Dewoitine D.520C1

  1. mirkuch 2024-05-26 14:06:23

    Tak zrobię jak coś będę najwyżej męczył o podpowiedzi

  1. haydee 2024-05-27 11:10:21

    Cześć Mirek, super, że drgnęło do przodu. Przejścia kadłub skrzydło do lekkiego dogładzenia jakimś prętem z BCG ale samo ich posadzenie wyszło dobrze, tak trzymaj. Teraz mi tylko nie zrób kanciastych kół . A kabinkę to sobie wydrukuj i docinaj na wydrukowanym. Dopiero jak już ją będziesz miał wymierzoną to użyj elementu z wycinanki.

  1. mirkuch 2024-05-27 11:53:43

    Cześć Mirek, super, że drgnęło do przodu. Przejścia kadłub skrzydło do lekkiego dogładzenia jakimś prętem z BCG ale samo ich posadzenie wyszło dobrze, tak trzymaj. Teraz mi tylko nie zrób kanciastych kół . A kabinkę to sobie wydrukuj i docinaj na wydrukowanym. Dopiero jak już ją będziesz miał wymierzoną to użyj elementu z wycinanki.

    haydee



    Spróbuję to dogładzić, ale nie obiecuję, że wyjdzie  No właśnie teraz to mi zostały rzeczy chyba najtrudniejsze - kabinka - raz robiłem i raz poległem, śmigła i koła trochę lepiej, ale bez szału. To od razu mam pytanie pod kabinkę, jakim klejem najlepiej ją przykleić do kadłuba? Jak rozumiem wybór między kropelką/super glue, najlepiej chwyci, ale najbardziej pobrudzi a butaprenem? Czy jeszcze jakiś inny klej się lepiej spisze?

  1. PAN-KARTON 2024-05-27 12:07:26

    O klejach CA to raczej zapomnij, chyba że chcesz mieć zaparowane szyby Bo taki efekt zrobi ci CA.

    Butapren ? musisz mieć pewność spasowania na 100% i pewna rękę.

    Kleje polimerowe ? Moim zdaniem brudzą przy jakiś korektach...

    Myślę że Magic zda egzamin, skoro nie taśma dwustronna... oczywiście mówimy o gotowej kabinie i mocowaniu jej do kadłuba.

     

  1. mirkuch 2024-05-27 12:08:28

    Właśnie kabinka będzie zrobiona z folii i z wykorzystaniem taśmy dwustronnej 

  1. PAN-KARTON 2024-05-27 12:12:33

    Właśnie kabinka będzie zrobiona z folii i z wykorzystaniem taśmy dwustronnej 

    mirkuch

    Ja bym szedł w Magic ! Ale nie że jakiś wikol, tylko konkretnie Magic ! I z zasadą : "Klej dobrze trzyma jak go prawie ni ma"

  1. mirkuch 2024-05-27 21:03:55

    A to ja jestem wyznawca Magica pierwszy tego typu klej i się do mnie przykleił na stałe  tylko z wcześniejszej próby przy Caudronie wiem, że muszę poćwiczyć 

  1. haydee 2024-05-27 21:28:32

    Ramki do kabinki to na taśmę tylko przed przyklejeniem zretuszuj. A całą kabinkę do samolotu to albo butapren. Jak leży idealnie to cieniutko na kadłub i kabinkę, liczysz do 10 i nakładasz. A jak chcesz lekkie korekty to tylko warstwę na kabinkę i przykładasz. Druga opcja to CA. Kabinka ma być dobrze spasowana i wtedy najpierw łapiesz jeden punkt, potem po przeciwległej drugi i następnie nasączonym papierkiem w pozostałych miejscach. Tylko tego CA mało. Nie idź w magika. Jeszcze masz za mało wprawy. Rozmoczysz kadłub samolotu i będzie lipa.

  1. mirkuch 2024-05-27 21:46:36

    Ok, a jeszcze zapytam o oszklenie. Chciałbym je zrobić podklejając folię za pomocą taśmy dwustronnej do elementów kabinki. I teraz mam pytanie, jak zrobię elementy kabiny, czyli z naklejoną taśmą dwustronną i wyretuszowane podklejam folią. Czy tą folię wyciąć w jednym kawałku wg szablonu, który jest w wycinance i na nią naklejać poszczególne elementy kabiny i ją uformować czy podkleić folię i wyciąć każdy element i je ze sobą skleić? 

  1. haydee 2024-05-27 21:54:49

    Ramki wycięte z lekkim naddatkiem przyklejasz do taśmy dwustronnej nie odklejając zabezpieczenia z drugiej strony taśmy. Dobrze podociskaj i teraz wytnij wewnętrzną stronę ramek tak jak ma być i retusz. Odklej zabezpieczenie i przyklej na folię, podociskaj. Folia ma być lekko większa. Teraz dornij kształt po zewnątrz i retusz. A i jeszcze jedno przes tym wszystkim pomaluj ramki od spodu na jakiś ciemny albo srebrny. Inaczej będzie białe.

  1. mirkuch 2024-06-01 13:49:42

    Korzystając trochę z wolnego czasu udało mi się skończyć Dewoitine'a Od ostatniego czasu doszło podwozie z kołami (wyszło chyba lepiej niż ostatnio, szczególnie jeżeli chodzi o formowanie drutu i kartonu, ale jakoś jest problem z lewym kołem - nie jest zbyt stabilne, mimo pomysłu z usztywnieniem), śmigło i kabina. Wciąż pojawiają się wpadki i się wkurzam, że średnio wyszło, ale ... porównując do Caudrona czy PWS.50 wydaje mi się, że z każdym powtórzeniem jakiegoś elementu jest lepiej Wiadomo, to nie jest poziom większości osób tutaj czy wystawowy, ale też chłodzę głowę, że to trzeci model. 

    Przynudzę jeszczę chwilę, na poczatku relacji założyłem cele główne i podzielę się moim zdaniem, a chętnie prosiłbym o Wasze opinie i wskazówki:

    - skleić czysto i dokładnie: jest czyściej i dokładniej, ale widzę sporą rezerwę w formowaniu i przede wszystkim pasowaniu elementów, a także chyba najważniejsze w dobrym czytaniu planów i planowaniu w przód. Tutaj bardzo wiele drzwi otworzył mi Dominik, który podsyłał mi super rozrysowane podpowiedzi jak ugryżć poszczególne etapy i to jest coś na czym będę się wciąż wzorował

    - poprawna owiewka - nie udało się mi się, ale przynajmniej jest przezroczysta i coś tam kształtem przypomina wydaje mi się o poziom lepsza niż w Caudronie

    - podwozie i koła - powoli przyswajam sobie technikę robienia kół, powiedzmy, że są akceptowalne, ale do doskonalenia w detalu.

    Dziękuję za wszystkie porady, wskazówki i pomoc w trakcie budowy:)

  1. PAN-KARTON 2024-06-01 14:07:17

    5 z + za dążenie do poprawy umiejętności. Stawiaj na półkę jeden obok drugiego w kolejności. Na końcu półki zobaczysz czego dokonałeś. Mam nadzieję że, półkę masz nie za długą

    A teraz, przemieść matę i następna wycinanka.

  1. koland 2024-06-01 16:32:54

    Witam.

    No i gratulacje,udało Ci się dobrnąć do celu.Dobrze że widzisz swoje błędy,ale nawet po wykonaniu trzydziestego modelu będziesz nadal widział jakieś elementy,które można by było zrobić lepiej tak że życzę cierpliwości.Co do błędów to złe są kąty rozstawienia łopat śmigła,koła "kwadratowe- tutaj mała podpowiedź,jeśli nie czujesz się na siłach ,żeby takie koła samodzielnie wykonać sugeruję zakup np.w GPM-ie.Są dostępne  drewniane toczone koła w różnych wymiarach w cenie okolo 5 zł.Załączyłem zdjęcie jak takie koła wyglądają i jak się prezentują w realu.I na koniec model lepiej by się prezentował bez tej podstawki montażowej.Powodzenia w kolejnym projekcie.

    Pozdro.

  1. mirkuch 2024-06-01 16:47:34

    Oo dziękuję za pomysł z kołami, do następnego modelu pomyślę nad nimi, a najpewniej je kupię i próbuję zrobić drugi zestaw z wycinanki i jak słabo wyjdą to użyję tych A z podstawką, były teraz na szybko tutaj wrzucone zdjęcia, jak będę miał chwilę planuje zrobić nowe i wrzucić je już do galerii jako skończony model

  1. haydee 2024-06-02 21:25:18

    Cześć Mirek, dobrze wyszedł, gratulacje. Ale, żeby nie było tak różowo a w sumie tak jaskrawo zielono . Czym ty ten retusz machnąłeś, tylko nie pisz, że flamastrem. Weź to jakoś skoryguj, nawet jakimiś plakatówkami. Tylko nie przesadź z wilgocią, bardzo leciutko, może być wykałaczką.

Rezultaty 80 - 95 z 95 pozycji
Udostępnij temat: