Okręt Jego Królewskiej Mości "Wodnik"

Okręt Jego Królewskiej Mości
 • Okręty, statki, żaglowce
Model tygodnia 2014/52

Witam wszystkich kartoniarzy. Powróciłem do modelarstwa po 9-10latach przerwy. Mój pierwszy model po tak długiej przerwie. Od zawsze ciągnęło mnie do żaglowców i postanowiłem skleić coś z żaglami. Wybór padł na Małego Modelarza Nr 3/2004 "Wodnika" w opracowaniu Pana Patryka Zuzańskiego. Samo opracowanie nie posiada praktycznie żadnych błędów wszystko jest dobrze spasowane chociaż mi nie udało wszystkiego dobrze spasować. Szkielet piankowałem pianką o jak najniższej rozprężalności. Błędem było to że go nie zaszpachlowałem po piankowaniu i efekt w postaci "krowich żeber" wyszedł (no cóż człowiek na błędach się uczy..). Wiele przy tym modelu się nauczyłem i poprzypominałem pewne rzeczy. Potraktowałem go jako model treningowy chociaż włożyłem w niego dużo dużo pracy. Kilka elementów sam dorabiałem. Z ciekawostek mogę podać że wszystkie maszty i reje są papierowe za rdzenie posłużyły mi drewniane patyczki do szaszłyków, żagle z jakiegoś starego prześcieradła znalezionego w domu. Pozatym reszta to standard. Model nie malowany nie lakierowany. Posiadam wszystkie fotografie z kolejnych etapów budowy. A to że nie było na kartonówkach "Wodnika" sklejonego w oryginale zainspirowało mnie aby go Wam pokazać. Fotografem nie jestem ale wydaje mi się że pokazałem wszystko to co najważniejsze. Ciężko o dobre światło.. Mile widziane Wasze komentarze te pozytywne i te negatywne. Zapraszam do galerii. Pozdrawiam!

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. AndDi2016-02-25 18:45:37

  Porządna robota.

 1. elleshar2015-01-04 00:46:47

  Dziękuje ogromnie wszystkim którzy głosowali dla mnie na MT to dla mnie ogromne wyróżnienie i daje kopa do dalszej pracy. Mam coś już w planach ale jeszcze nie zdradzę Pozdrawiam :)

 1. peter2015-01-02 13:01:32

  Bardzo piękny model.3 x Max.

 1. dzaro2014-12-24 13:53:24

  Nie wiem co to te jufersy ,talrepy i inne szkutnicze nazwy, ale sam model podoba mi się i to bardzo. Jak dla mnie max i MT.Żaglowce bardzo mi się podobają, lecz przez ponad 20 lat zabawy z modelarstwem nigdy nie odważyłem się zbudować żadnego, dlatego tym bardziej podziwiam tych, którzy budują te piękne modele. Wielki szacun z mojej strony, i czekam na kolejne modele.

 1. elleshar2014-12-22 23:31:31

  Dzeja nie ma sprawy jakby co to pomogę ja się wzorowałem na jednym modelarzu który wykonał Wodnika perfekcyjnie (popatrzyłem na konradusie). Opracowanie jest naprawdę dobre nie posiada żadnych błędów. Na żagle mam patent ale są bardzo pracochłonne do wykonania :)

 1. dzeja2014-12-22 23:27:36

  Ahoj! nowy mini szkutniku. Wyczarowałeś piękny model. Bardo mi się podoba. Czysto ciekawie wykonany. Nie spodziewałem się , że „WODNIK” z MM będzie taki ładny. Jest to model trudny do zdobycia, a co dopiero do wykonania. Zaciekawiły mnie żagle, wyglądają super – masz jakiś patent. Bardzo dobrze wyglądają jufersy z precyzyjnie przetkanymi i naprężonymi talrepami. Też chyba masz jakiś sposób bo ja nabiedziłem się a nie mam takiego efektu. Cały takielunek dość dobrze widać mimom braku bocznego światła. Nie pasuje mi białe olinowanie. Przy czarnym retuszu to zbyt duży kontrast.

 1. elleshar2014-12-22 23:05:12

  No niestety uczymy się na błędach. Po zapiankowaniu i przytraciu papierem ściernym wydawało się że jest równa powierzchnia i dobrze przygotowana pod oklejki. Jednak po przyklejaniu oklejek pianka tak jakby delikatnie wciągnęła poszycie. Następnym razem będę szpachlował. Ps franczeski -> myślę że grono szkutników się powiększy bo mam w planach już coś następnego :)

 1. franczeski2014-12-22 22:38:57

  Staranne i czyste wykonanie. Krowie żebra w takim wykonaniu, nie do uniknięcia, dlatego po sklejeniu paru pierwszych modeli, zastosowałem rodzaj "deseczek", oczywiście z kartonu. Uwagi: retusz czarny. Nadaje nieco powagi modelowi, ale troszeczkę razi.Olinowanie: rozróżnione ale ruchome mogły być cieńsze. Żagle: świetne.Uwaga ostatnia: może w końcu rodzina budowniczych żaglowców się powiększy!!!

 1. Wojok2014-12-22 19:25:36

  Hmm,model jak ta lala :-) Bardzo mi się podoba.Czarny retusz może tu się jakoś strasznie nie rzuca w oczy,jednak sugerowałbym zmienić to w następnym modelu.Jeżeli takowy będzie oczywiście.Ale myślę,że to już postanowiłeś :-) Bardzo podobają mi się żagle-elegancko wykonane.Podoba mi się też to,że wyraźnie zróżnicowałeś olinowanie stałe od ruchomego.Generalnie cały jest fajny i MT masz ode mnie już dziś :-)

 1. aragorn0012014-12-22 17:18:31

  Witaj, bardzo udany powrót, żaglowiec bardzo mi się podoba, mam go w planach jak trochę nabiorę wprawy, o poszyciu sam napisałeś, czarny retusz naprawdę nie wygląda źle, żagle i olinowanie jak dla mnie super, bardzo ładnie się prezentuje, ode mnie maxy. Pozdrawiam.

 1. Fokus2014-12-22 16:59:17

  Witamy. Bardzo udany powrót. Piękny model, dobre fotki, i nawet nie przeszkadza ten czarny retusz.Gratuluję. Ja doje maxa z dużą szansą na MT.Zobaczymy jak się tydzień rozwinie.

 1. szaman2014-12-22 16:57:22

  Witaj synu marnotrawny z pierwszym pokazanym modelem. Żagle to nie moja "brożka" , ale bardzo podoba mi się Twoje wykonanie tego żaglowca. Jako laik w temacie nie mam mu nic do zarzucenia. Zdjęcia też pokazują chyba wszystko więc dla mnie to piękny model. Daję maxa za model i fotki.

Rezultaty 0 - 12 z 12 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie