CSH-2 ROOIVALK

CSH-2 ROOIVALK
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No085 CHS Rooivalk Seria: Hobby Model Wydawnictwo: Hobby-Model Skala: 1:33

Model jak w tytule wydawnictwo Hobby Model 7/2004. Parę słów o opracowaniu. Model jest opracowany tak sobie, pewne elementy jakby w trochę innej skali ale nie najgorzej szczególnie elementy zwijane. Poszczególne części kreślone są dość grubą kreską a i kolory na poszczególnych arkuszach nie zawsze są takie same. A teraz osobiste refleksje. Brzydal jak mało co po sklejeni strasznie toporny trochę jakby siekierą ciosany. W tym modelu eksperymenta z klejem robiłem a mianowicie używałem UHU power i jakoś mi nie leży wikol to wikol. Dodałem siatki na silnikach dość znacznie przerobiłem wirniki i tyle cieszę się że udało się dokończyć w sumie to na sił.Na pewno nie mogę go zaliczyć do udanych modeli ale sami oceńcie.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Architect2013-01-26 20:40:28

  Model sklejony niedokładnie i z błędami. Sklejałem go (pierwsze wydanie nr 31) i wiem, że jest trudny, ale bez przesady. Pomijam już fakt, że autor tradycyjnie dla HM wykazał się delikatnym brakiem precyzji w projektowaniu i np. błędnie przesunął obudowę osi śmigła ogonowego niż w rzeczywistym śmigłowcu, ale cóż... A propos obecnego egzemplarza... Widać łączenia, czyli szparki, grubości kartonu, czyli brak retuszu. Zespół obserwacyjno-celowniczy jest zamieniony stronami, podwozie główne ma nierzeczywiste odwzorowanie zamocowania na górze (zamocowanie amortyzatorów), brakuje wystających elementów w bokach pylonów podwozia, spodni płaski element przyklejony jest nieosiowo i działko GA-1 Rattler jest niekompletne, popychacze łopat wirnika powinny być pionowe. To główne błędy, najbardziej rzucające się w oczy, ale jest ich sporo,dlatego dałem 7!!! Wg mnie klejenie modeli wiąże się z odwzorowaniem rzeczywistego obiektu, więc należy poczytać i pooglądać przed składaniem, no i więcej precyzji :).

 1. primo2011-11-01 21:33:58

  Ja tam wiem, że żadnego byś sobie nie odpuścił :). Oceniają model, wiem i Ty też wiesz, że możesz dużo więcej wycisnąć z wycinanek. Głównie tu chodzi i szparki i mało spasowany dzióbek. POZdro.

 1. szaman2011-10-24 15:26:06

  Model wykonany starannie i czysto. Trochę niedopracowany przód i widoczne lekkie braki w retuszu, ale to są drobiazgi.dam 10 -

 1. Ijon2011-10-24 11:16:43

  Widziałem na żywo - bardzo przyzwoity model. Jedyne do czego się przyczepie to kurz na owiewce :D

 1. michal29062011-10-23 23:14:13

  Model jak dla mnie to równo i czysto sklejony, szkoda że tak mało detali.

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie