowa one zawsze motywują do pracy. Jestem zdziwiony tak dużym zainteresowaniem relacją tego w sumie niezbyt znanego tematu.

    Sztukmistrz

    Zmieniać raczej niewiele będę pewnie coś podaje bo ma tam już jaka koncepcje wyglądu końcowego. A co do jakości druku to nie obiega od standardu GPM czyli ok. A cena to już subiektywna ocena jednak cały komplet do tanich nie należy. Myślę aby dokupić kabinę i koła ale to dopiero po obracaniu gdzieś na konkursie.

    Zygfryd

    Drucik to owijka strun gitarowych średnica 0.1mm. Fakt trochę zabawy było.

    Primo 

    A.... Tak ale niestety nic z tego. Za to jak Answer wyda że że smok będzie okazja oka jeszcze raz zbudować kamana.

  1. Zygfryd 2020-02-16 22:43:11

     

    Zygfryd

    Drucik to owijka strun gitarowych średnica 0.1mm. Fakt trochę zabawy było.

     

     

     

     AndDi a Ty dziwiłeś się mi jak literki wycinałem. Kurcie brawo sokolego oka :D

  1. Kurt 2020-02-18 21:36:10

    Powoli zaczynam zapełniać przedział transportowy. Zamontowałem pulpit operator sonaru operatorowi dorobiłem siedzenie. Tu po raz pierwszy do wykonani poduch zastosowałem modelinę. Patent ten pochodzi od Marcina (Papier O’Plastyka) -dziękuje za rady. Modelina jest w kolorze pomarańczowym wiec poduchy zostały tylko lekko maźnięte aby nadać im bardziej przestrzennego wyglądu. W wycinance są zaproponowane w kolorze dość ciemnego brązu co nie nic wspólnego z rzeczywistością. W Realu są one właśnie takie pomarańczowe jakby pokryte ceratą. Na tle ogólnie panującej szarości w tym modelu fotele będą wyróżniający się akcentem ożywiającym wnętrze. Pasy to również własna inwencja. Wykonałem je z klaki technicznej druty 0,2mm oraz kawałeczka folii ameliniowej.

     

  1. sztukmistrz 2020-02-19 17:16:02

    Jest na co popatrzeć, rewelacja. Siedziska fotela są z jakiejś masy plastycznej?

  1. AndDi 2020-02-19 18:03:53

    Fakt, że fotelik fajowy. A na jego boku to wytłoczenia, naklejenia, czy też grafika?

  1. primo 2020-02-19 18:08:59

    Bardzo ładnie wygląda. W dodatku obicia z wytrasowanymi liniami wyglądają pięknie. Nie myślałeś żeby je psiknąć błyszczącym lakierem?

     

    PS. Ktoś tu nie czytał opisu :-P

  1. Kurt 2020-02-19 20:50:58

     

    PS. Ktoś tu nie czytał opisu :-P

    primo


    Chyba temat wyczerpany

     

    Dziękuje i cieszę się  że się Wam podoba staram się.

     

    A jeszcze jedno pytanie co do samych zdjęć w poprzednich relacjach zawsze używałem tego samego wysłużonego już canona w tej zdjęcia są robione zwykłym telefonem i mam wrażenia że są ostrzejsze i wyraźniejsze. Co Wy o tym sądzicie bo szczerze to wygodniej się robi telefonem bo jest zawsze pod ręka.

     

  1. AndDi 2020-02-19 21:44:36

    Ktoś tu nie czyta pytań, bo ma moje pytanie nie ma odpowiedzi.

  1. Wojok 2020-02-20 01:26:52

    Ktoś tu nie czyta pytań, bo ma moje pytanie nie ma odpowiedzi.

    AndDi


    Chopoki przecież dali Ci odpowiedź, tyle źe w sposób troszeczkę zakręcony Tłoczone

Rezultaty 0 - 20 z 64 pozycji
Udostępnij temat: