Mad Max War Ring

Mad Max War Ring
 • Pojazdy kołowe
 • Waloryzacja

Przedstawiam model z darmowej, anglojęzycznej strony Paper Replika. Ma nieco ponad 30 cm długości. Skali nie podano, ale na oko może to być 1:25. Model z pozoru łatwy, ale dużych powierzchnie bez wzmocnień i wręg nie da się skleić tak, aby się nie zapadły, pogniotły. Dlatego dorobiłem sporo własnych wręg, co widać w pracowni. Pojazd jest trochę zwaloryzowany, bo był "goły" bez wnętrza kabiny. CKM to całkowicie mój pomysł. Przyznaję bez bicia, że parę razy miałem ochotę cisnąć to straszydło do kosza. Niełatwo było spasować poszycie i dopasować wręgi własnej produkcji. Ale za dużo pracy już włożyłem, więc było mi szkoda. Samochód prezentuje się dość bojowo. Niestety nie dbałem za bardzo o jakość klejenia. Wpłynęło na to w dużej mierze niedopasowanie części, których okrągłe części nie są okrągłe, tylko kanciaste. W zeszłym roku pojawiła się naczepa - cysterna do tego modelu. Jest dwa razy większa. Na razie nie skleję jej, bo nie mam gdzie postawić. Jak skończę poddasze na działce, to będzie miejsce. Możliwe, ze zrobię raz jeszcze całość, ale już w pełni zwaloryzowany i z wieloma poprawkami. Gdy pogoda się poprawi, zrobię zdjęcia w plenerze. Miłego oglądania.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
pulpit w kabinie

Komentarze

 1. Wojok2018-02-18 11:04:28

  Co prawda film mi się nie podobał - nie moje klimaty, ale model sam w sobie nawet mi podszedł :-) Wykonany całkiem przyzwoicie. Opony i podwozie trącą biedą ale reszta spoko. Duży plus za wnętrze i czaszki :-) Drugiego bym nie robił - ten jest ok, ale cysternę na pewno. Ona zrobi robotę. To będzie solidny zestaw :-)

 1. peter2018-02-16 16:05:26

  Bardzo fajny i ciekawy pojazd.Bardzo ładne wykonanie ,jedynie przydałoby się bardziej usmarować ten model.

 1. aragorn0012018-02-13 16:37:57

  Witaj Jacku po długiej przerwie, super, że ukończyłeś ten model. Całkiem fajnie się prezentuje. Film oglądałem, gratuluję modelu!

 1. szaman2018-02-13 10:00:26

  And Di ma rację. Kup lakier chrom w sprayu (10zł) i pomaluj te rury i wloty gaźników. Będzie o niebo lepiej, a końce możesz "przypalić"złotym. Dołuż jeszcze kilka zdjęć z innego poziomu, nie z góry. Dla mnie to Kultowy film i dla Mela Gibsona tez, bo w zasadzie tak rozpoczął wielka karierę. Aż mnie kusi żeby skleić coś do kompletu...

 1. AndDi2018-02-13 09:48:07

  Dobrze sobie poradziłeś z usztywnieniem tego modelu. Nie widać żeby gdzieś coś się zapadło. Karabin wygląda świetnie. Opony odstają od modelu z powodu bieżnika. Za to łaty i szycia dodają im klimatu [w życiu bym na takich gumkach nie pojechał :)]. Białe rury wydechowe mi nie pasują. Może chromowe (jak w filmie) albo ostatecznie zardzewiałe. Mimo tych uwag, model jest fajny w oglądaniu. Dobrze, że ukończyłeś rozpoczętą pracę. Chyba jeszcze Ci trochę zaczętych zostało :)

 1. szaman2018-02-13 06:43:57

  Bardzo się cieszę, że dokończyłeś to dziwadło. Jest super mimo drobnych niedokładności, które i tak nie rzucają się w oczy. Prezentuje się bojowo jak w filmie. Czachy tez są bardzo realistyczne. To dowód na to , że jak się chce to można z prostej darmowej wycinanki zrobić coś fajnego. Wiem coś o tym bo sam skleiłem kilka takich darmowych dziwadeł. Gratuluję Zrób jeszcze samochód Mad Maxa (Ford Falcon V8 Interceptor), bo jest do pobrania i całość sfotografuj na wiosnę w plenerze (najlepiej na pustyni). Za nakład pracy oceniam na maxa. Mam cały komplet, i mogę Ci podrzucic. Wczoraj spotkałem się w sklepie papierniczym z blokiem technicznym o gramaturze 250. Do tego modelu, a przynajmniej niektórych elementów byłby w sam raz.

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie