Mitsubishi A6M2 "Zero" 6th Kōkūtai, Rabaul, New Britain, November 1942

Mitsubishi A6M2
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
 • Waloryzacja

W czasach PRL-u, gdy oryginalnie wyszedł ten model (1976 r.), mało kto przejmował się poprawnością historyczną. Dziś jednak wiedza historyczna jest na znacznie wyższym poziomie i można dzięki niej dokładnie odtworzyć konkretne maszyny. Prezentuję odnowiony MM, specjalny repaint (publicznie niedostępny), przedstawiający Mitsubishi A6M2 "Zero" z jednostki 6th Kokutai, Rabaul, Nowa Brytania, Listopad 1942. Skala 1/33. Galeria poglądowo-dydaktyczna, nie dla ocen i nagród. Pełna będzie do obejrzenia na forum międzynarodowym. Pozdrawiam!

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Sebastian012023-04-24 10:03:09

  Wydaje mi się, że autorowi chodziło o przekrój narodowości, który występuje na Paper Modelers i rzeczywiście jest on szeroki. Forum samo w sobie jest amerykańskie i Amerykanów jest na nim najwięcej. W odróżnieniu od tego na Kartonówkach mamy 99% Polaków, co czyni je bardziej polskim forum. Nie zmienia to faktu, że zalogować się można nawet z Antarktydy, bo to internet jest międzynarodowy. W sumie to pewnie i z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej by dało radę, a to czyni już z Kartonówek forum Galaktyczne, a przynajmniej Orbitalne :) Trochę żartem i bez zamiaru urażenia kogokolwiek, ale dajmy panu Warmiakowi trochę luzu, bo ostatnio to co temat to człowiek niszczony, że aż żal. Nie mam tutaj na myśli uwag dotyczących modelu, bo te oczywiście są potrzebne. Cieszmy się tym co robimy (modelarstwem) i swoim wzajemnym towarzystwem.

 1. Wojok2023-04-23 22:02:27

  Hmm, tak to napisałem, że mogłeś nie zrozumieć. Chodziło mi o to, że wchodzę na "Kartonówki" będąc w Irlandii, czyli da się to zrobić z zagranicy, czyli "Kartonówki" również są forum międzynarodowym. Więc określenie "forum międzynarodowe" raczej się tu nie sprawdza - musisz wymyślić coś innego. No, nie wiem, może np. "tolerancjne forum" ? Albo, O!, "forum wolne od malkontentów i szyderców". To chyba będzie ok. Nie dziękuj :-)

 1. AndDi2023-04-23 20:45:59

  Na zdjęciu numer 4 wygląda, że ogon odchylił się w prawo, a co do łopat, to faktycznie wyglądają słabo, są dziwacznie zwinięte. Ale łatwo możesz je poprawić i będzie lepiej. Nie przejmuj się malkontentami i klej dalej, ostatecznie masz już 76 lat i można Ci wybaczyć pewne uchybienia, na różnych polach i forach. Dam wysokie noty, na zachętę.

 1. warmiak662023-04-23 19:18:28

  Wojok, nie wiem gdzie ty się "meldujesz" ja wystawiam na ..Papers modellers.Tam tak się ,nie martwią tym że model mający 47 lat musi być,,pod czyjeś gusta.Może powinien być inny? To zwykły standard,ja nie zauważyłem ,by coś mi "uciekło".Pozdrawiam

 1. Kilminster2023-04-23 11:50:16

  Mimo, że model jest bardzo prosty to i tak widać sporo niedociągnięć: ogon zdecydowanie "ucieka" z osi symetrii, łopaty są co najmniej dziwne, a kołpak mimośrodowy. Jeżeli to "repaint" to może trzeba się było pokusić o wyeliminowanie tych zupełnie niepotrzebnych krech na końcówkach skrzydeł i oprofilowaniach skrzydło-kadłub oraz zmniejszenie grubości linii konturowych (chyba, że to retusz markerem...)

 1. Wojok2023-04-23 10:42:21

  Może Cię to zdziwi, ale ja "wchodzę" na forum w Irlandii, a co za tym idzie, jest to możliwe, co zdaje się, czyni z tego forum - forum międzynarodowym :-/ Musisz wymyśleć coś innego.

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie