USS Maryland BB-46 - fotorelacja

1. PacificWind 2019-09-02 13:12:47

Zamieszczam tutaj fotorelację z budowy pancernika USS Maryland BB-46 opublikowanego wczoraj przeze mnie w galerii.

Cała relacja była prowadzona na Papermodelers, gdzie chyba w zasadzie wszystko opisałem.

http://www.papermodelers.com/forum/ships-watercraft/43048-uss-maryland-bb-46-1944-a.html

Jako że uzbierało się tam 9 stron, to umieszczę tylko zdjęcia. Ponowne opisywanie wszystkiego zajęło by od groma czasu. Jeśli macie natomiast jakieś konkretne pytania to chętnie na nie odpowiem. Myślę, że tak będzie lepiej i bardziej do rzeczy.

Parę słów nt. samego modelu jeszcze.

Był to trudny projekt; brakowało dokładnych planów USS Maryland BB-46 w konfiguracji 1944. Musiałem trochę pogrzebać w internecie i książkach, a także skontaktować się ze znajomymi modelarzami ze Stanów, którzy byli bardzo pomocni w paru kwestiach.

Wracając do tematu planów, rysunków technicznych...

Po wnikliwym przestudiowaniu specyfiki typu Colorado, zauważyłem, że aby stworzyć BB-46 w konfiguracji z 1944, muszę połączyć "trzy" okręty tego typu w jeden. USS Maryland z 1941 i 1945 roku oraz USS Colorado z 1945.

W ten właśnie sposób zrealizowałem ten projekt.

Jak widać na niektórych zdjęciach, miałem szczęście, że znalazłem w moim modelarskim złomie niewykorzystane blachy z plastikowego Colorado w 1/700. Okazało się, że można je fajnie przystosować do Maryland w 1/1000, aczkolwiek z racji mniejszej skali, musiałem też pomniejszyć te elementy, docinając je tu i ówdzie.

Rezultaty 0 - 1 z 1 pozycji
Udostępnij temat: