Kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie”.

Kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie”.
 • Budowle, makiety, dioramy
 • Waloryzacja

Witam Kolegów. Mam ukończony nowy model. Nie mam specjalizacji i wyboru modelu dokonuję zakładając, że będzie mi się podobał i na mej półce wniesie coś nowego. Padło na model kościoła parafialnego w Przeciszowie pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Model firmuje GPM z zamówienia gminy Przeciszów jako broszura promocyjna. Skala 1:150. Model prosty, nieskomplikowany (oprócz dachu dzwonnicy i wieżyczki wentylacyjnej). Ściany płaskie, z wgłębieniami tylko na otwory okienne i doklejanymi portalami nad wejściem głównym i bocznym. Więc dlaczego wziąłem na warsztat? Miałem takie dwa i zaświtało mi że w prosty sposób osiągnę model ciekawszy. Niestety, 2 to za mało, potrzebny by trzeci i tu posłużyłem się czarno-białym kserem na zwykłym papierze. I tak z podstawowej (płaszczyzna 0) wyklejki powstały ściany z wyciętymi dodatkowo otworami drzwiowymi i częściowo narożnikami. Wycięte elementy podklejone trafiły od spodu jako płaszczyzna -1. Z drugiej wycinanki wyciąłem fragmenty pod występy w tynku elewacji, skrzynki instalacyjne i sygnalizator alarmu. Wzbogaciłem mur wieżyczki wentylacyjnej o występy imitujące 4 otwory okienne. Wstawiłem te okna z cieniutkiej warstwy kartonu z resztek chyba silnika Łosia. To nazwę warstwą +1. Z ksera powstała warstwa +2 na gzymsach oraz +1 jako obramowanie otworów okiennych. Następnie dorobiłem parapety i blacharkę na attyce dzwonnicy i portalach nad wejściami. Kolej na rynny wokół dachów i spusty. Potem łapacze śniegu i trzy lampki. Trawnik wykonałem z zabarwionej flizeliny 1mm. Dodałem okrągłe okienko w tyle dzwonnicy. Zapraszam do galerii.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie Kościół w Przeciszowie

Komentarze

 1. Wojok2018-04-27 00:12:57

  Noo, odżyły wspomnienia :-\ Też miałem widok na ten kościół, tyle, że z osiedla " A " :-)

 1. dzeja2018-03-06 20:48:05

  Wojok - detektywie. Pewnym jest to, że dwa ostatnie zdjęcia były robione na osiedlu 'B'. Jeśli to Twe stare strony to dodatkowo cieszę się że pobudziłem wspomnienia.

 1. Wojok2018-02-07 00:34:42

  Faktycznie, sympatyczny model :-) Odrobina inwencji twórczej i zaraz się micha cieszy :-) Z dwóch ostatnich zdjęć wnioskuję, że mieszkasz na os. B :-)

 1. tulipan740i2018-02-05 17:07:39

  Taki ten Twój kościółek pikny że chyba się nawrócę ;-) A tak serio to bardzo mi się podoba. Jedna z ładniejszych budowli jakie tu prezentowano. Najwyższe noty.

 1. anber2018-02-04 23:14:38

  I z prostego zrobiło się ciekawe. Waloryzacja w najlepszym wydaniu. Gratuluję podejścia do tematu. Pozdrawiam.

 1. MARES2018-02-04 18:40:45

  Z prawdziwą przyjemnością obejrzałem Twój nowy model. Z prostej wycinanki stworzyłeś śliczny model przeciszowskiego kościoła Wzorowe wykonanie.

 1. Jacek-KP2018-02-04 14:31:37

  Ładny, ładny. Czysta robota.

 1. peter2018-02-04 12:56:17

  Pięknie wykonany model.jest czysto i dokładnie spasowane elementy.Bardzo Ładny Model

 1. RAVEN62018-02-04 09:58:03

  Super! Bardzo mi się podoba. Kawał dobrej roboty.

 1. szaman2018-02-04 09:13:36

  Kapitalny model. Aż się prosi aby go podświetlić od wewnątrz diodami i zrobić nocną fotkę.. Te żółte elementy na narożnikach powinny być chyba złote. Są farbki więc popraw . Narobiłeś się troszkę i nawet rynny są eleganckie.

 1. AndDi2018-02-04 09:12:30

  Bardzo ładnie sklejony model i świetna prezentacja Andrzeju. Chodzi mi szczególnie o te pierwsze zdjęcia wykonane przez obrót. Co tu dużo mówić podoba mi się, a wykonane przez Ciebie dodatki 3D, dodają wiele temu modelowi. Może szkoda, że nie dałeś w środku oświetlenia, było by super, szczególnie na nocnym tle.

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie