Wieża, czyli wierzę, że zbuduję wieżę :)

1. Jacek-KP 2019-12-08 22:40:25

Budowla nieźle wygląda. A to obramowanie kamienne wokół wejścia, to rzeczywiście jest portal. Obecnie, jak ktoś mówi "portal" to kojarzą się strony w internecie.

1. Zbyszek001 2019-12-09 08:07:06

Nom fakt ekstra. Czy te kamiory są cięte laserem, bo tak mi jakoś wygląda.

1. AndDi 2019-12-09 11:11:24

Nom fakt ekstra. Czy te kamiory są cięte laserem, bo tak mi jakoś wygląda.

Zbyszek001

Zaskoczyłeś mnie Zbyszku. Domyślam się, że chodzi Ci o te na rogach. Jeżeli tak, to one są wydrukowane i to w całości. Całość gładka jak ... karta papieru. Fugi to moja próba uzyskania głębi poprzez narysowanie cieni, a boki obcięte oczywiście skalpelem.

Chyba Twoje pytanie potraktuję jako komplement, że mi się udało

1. Wojok 2019-12-09 15:02:12

Hmm, portal, to jest ozdobne, rzeźbione, często mocno rozbudowane obramowanie drzwi. Nie wiem, czy to Twoje, sorki, byle co, zasługuje już na miano portalu. Ale może...?

1. AndDi 2019-12-09 15:51:04

Hmm, portal, to jest ozdobne, rzeźbione, często mocno rozbudowane obramowanie drzwi. Nie wiem, czy to Twoje, sorki, byle co, zasługuje już na miano portalu. Ale może...?

Wojok

Hi hi hi, widzę Adamie, że poczytało się Wikipedię, ale niedokładnie odrobiłeś lekcję , gdyż wygląd jest uzależniony od epoki i miejsca. 

I tak np. w starożytnej Grecji była to tylko opaska wokół drzwi. Poniżej linki z przykładami:

https://st.depositphotos.com/1000320/4683/i/950/depositphotos_46837909-stock-photo-greece-door.jpg

https://img.redro.pl/obrazy/drzwi-w-starozytnej-grecji-miasto-400-551900.jpg

https://www.etsy.com/pl/listing/594167615/portalu-bramy-png-uk-bramy-drzwi-stary

Mój portal trochę brzydszy, ale we wsi nie było lepszego kamieniarza

1. Zbyszek001 2019-12-09 18:15:49

Chyba Twoje pytanie potraktuję jako komplement, że mi się udało

AndDi

Świetnie to zrobiłeś. Efekt powala.  Bardzo mi się podoba 

1. Wojok 2019-12-09 22:04:22

Hi hi hi, widzę Adamie, że poczytało się Wikipedię, ale niedokładnie odrobiłeś lekcję , gdyż wygląd jest uzależniony od epoki i miejsca. 

I tak np. w starożytnej Grecji była to tylko opaska wokół drzwi.

AndDi

Taaaak, owszem, poczytałem Wikipedię, i po pierwsze: nie widzę w tym nic złego, a po drugie: myślę, źe jednak lekcję odrobiłem. Na opaskę zwróciłem uwagę, ale się nad nią jednak zastanowiłem, i doszedłem do wniosku, że w tej epoce i tym miejscu, czyli w tym czasie i miejscu, gdzie w przeciętnej lepiance drzwi nie było wcale albo był to zbitek desek, taka opaska naokoło drzwi, to musiał być jednak wypas. Czyli moja teoria by pasowała Co nie znaczy, że jakiś historyk po przeczytaniu tych moich dumań nie będzie leżał i kwiczał jak prosiok ze śmiechu

1. AndDi 2019-12-10 09:06:55

Nic Cię widzę nie przekona mimo linków zapodanych, bo jesteś uparty jak ....... Wojok .

Czyli możemy ustalić, dla Ciebie nie jest to portal tylko byle co, a ja uważam, że jest to portal drzwiowy.

Ludzie mogą mieć inne zdanie, ale w takim przypadku zwykle ktoś z nich się myli. A taką sentencję sobie wymyśliłem 

P.S. Chwali się, że potrafisz korzystać z internetu i piszę to całkiem poważnie, bo nie każdemu się chce.

1. AndDi 2019-12-10 15:16:41

Blanki

I to co w temacie, blanki zrobione. I tu mi się przydarzyła wpadka w projektowaniu. Pomyliłem kolejność ścianek i trzeba było jeszcze raz wydrukować. Koszt 2,50 PLN , hi hi

Wieża ukończona, pewnie coś jeszcze dodam, armatę albo co. Pewnie armatę i albo co

Jakieś pomysły?

1. Rumak 2019-12-10 16:25:52

Z przymrużeniem oka - Teraz tyko jeszcze trzy takie wieże połączone murem, a w środku zamek Białej Damy i Błędnego Rycerza. Dla nieporządnych, w jednej z baszt - sala tortur. 

Mur obronny sala tortur 1 sala tortur 2
  1. Wojok 2019-12-10 18:49:16

Nic Cię widzę nie przekona mimo linków zapodanych, bo jesteś uparty jak ....... Wojok .

AndDi

No nire zgodzę się z tym twierdzeniem. Przecież ostatnie zdanie świadczy o tym, że dopuszczam możliwość, że się mylę

1. AndDi 2019-12-10 19:11:29

No nire zgodzę się z tym twierdzeniem. Przecież ostatnie zdanie świadczy o tym, że dopuszczam możliwość, że się mylę
    Wojok

1. AndDi 2019-12-10 19:49:27

Z przymrużeniem oka - Teraz tyko jeszcze trzy takie wieże połączone murem, a w środku zamek Białej Damy i Błędnego Rycerza. Dla nieporządnych, w jednej z baszt - sala tortur. 

Rumak

Brr, sala tortur i obłędny rycerz.

Mnie chodzi co na szczycie wieży. Wiele się tam nie zmieści. Działo musi być i wymyśliłem sobie, że jeszcze jakiś maszt z flagą.

1. GTiStyle 2019-12-11 12:57:31

Jaki program pomógł zaprojektować model? Ciekawie zaczyna to wyglądać. Pozdrawiam. 

1. Jacek-KP 2019-12-11 13:06:04

A może orle gniazdo lub z bocianami? To dopiero panie jest wyzwanie.

1. AndDi 2019-12-11 14:07:16

Jaki program pomógł zaprojektować model? Ciekawie zaczyna to wyglądać.

A może orle gniazdo lub z bocianami? To dopiero panie jest wyzwanie.

GTiStyle
    O programach do tekstur pisałem wcześniej, na poprzedniej stronie, a do kreślenia można użyć dowolnego programu do krzywych wektorowych np. CorelDraw, Inkscape, Illustrator itp.

Jacek-KP
    Gniazdo na wieży i to jeszcze takich ptaków, gdy się kręcą ludzie, nie bardzo. Nie wystarczy Ci gniazdo jaskółek?
    Ale jeśli projekt dojdzie do skutku i będę go robił, to mi przypomnij jak bym zapomniał o gnieździe bocianów - będzie pasowało.

1. Karol1985 2019-12-11 16:34:22

Ładna, prosta a z drugiej strony bardzo urocza. 

Małe może być piękne 

P.s. - Czyżby pewnemu wydawnictwu rosła konkurencja w temacie fortyfikacji średniowiecznych 

1. AndDi 2019-12-11 17:12:25

Dzięki Karolu.

Co do konkurencji, to ja nic nie wiem, a wręcz wątpię

1. AndDi 2019-12-13 14:28:13

Na szczycie

Dorobiłem trochę pierdółek na górze wieży i wierzę, że wieża wygląda ciekawiej

1. Zygfryd 2019-12-13 14:43:32

I właśnie te detale to wisienka na tym kamiennym torcie. Niby tak prosty model, a jak może się bardzo podobać. Moje wyrazy uznania za taką wspaniałą samoróbkę. Niczym z wydawnictwa! A swoją drogą, jak wykonałeś taką mini armatę? Zdjęcie ze złotówką mnie powaliło :D

Rezultaty 20 - 40 z 57 pozycji
Udostępnij temat: