Star 266 Paryż - Dakar 1:87

  • 2025-03-03
  • FSO
Star 266 Paryż - Dakar 1:87
  • Pojazdy kołowe
  • Waloryzacja

Przedstawiam Wam Stara 266 w skali 1:87 z minimodels.sk (przeskalowany z 1:100). Moją ulubioną polską ciężarówkę chciałem skleić, od kiedy zająłem się modelarstwem (czyli od 3 lat:). W mojej skali znalazłem wersję z rajdu Paryż - Dakar. Nie za bardzo lubię takie wynalazki, zawsze wolę standardowy samochód, żeby ewentualnie coś dorobić, ale to opracowanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło (napis Star i FSO na jednym modelu - ideał:). Projekt jest świetny! Model był trudny, a mimo wszystko jestem z niego bardzo zadowolony. Szczególnie zastanawiałem się jak wyjdą obłości z przodu kabiny oraz "maski", bo w projekcie to tak dziwnie wyglądało, ale chylę czoła i stwierdzam że zaprojektowane to zostało super. Model można było zrobić w 3 wersjach: najprostsza - same pudełko, średnia z ubogim podwoziem i najtrudniejsza ze wszystkim. Wziąłem tą ostatnią, bo inne w ogóle nie wchodziły w grę. Bardzo szczegółowe podwozie. Wały zrobiłem z drutu, osie z patyczka do uszu. Teraz moje inwencje: W wycinance autor proponuje osłony między kabiną a paką. Nie chciałem tego robić, żeby nie zasłaniały wlotu powietrza i rury wydechowej, bo w końcu się napracowałem nad nimi:) Pobawiłem się trochę w "modelarza śledczego" i okazało się że są zdjęcia z osłonami i bez, więc z nich zrezygnowałem. Drugą sprawą jest przednie orurowanie. Tutaj już nie mam wytłumaczenia że go nie było, bo było. Ale nie chciałem tego robić, ponieważ na moje zasłaniały by kabinę w tej skali, która jest dla mnie wisienką na torcie. Naprawdę polecam model, świetny projekt i dzięki niemu świetna zabawa przy klejeniu. Jeszcze prywata: równolegle robiłem sławojkę w tej skali, a ośmioletni syn dorobił mi w niej papier toaletowy, dzięki któremu nabrała realizmu. Rośnie mi w domu konkurencja:)

Model nie został jeszcze oceniony

Komentarze

  1. mirkuch2025-03-17 09:50:53

    Kolejny super model:) Jak Ty kleisz takie malizny:)

  1. jagdtiger22025-03-09 15:54:03

    Bardzo mi się podobają te twoje pojazdy w 1/87 . Kolekcja cały czas rośnie.

  1. FSO2025-03-09 10:57:13

    Dzięki Panowie. Szymon, może faktycznie coś się delikatnie przechyliło, ale mam wrażenie, że na żywo tego nie widać. Zrobiłeś mu orurowanie w 1:100? Szaman, dobry pomysł, gdzieś jeszcze znalazłem Jelcza 315 z wyprawy do Nepalu, może być fajnym uzupełnieniem. Jacku dla mnie on był skomplikowany:) Haydee dziękuję! Do tego masz miarkę w oku - poszedłem zmierzyć i wszyło 79 mm.

  1. haydee2025-03-07 12:00:27

    Fajnie, że dorzuciłeś na fotkach monetę. Normalnie jak nawet wiemy w jakiej to jest skali to ciężko to przełożyć na prawdziwy wymiar bo zdjęcia bez odniesienia nas mylą. Tu mi wyszło, że całość ma jakieś 7,5 cm. No szacun, jest sporo bawienia się z drobnicą. Fajnie się ogląda, podro.

  1. Jacek-KP2025-03-06 16:57:18

    Nieskomplikowany, ale atrakcyjnie wyglądający model.

  1. szaman2025-03-04 19:34:42

    Bardzo fajnie sklejona ta malizna!. Proponuje Ci zbudowanie jeszcze jednej innej ciężarówki z rajdu Dakar i zdjęcia na prawdziwym piachu. !

  1. Szymon722025-03-04 06:25:28

    Ładnie sklejony Model Aczkolwiek mam wrażenie,że na zdjęciu nr 2 zabudowa tyłem opada ku dołowi,a na zdjęciu nr 3 wspomniana zabudowa jest lekko przechylona na prawą stronę. Może jest "niewłaściwie rozmieszczony " ładunek na pace.Mimo wszystko jest to fajny Model.Też go wykonałem,ale w oryginalnej skali 1:100.

  1. PAN-KARTON2025-03-04 00:17:02

    Frajda z jazdy takim STAR'em 266R przez cały Dakar pewnie nie dla każdego śmiertelnika. Co tu się dziwić, rok 1988 i kilka tysięcy kilometrów w morderczych warunkach bezdroży Algieru. Każdy miałby prawo skorzystać z wygódki. Dobrze że taka była po drodze :))

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie