USS Dallas

USS Dallas
 • Okręty, statki, żaglowce

Współczesny amerykański okręt podwodny USS Dallas z roku 1979. Wydawca "Modelik 2012", skala 1:200 , autor projektu Łukasz Fuczek. Długość całkowita ok. 54 cm.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. anber2018-01-28 14:16:37

  No tak, dla jednych takie klejenia to odpoczynek, a dla innych szczyt możliwości ;-) Pozdrawiam

 1. beata2018-01-16 21:13:15

  Nie mam się czego czepić :-), to czepię się kanapy. Ładna nawet jest, ale okręt tu nie pasuje. Gratuluję wykonanych łączeń, są perfekcyjne.

 1. peter2018-01-16 11:26:28

  Ładnie i czysto wykonany model,aczkolwiek ciut lepsza prezentacja by się przydała.

 1. Piterkowiec2018-01-15 21:40:32

  Dzięki chłopaki za Wasze opinie. Tak jak DarkDevil napisał, kadłub na konstrukcję samolotową tzn składa się z poszczególnych, okrągłych segmentów, Autor projektu umożliwił jego sklejanie na dwa sposoby tj na dwie wręgi oraz na wew. pasek łączący (tą metodą ja się posłużyłem). Podstawkę pomaluję. Co do czystości klejenia. Przy tym modelu miałem problem z właściwym doborem kleju. Polimerowy (UHU) coś brudził mi wszystko dookoła. Dlatego przestawiłem się na klej introligatorski Magic i BCG. I tymi doleciałem do końca. Jacku wiem, że ten dziubek nie wyszedł mi tak super. Coś nie mogłem go ogarnąć. A ja się zabieram na kolejny model. No i niebawem ruszę z relacją. Dziękuję i pozdrawiam Piotrek

 1. Jacek-KP2018-01-15 20:09:56

  Piękna "torpeda" równiutko i czysto sklejony okręt. Przy takiej dokładności chętnie widziałbym gładki nos, czyli pełen szlif i malowanie, ale wtedy chyba musiałbyś pomalować całość.

 1. AndDi2018-01-15 11:09:29

  Ponarzekał, ponarzekał, ale skleił ładnie, a raczej bardzo ładnie. No faktycznie, pomaluj podstawkę, bo wali po oczach. Dallas Kanapowiec zasługuję na maxy za wykonanie.

 1. DarkDevil802018-01-15 10:51:20

  Super :-) Bohater jednej z mojej ulubionych powieści, ,,Polowanie na Czerwony Październik''. Kiedyś skleiłem USS,,Ohio'' i z tego co pamiętam kadłub kleiło się jak kadłub samolotu :-) Tutaj widzę że zasada chyba podobna była. Pozdrowionka.

 1. aragorn0012018-01-15 09:48:36

  Jest pięknie, bardzo lubię okręty podwodne, szczególnie te bliższe współczesności. Podoba mi się twoje wykonanie USS Dallas, sam go mam w bliskich planach, prowadzę relację z okrętami w tej skali. Świetnie poradziłeś sobie z łączeniam, retuszem, super. Bardzo ciekawy przerywnik, gratuluję wykonanie! Moje klimaty i moja tematyka, zasmuciłeś mnie co do laserów, że nie są spasowane, będzie więc kombinowanie. Ja dam 10/4/2, model może niezbyt trudny, ale też trzeba wprawy by go bardzo dobrze wykonać.

 1. Piterkowiec2018-01-15 08:13:07

  Mares, nic nie było malowane, a jedynie retusz krawędzi.

 1. MARES2018-01-15 08:04:32

  Ładnie poradziłeś sobie z łączeniami. Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się czy podwodzie nie jest malowane. Wygląda na to, że raczej nie. A jeśli tak to brawa za łączenia. Fajna robótka jako przerywnik, ale na litość, nie zostawiaj podstawki w takim surowym stanie. Nie uchodzi.

 1. Piterkowiec2018-01-15 07:17:12

  Witam serdecznie, Powiem Wam, że ostatnio wogóle nie mam głowy do sklejania, a to za sprawą problemów niezwiązanych z modelarstwem. Dlatego aby mimo wszystko czymś zająć ręce, odłożyłem na bok ORP Iskra i postanowiłem skleić coś niezbyt trudnego, a jednocześnie ciekawego. Wybór padł na współczesny amerykański okręt podwodny USS Dallas wyd. przez Modelik w 2012r. Autorem projektu jest Łukasz Fuczek. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Przy budowie wykorzystałem laserowo wycinane elementy. Dla zainteresowanych, nie kupować i tak nie pasują. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Co do samego opracowania, powiem tak nie jest to mistrzostwo świata, aczkolwiek jest ono poprawne. Podczas sklejania natrafiłem na kilka irytujących trudności takich jak: - zbyt luźne pasowania poszczególnych segmentów (stąd trzeba było się nakombinować aby nie powstawały schodki i jednocześnie zachować zgranie grafiki) - białe pola oznaczające miejsca przyklejania część na kadłubie (który jest grafitowo -czarny). Wystarczyło oznaczyć te miejsca przerywaną linią przy zachowaniu pełnego koloru kadłuba. - brak wręg kształtujących na tylnych płetwach. - absolutny brak zapasu ciemnego koloru (grafitowo czarny) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Teraz plusy: - generalnie dobrze spasowany - efektowny model za niewielkie pieniądze - jak ktoś się uprze, to w tydzień go sklei (mi on zajął ok. 2 tygodni).

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie