W-3W Sokół [GPM 081]

1. Zbyszek001 2019-06-24 13:37:01

Mniej więcej tak.

1. Mefju88 2019-06-24 20:55:12

Hejka, ale wygnij trochę te łopaty, bo to to akurat powinno być z lekka obwiśnięte

Wojok

Odmawiam :P

Sokół zajmie pod sufitem zaszczytne miejsce swojego dziadka, któremu od sklejenia stuknęło 22 lata. A po rozruchu łopaty są już proste.

Z resztą próbowałem leciutko je wygiąć, urwałem w trakcie 2 łopaty. Drugi raz ryzykował nie będę (trzeba by to zrobić przed ich przyklejeniem do piasty).

1. Kurt 2019-06-25 07:15:11

Skoro sokół ma być w locie to wirnik ok powinien byc prosto a nawet delikatnie uniesiony ale za to podwozie powinno być lekko opuszczone i koła jakby patrzeć do środka.

1. Mefju88 2019-06-27 13:10:05

Podwozie jest lekko odchylone do środka ale nie widać tego kiedy stoi na kołach.

Kadłub ukończony, zostały tylko belki z uzbrojeniem.

Dodałem lampy pozycyjne i antykolizyjne, antenę radiostacji na belce ogonowej, w oknach zamontowałem karabiny, pod siedzeniami skrzynki z amunicją a w drzwiach klamki. No i nie mogło zabraknąć lusterka ze stelażem, które nawet coś tam odbija :)

1. Wojtek93 2019-06-29 16:10:07

Spokojnie z czasem grawitacja zrobi swoje i łopaty będą obwiśnięte jak fizyka nakazała.

PS. Popraw retusz wokół kabiny.

1. Mefju88 2019-06-30 12:24:17

Zachciało mi się mieć prześwit w wyrzutniach jak u Kurta, jednak to nie mój poziom umiejętności no i ogranicza mnie waga. Obawiałem się, że większego ciężaru te moje beleczki nie zdzierżą.

Więc wykombinowałem żeby zamiast rurek zrobić z papieru "komory" wewnątrz zasobnika, głównie po to żeby światło nie przebijało się z jednej prowadnicy do drugiej. Lasery nie do końca zgrywają się w zewnętrznych prowadnicach, ale i tak będą z tyłu w połowie zasłonięte przez cz.47f więc nie będzie tragedii. W moim wykonaniu wyjdzie "Może nie najlepiej, ale jako tako", za to całość będzie lekka jak piórko.

1. Mefju88 2019-07-06 14:29:32

Wewnątrz wyrzutni wszystko pomalowałem na czarno a z przedniej wręgi zrobiłem obręcz, na której spoczywa jej stożek. Prowadnice musiałem skserować i zrobić je z cienkiego papieru ksero; te kartonowe było ciężko zwinąć i nie podobał mi się ich wygląd po sklejeniu.

Zasobnik ZR-8MB1 wygląda inaczej niż proponowany przez autora "zbiornik"więc troszkę go przerobiłem. Wydłużyłem tubę o kilka milimetrów (nie odcinałem części pasków łączących) a z tyłu zakończyłem go na wrędze.

Poprawiłem też jeden błąd merytoryczny: wszystkie W-3 wyposażone w działko mają zamalowane prawe dolne okienko (właściwie to sam nie wiem czy poprawiłem czy zepsułem jeszcze bardziej, brązowa farba odróżnia się trochę od druku).

1. Mefju88 2019-07-07 16:07:51

Model wreszcie skończony. Zanim dodałem galerię pobawiłem się trochę z wycinaniem tła i takie coś mi wyszło

1. Mefju88 2019-07-07 17:13:52

Jeszcze "fotka z dziadkiem" i koniec :)

Galeria -> http://kartonowki.pl/modele-galeria/model/5565,w-3w-sokol-gpm-081

Rezultaty 20 - 29 z 29 pozycji
Udostępnij temat: