P-38 Lightning

P-38 Lightning
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety

Model dobrze znany, chociaż znalazłem tylko trzy galerie tego modelu. Jak na moje możliwości dosyć trudny i wyszedł mi średnio plus.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. wings2017-03-31 14:56:27

  Dziękuję wszystkim za odzew i zainteresowanie Lightningiem. Przyjmuję wszystkie konstruktywne uwagi i postaram się brać je pod uwagę. Z pewnością muszę kupić ten duży papier stosowany do robienia tła do zdjęć. Jeśli chodzi o oceny to powiem, że fajnie jest dostać 10, czy 9 ale nie o to tu chodzi. Dziesięć jest zarezerwowane dla najlepszych i to jest OK. Mnie wystarczy gdy ktoś napisze, że to czy tamto wyszło źle, że można by było zrobić tak czy siak, a coś innego wyszło dobrze. Dziękuję wszystkim chwalącym jak i krytykującym.

 1. RAVEN62017-03-31 12:11:15

  Nie no, nie bądź dla siebie taki ostry. Moim zdaniem nie wyszedł średnio plus, ale nawet dobrze. Są pewne drobne niespasowania a kreda ich nie wybacza, tym bardziej przy dosyć jednolitym malowaniu. Mistrzem tu jest Jerry K (zobacz jego Reportera - to jest mistrzostwo świata). Ale ten P-38 tez wygląda bardzo ładnie. Sądzę, że na żywo z pewnej odległości jest piękny (zdjęcia zawsze wyciągają na wierzch wszelkie niedoskonałości - wg. mnie moje modele w realu zawsze wyglądają lepiej niż na fotkach...). Dam 9, choć nawet się waham nad 10 (no ale ten Jerry K z Reporterem tu się wtrąca, a on dostał "tylko" 10 za tamto cudo)... Nie no, 9, ale to bez taryfy ulgowej. Na 9 zasługuje ode mnie na pewno. Jest fajny. Za poziom trudności 5/5. Prezentacja na 2 - zamiast dywanu lepszy byłby kolorowy karton. Ps. Marzy mi się wydanie tego modelu w Kartonowej Kolekcji (autorem był z tego co pamiętam Pan Mistewicz) w offsecie i z oddzielnymi powierzchniami sterowymi, w tym samym malowaniu... Ech...

 1. noker2017-03-29 09:40:34

  Skrzydlaty - gratuluję ukończenia kolejnego papirzaka, i to kredowego. Sam kilka popełniłem, i wiem że ten materiał WYMAGA. Co do samego modelu, ciekawy, wykonanie dosyć dobre, o retuszu ktoś już wspominał, ja dodam, że są w handu specjalne mazaki/markery chyba olejowe ze srebrzanką, tu by mogłyby Ci się idealnie nadać. Wydaje mi się, że uciekła Ci symetria centralnego kadłuba /zdjęcia 7 i 9/. Bardzo mi się podoba wykonanie kółek i goleni podwozia. Moje oceny dla Ciebie to 8/5/2. 8 - bo jest kilka wad, 5 - bo to kreda, 2 - bo nie lubię futrzastych materiałów, i tu szczerze Ci radzę, zakup sobie kilka brystoli w duużym formacie A0/A1 na tło czarny/szary/niebieski wystarczy do wszystkich modeli. Wg mnie takie tło będzie dużo lepsze niż dywan. Zdjęcia wyjdą bardziej profesjonalnie. Gratulacje.

 1. peter2017-03-28 17:15:59

  Model ładnie się prezentuje,aczkolwiek widać trochę niedokładności zapewne jest to związane z papierem kredowym .

 1. Maciejesław2017-03-28 14:03:12

  Papier kredowy nie wybacza błędów. Tych kilka widać (odciśnięte wręgi, trochę zagnieceń, spasowanie wlotów powietrza do chłodnic i kilka innych dupereli). No ale, faktem jest, że większość z nas popełniłaby te same babole. Maksów na pewno nie dam jak inni bo mamy na tym forum przykłady (całkiem świeże zresztą), że kredę można skleić perfekcyjnie. I tam 10 się należy. A tutaj 8 to ocena adekwatna do wykonania, biorąc poprawkę na trudny materiał.

 1. Zbyszek0012017-03-28 09:10:16

  Jeśli Twoim zdaniem wykonanie to średnia plus, boje się spytać jak wygląda wykonanie bardzo dobre. Dla mnie kosmicznie nieosiągalny pułap. Tym bardziej, że z samolotami, jest mi na prawdę nie po drodze. 3 maksy i silny kandydat do MT. Pieknie to wygląda szczególnie ta laska na dziobie hihihi.

 1. AndDi2017-03-27 18:57:12

  No i jest jest Jeziorko Wingsa, czyli jego znak rozpoznawczy - Dzięki :)) Co do krawędzi, to kiedyś pisałem, ze z fotkami bywa różnie i można się pomylić w obie strony.

 1. Wojok2017-03-27 18:47:05

  Bardzo fajny model, wyszedł elegancko. Bardzo dobrze poradziłeś sobie z kredą. U mnie by to wyszło na pewno gorzej. Podoba mi się, że maksymalnie wykorzystałeś wycinankę. Nawet kołpaki śmigieł, mimo, że " proste ", to fajnie się prezentują. Wydaje mi się tylko, że może niekture wręgi są za ciasno spasowane, ale to może mi się tylko wydawać :-) Ogólnie model super :-)

 1. wings2017-03-27 18:18:55

  Witajcie. Model jest pracochłonny i jak pisałem dosyć trudny. Model jest retuszowany srebrną farbką Revel'a oraz suchymi pastelami i białe krawędzie to złudzenie optyczne. And Di ; jest i jeziorko na życzenie, a to coś brązowe u góry kadłubów to sprężarki.

 1. AndDi2017-03-27 17:45:08

  Nie no, nie ma zdjęć na jeziorkiem/rzeczką? Ale jest chociaż kocyk-futrzak :) Model mi się podoba, bo sam w sobie jest piękny i wykonanie też całkiem dobre. Podoba mi się kolorystyka, no może oprócz tego brązowego u góry kadłubów (a co to jest?). A ja mam srebrną w słoiczku i też się nadaje do krawędzi. Nie bądź taki surowy dla siebie, bo wyszedł Ci lepiej niż średnio plus.

 1. szaman2017-03-27 15:37:09

  Porwałeś się na nie łatwy model i do tego na kredzie. Kiedyś go zacząłem, ale to było w USA i jakoś potem przerwałem. Podoba mi się wykonanie, choć na pewno można by jeszcze co nieco poprawić. Model jest pracochłonny i nie wiem jak Ty tak szybko sobie z nim poradziłeś, bo nie dawno miałeś inny w galerii. Gratuluję walki z kredą i całkiem ładnego modelu do kolekcji. Uwaga na przyszłość: taki srebrny model retuszuję zawsze srebrzanką z puszki w sprayu - nie widać białych krawędzi.

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie