PzKpfw VI TIGER II Ausf.B Kingtiger

PzKpfw VI TIGER II Ausf.B Kingtiger
 • Pojazdy gąsienicowe
 • Waloryzacja

Witam wszystkich. Jak obiecałem dodaję do galerii Kingtiger-a z wyd. Modelik. Początkowo model miał powstać jako standard, lecz uznałem iż bez znacznej ingerencji i wykorzystania nowych metod niczego nowego się nie nauczę. Dlatego w ruch poszedł aerograf i farbki. Model sklejało się fajnie a malowało jeszcze lepiej. Jedyny problem sprawił karton, gdyż decyzję o zmianie metody wykonania podjąłem gdy kadłub był gotów w 50%. Brak impregnacji znacząco wpłyną pracę z modelem. Nałożenie imitacji zimmeritu sprawiło iż na niepodklejonych dużych częściach pancerza pojawiły się wybrzuszenia, lecz po wyschnięciu wszystko wróciło do normy. Model jest pomalowany podkładem i 5 warstwami farby matowej( pierwszy kamuflaż zmieniłem gdyż wyglądał zbyt sztucznie) i lakierem bezbarwnym matowym. Dla mych nauczycieli powiem iż linki i wizjery były już ukończone momencie mego pojawienia się na forum, lecz myślę iż pewne postępy poczyniłem. Miłego oglądania.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. peter2019-05-12 16:13:12

  Super wykonany model tego tygryska i przepiękny zrobiłeś Mu kamuflaż.

 1. tulipan740i2019-05-10 17:30:04

  Piękna robota. Malowanie wręcz sterylne. Zimmerit ładnie się prezentuje. Zabawne że Niemcy go stosowali w obawie przed minami magnetycznymi a alianci wcale nie używali min tego typu w przeciwieństwie do samych Niemców. Judasze wyszły o niebo realniej. Impregnować zawsze warto. Zawsze jest gwarancja że papier się nie zmechaci przy drobnym szlifowanie jak i nie nasiąknie farbą nie mówiąc o ochronie przed kurzem w modelach nie malowanych.

 1. Zbyszek0012019-05-10 12:50:15

  Ale skromne opinie. Bardzo fajnie zbudowany powiem, że nie widzę błędu. Kapitalne modelarstwo. technicznie perfekcyjnie. Odbiór może jedynie pogarszać brak wosza, który w takim modelu wydobyłby głębie. Ale skoro to pierwszy malowany. Jest lepiej niż świetnie. zimeryt wyszedł rewelacyjnie. Dodatki kapitalne. 3 maksy i moim zdaniem najlepszy z wystawionych czołgów.

 1. sztukmistrz2019-05-10 09:59:32

  Ładny podoba mi się.

 1. Moris2019-05-09 20:05:34

  Witam ponownie, uzupełniłem opis po uwadze Wojek93. Model jest polakierowany, matowym bezbarwnym lakierem( 1 warstwa). Możliwe iż na zdjęciu tego nie widać, może następnym razem położę więcej warstw. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten element.

 1. Wojtek932019-05-09 19:09:58

  Mnie się podoba, jest fajnie pomalowany i widać, że zadbałeś o przygotowanie pod malowanie. Gdybyś jeszcze polakierował go na koniec matem to prezentowałby się jeszcze ładniej takie jest moje subiektywne zdanie. POZdro.

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie