Tiger I firmy Answer

1. jacek 2018-06-09 12:33:53

Witam . Tym razem na tapetę poszedł klasyk. Robiony będzie w standardzie z tym że gąsienice laserowe kupię tej samej firmy co model. Eksperymentalnie postanowiłem duże powierzchnie szkieletu przykleić na karton klejem na bazie butaprenu ( wikol jest na bazie wody i wszystko sie wygina ) i powiem wam ze jest rewelacyjnie. wszystko się pięknie trzyma i jest proste jak stół. Pozdrawiam

1. Wojok 2018-06-09 17:11:11

Klej na bazie butaprenu ? Myślałem, że to kompletny klej

1. Zbyszek001 2018-06-10 16:38:56

Siadam i patrze gały wytrzeszczając.

1. ediacz 2018-06-10 16:59:38

Jacku, kleiłem ten model (fotki są w galerii gdzieś zakopane). Jest mocno sklejalny, ale projektant dziwnie zaprojektował szkielet i górna płyta kadłuba i wierzy się zaczęły zapadać przy klejeniu. Pamiętaj, więc o jakichś wzmocnieniach. Sądząc po twoich umiejętnościach dasz sobie świetnie radę!
    Powodzenia!

1. jacek 2018-06-12 14:40:03

Witam. Wanienka gotowa , problem był tylko z częścią 3H bo była troszkę za długa.ale po skróceniu w części tylnej jest ok. Reszta dopasowana . Wzmocnienia zrobione. Pozdrawiam

1. Piterkowiec 2018-06-12 21:43:02

Z chęcią pooglądam tą relację, gdyż coś mi tam po głowie chodzi, co by pancerną skorupę skleić. A, że Tygrys to z tych bardziej kanciatych ( w domyśle chyba łatwiejszych), to raczej w tym kierunku będę się przymierzał. 

1. Zbyszek001 2018-06-13 07:35:13

Moim zdaniem to popełniasz podstawowy błąd wyboru stopnia trudności. Czołg jak popatrzysz to koła gąsienica trochę kadłuba i wieża. Tygrys nie jest trudny, rzeczywiście kanciasty , jak dobrze zbudujesz kadłub to dalej leci, ale ma masę kółek. Jak nie masz laserów i nie masz cyrkla do cięcia kółek to ciężko. W ogóle efekt końcowy czołgu bardzo łatwo popsuć kołami i kiepskimi gąsienicami. Lasery pomagają, ale niestety nie zawsze są do zaakceptowania. Tygrys ma skomplikowane i koła i gąski. Trudno cokolwiek zaproponować na pierwszy czołg. Jak prosty i mały nie będzie satysfakcji i efektu, jak za trudny można polec.  Rozważ wszystkie ewentualności. Poszukaj na forach i naszym i na Konradusie relacje z budowy. Coś cię może natchnie. Wybiez przede wszystkim model dobrze sklejalny.

Jacku na Konradusie są dwie relacje budowy dokładnie tego modelu z tego wydawnictwa.

1. jacek 2018-06-13 10:41:35

Zbyszku, choćby relacji było tysiąc to i tak nie ustrzezesz się błędów. Tak jak ja to zrobiłem. Zamieniłem wregi boczne.prawa poszła na lewą stronę a lewa na prawą. Ale na szczęście sytuacja jest już opanowana. Trzeba było tylko zrobić nowe otwory. A co do wyboru modelu to moje zdanie jest takie że jeżeli ktoś robi dokładnie to i z trudnym modelem da sobie radę, a jak ktoś jest za przeproszeniem paprok to i z łatwym sobie nie poradzi. Niech sklei to co mu się podoba a ludzie to ocenią

1. jacek 2018-06-30 15:27:16

Witam.powoli pracę idą przodu. Przyszły mi gąsienice zamówione w firmie Answer. Wyglądają bardzo fajnie, zobaczymy tylko jak będą pasować. Pozdrawiam 

1. szaman 2018-06-30 17:33:56

Witajcie Panie Kierowniku. (czytaj synu marnotrawny). Wreszcie się znalazłeś. I całe szczęście, bo brakowało tutaj Ciebie . Trochę ciężko mi przełknąć zmianę zainteresowania latadłami na korzyść pancerki, ale i tak bardzo mnie cieszy, że jesteś. Powodzenia Panie Kierowniku!

1. NIUNIA 2018-06-30 21:33:14

Witaj fajny model wziąłeś na warsztat. Ciekawe czy Ci gąsienice będą pasowały  z niecierpliwością na nie czekam:)

Pozdrawiam 

1. Jacek-KP 2018-06-30 22:57:50

Działaj, działaj - też tu zaglądam.

1. beata 2018-07-01 15:11:45

Witam Pana Kierownika. W przeciwieństwie do Szamana, ja mam radochę, że kleisz Pan pancerkę.

Jak zwykle, idzie galanto. Gęsi, to paski, czy pojedyncze ogniwa?

Pewnie wiesz, ale koło napędowe zrób na sucho i sprawdź, czy gęsi pasują.

1. Kurt 2018-07-02 08:18:32

Podglądam sobie

1. jacek 2018-08-22 09:44:49

Witam wszystkich. Miło mi że zaglądacie tu . Witam szanownego Pana Docenta Szanana z którym się nie słyszałem ze sto lat. A teraz dosyć pieszczot i do rzeczy. W kołach zębatych faktycznie trzeba zrobić wstawki około 1 mm grubości i będzie ok. Wieńce z zębami osobiście podkleiłem dodatkowo jeszcze raz na blok techniczny bo tak to wychodziły jakieś takie cienkie. koła nośne są w miarę ok zrobione aczkolwiek te większe obręcze które nakleja się z boków mogły by być troszkę mniejsze. koła napinające są ok. Teraz gąsienice . Po przeczytaniu relacji beaty i gąsienicach z GPM przygotowałem się na najgorsze . I jakież było moje zdziwienie że nie dość że gąsieniczki pięknie się położyły to jeszcze został zapas około półtora paska. mogą wyjść pewne niedokładności w łączeniu ale może to być spowodowane złym ułożeniem koła napinającego ( za daleko , za blisko , bądź za wysoko ). i według mnie wahacze są trochę zbyt mało stabilne i trzeba bardzo uważać w czasie montażu żeby ich nie pourywać . Przy samych gąskach miałem trochę roboty z tymi długimi poprzecznymi grzebieniami bo trzeba było końcówki zapuścić super glutem , potem pościnać i przeszlifować. Ale szybko poszło :). Na razie tyle zdjęcia dodam za chwilę . Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco :)

1. Zbyszek001 2018-08-22 09:59:45

Zdecydowanie ja wsunąłbym w wąchacze odpowiedniej średnicy patyczki. I to tak, że wejdą także w sam wahacz. W ten sposób samo sklejenie rurki w paskiem wahacza na styk jest bardzo mało wytrzymałe, a czołg swoje waży. Kadłub bajka. 

1. AZBEST 2018-08-22 11:20:22

Ależ to ładniutko idzie. Pozwól że sobie przykucnę i popatrzę .

1. Zygfryd 2018-08-22 11:50:47

Czołgi nie moja (modelarska) bajka. Ale to nie znaczy, że mnie nie interesują w ogóle :) Tematy wojenne uwielbiam,a szczególnie technologia III Rzeszy. Oglądam z zainteresowaniem. Elegencko Ci to idzie

1. beata 2018-08-24 19:14:36

Dałeś pan radę.

1. jacek 2018-11-11 12:48:49

Witam wszystkich. Pomalutku przybywa elementów na tym pudle . W 75 % wszystko pasuje,trzeba się tylko na przymierzać. Pozdrawiam 

Rezultaty 0 - 20 z 27 pozycji
Udostępnij temat: