Hawker Typhoon

Hawker Typhoon
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No150 Hawker Typhoon Mk IB Seria: Fly Model Wydawnictwo: Gomix Skala: 1:33

Model ma ładne kolory i ogólnie samolot fajny ale zapewne z relacji, które można znaleźć w sieci wiecie o błędach.Koła docelowo zamierzam robić właśnie takie bez potrzeby szlifowania.Jako miłośnik nowinek i gadżetów, zapragnąłem zrobić takie otwierane komory uzbrojenia.Podczas oklejenia poszyciem - szok, cóż może za mało szukałem/czytałem w necie ale zostałem z przysłowiową ręką...Jeśli zechcecie oklejać poszyciem szkielet z komorami bez przeróbek to tak będzie.Widzicie ten model, skrzydła, reflektory, a lotki nie jakieś inne?Lampki się troszkę mijają z poszyciem ale najgorsze przed Wami, żeby to wszystko do kupy (poszycie) się ze sobą zgrało, przerobiłem lotki są węższe bo muszą.Skoro miałem szkielet z bajeranckimi komorami to cóż tak krawiec kraje...Teraz już ktoś będzie mądrzejszy i Typhoon wyjdzie mu zapewne ładniejszy.Chciałem go ładnie skleić i ratowałem sytuację ile się da.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. primo2013-01-12 11:32:02

  Ten oto jest chyba ostatnim jaki do tej pory zrobiłeś, najnowszy. Powiem Ci, że będziesz musiał zmienić przyzwyczajenia i szlifować koła. Nawet sklejanie ich z mniejszych krążków nie zastąpi szlifowania, a to nie jest trudne. Pokrywy uzbrojenia powinny się łamać w połowie, i coś nie tak ze zbieżnością kół jest. Ogólnie cały model sklejony dobrze, lecz te małe niedoróbki dają się zauważyć. Powodzenia przy następnym ;-).

 1. szaman2013-01-09 17:12:31

  Nie zaprzeczam. Pewnie tak jest z średnicą i grubością, ale kształt opony-to już wiesz.

 1. Pan Dziobak2013-01-08 16:29:48

  Nie mieszajmy do tego sił nadprzyrodzonych sprawa jest bardziej przyziemna - lenistwo.Następne będą inne pomyślę, popróbuję, poprawię. Dodałem sporo nowych zdjęć, dodatkowo za pierwszym razem gdy robiłem zdjęcia odkryłem coś strasznego w prawej goleni.Dopiero teraz to zauważyłem - skrzywiona nie goleń tylko sama ośka, końcówka drucika.Niby do naprawienia, kombinerki i siup ale boję się i tak zostawię, szkoda. Najwidoczniej wyprowadziło mnie z równowagi to całe łatanie obejrzyjcie dokładnie skrzydła(nasada końcówek) i lotki.To wsio przez te komory, choć dziś już sam nie wiem, ciężko było to wszystko do kupy zgrać.Poszycie powinno być odrobinę do tyłu(ale na to komory nie pozwoliły bo je wkleiłem już do szkieletu i reflektory)i troszkę było przykrótkie na lotki, które i tak co wspomniałem zwęziłem przypatrzcie się.Dodatkowo widzicie krawędź spływu obie strony gdzie centropłat łączy się ze skrzydłem.Gotowe lotki uratowałem doklejeniem elementów które wyciąłem z poszycia, nauczka lepiej takie rzeczy zostawiać.Centropłat miał z kolei dobre poszycie ale montaż do kadłuba znacie z relacji, Ci co nie niech zrobią wg instrukcji to się dopiero zdziwią.Przy kabince też trzeba było trochę podłatać.Reasumując do ideału daleko, model ma swoje felery np. ster kierunku ale Ja też mam dużo do poprawienia tu i ówdzie.Z góry dziękuję zbiorczo za odzew, pochwały i konstruktywną krytykę. Szaman - to są dokładnie koła zrobione wg wzoru z modelu czyli średnica i grubość.Przymierzałem jak kleiłem ładnie się mieściły w komorach podwozia.

 1. beata2013-01-08 12:34:27

  Właśnie,koła są Twoją Nemezis.W każdym modelu są kiepskie,zrób coś z tym.Poprawne wykonanie kół naprawdę nie jest trudne.Nie trzeba mieć do tego doktoratu.Zrobiłeś naprawdę dobry model.

 1. Wojok2013-01-08 01:24:42

  Nie,nie,nie chopoku,Twoje docelowe plany odnośnie kół się zmienią :-) Te są nie do przyjęcia.Ogólnie model bardzo fajny,elegancko się prezentuje z tymi bajerkami,ale z kołami to się jednak pobaw.

 1. szaman2013-01-07 14:15:02

  Panie Dziobak. Wydziobałeś całą masę fajnych modeli. Skupię się jednak na ostatnim. O ile w poprzednich niektórych modelach widoczne są potknięcia i braki retuszu lub inne drobne rzeczy, o tyle ten modelik bardzo mi się podoba. Retusz i symetria OK, ładnie wyprofilowane krawędzie skrzydeł i kołpak linki też w porządku. Jedyne co mi nie pasuje to chyba są za duże koła do tego modelu i profil kół jest taki stożkowy,nienaturalny. Dam jednak dyszkę bo na plus są wszystkie waloryzacje nad którymi musiałeś posiedzieć.Pozdrawiam .

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie