Nowa odsłona wydawnictwa Agromodels.cz

1. Zygfryd 2019-11-24 16:16:25

Co jakiś czas zaglądam na Agromodels, bo jak wiecie to moje "ukochane" wydawnictwo. Myślałem, że umarli, bo dawno nic od nich nie wyszło a na stronie nic się nie działo, ale dzisiaj szok! Przebudowali stronę wprowadzając nową ofertę. Wszystkie swoje modele udostępniają dodatkowo w formacie PDF za 10 euro za sztukę. To dobre rozwiązanie, bo wyprzedanych serii nie planują wznawiać, a prawie wszystko już się wyprzedało. Więc jak ktoś chce sobie coś od nich skleić, może nadal sobie te modele nabyć. Ja osobiście kiedyś się skuszę na ciężarówkę IFA ze skrzynią, której nie mogłem upolować w żadnym sklepie 

Dodatkowo wkrótce planują wydać:

• Kombajn Fortschritt E516 
    • Fortschritt E512 (nowo przerysowany, oprócz skali 1:32, również w skali 1:25)
    • Ciągnik przegubowy Kirovec K700 (starszy typ)
    • Spycharka gąsienicowa DT 75 (ok. 2021)

Dla zainteresowanych zapraszam na stronę http://agromodels.cz/index.html

1. Wojok 2019-11-25 11:16:46

No to Ci zagrali

1. WAKpl 2019-12-04 13:06:23

Będąc tydzień temu w Republice Czeskiej udało nam się "wycyganić" trochę modeli z Agromodels (niektóre to ostatnie sztuki z nakładu nawet). Niestety to prawda, że zaprzestają wydawania modeli, a nawet, z tego co zrozumieliśmy, nie przewidują już w ogóle ich druku.

Patrząc na to co jest w zeszytach dziwię się, bo modele są wydrukowane bardzo dobrze (offset - rzadkość w czeskich modelach) i są lepsze niż sprzęt rolniczy z NMZ czy PMHT.

1. Zygfryd 2019-12-04 14:13:41

Będąc tydzień temu w Republice Czeskiej udało nam się "wycyganić" trochę modeli z Agromodels (niektóre to ostatnie sztuki z nakładu nawet). Niestety to prawda, że zaprzestają wydawania modeli, a nawet, z tego co zrozumieliśmy, nie przewidują już w ogóle ich druku.

Patrząc na to co jest w zeszytach dziwię się, bo modele są wydrukowane bardzo dobrze (offset - rzadkość w czeskich modelach) i są lepsze niż sprzęt rolniczy z NMZ czy PMHT.

WAKpl

Macie rację. Ja jestem okropnie zadowolony z ich druku. Same opracowania są zrobione bardzo dobrze. Zdarzają się jakieś drobne błędy czasami, ale takie, które nie stanowią problemu. Generalnie fajne wydawnictwo. Swoje modelarstwo zaczynałem od ich wydań i szczerze skleja się je prosto i na koniec ładnie się prezentują. Żal bierze, że już nic od nich nie zobaczę. Chociaż zapowiedzieli, że wydadzą Fortschritt'a E516, DT 75 i E512 przerysowany od nowa. Co to jest NMZ i PMHT?

Co do autora Agromodels-Jiri Bouski-wychowywał się gdzieś przy jakimś ich JZD (odpowiednik naszego PGR). I zafascynowany tymi maszynami i czując do nich sentyment przenosił je na papier. Są to modele robione z serca, a do takich modeli się przykłada.I wydaje mi się, że dlatego są tak dobre. Wiem po swoim TopLinerze którego po raz pierwszy buduję od podstaw.

1. WAKpl 2019-12-04 18:00:53

PMHT to wydawnictwo specjalizujące się w ciężarówkach (kolejne). Wspólnie z Agromodels wydali wóz ascenizacyjny, a samodzielnie m.ij. Zetora 5511 z przyczepą. NMZ to muzeum rolnicze które wydało minimum dwa traktory (jeden w skali 1:15 czy 1:16, drugi normalna 1:32).

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji
Udostępnij temat: