[P 41-45 US] F4F Wildcat

1. Ohotka 2013-02-25 21:05:20

Witam
    To już najwyższy czas żeby zabrać sie za nowy model, robiłem juz kiedyś f4f tyle że wydawnictwo MM z 90 lat i z tego co mnie pamięć nie myli bardzo dobrze wspominam model ,, ciekawi mnie jak będzie w tym przypadku :) ale z tego co już mam i wychodzi na to że model i prace związane z nim będą jedną wielką przyjemnością
    Model prawdopodobnie wykonam bez zbiorników a w zamian chce zrobić 6 pocisków i może jakaś bombkę ... ale to czas pokarze ,,, jutro wstawię może jakieś fotki jak na razie mam tylko zrobiony segment podwozia :) a tu macie linka to wila z lat 90tych

http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=4&modA=theModel&modI=1356

pozdro

1. primo 2013-02-27 23:29:16

Masz rację, model fajnie się skleja. Papier tylko taki jakiś "toaletowy" B-).

Jeśli mogę coś poradzić, to Wildcat'a z rakietami ja nie wiedziałem. Zależy od Ciebie co zrobisz :-D.

POZdro.

1. Ohotka 2013-02-28 06:42:24

faktycznie ta wersja F4F nie posiadała posicków - ale  była wersja Wila FM-2 z pociskami, i chciałem w mojej wersji dodać rakiety zamiast zbiorników :)  czyli znowu mnie potępiacie w sprawie :( ?

rakietki :))
  1. primo 2013-02-28 16:40:19

Już od razu potępiacie... :-P. Forum to przecież wymiana zdań ;-). Wszystko zależy od Ciebie; jeśli nie przeszkadza Ci taka kombinacja to sobie taką stworzysz ;-).

POZdro.

1. szaman 2013-03-01 18:39:19

Dodawaj mu wszystko co można. To jest Twój model i tak go widzisz. A ,że może nie odpowiadać prawdzie historycznej...No cóż. To tak jak z moim Apaczem. To Twój model!

1. Ohotka 2013-03-01 22:18:18

Jeszcze nie podjąłem ostatecznie decyzji :) ale pewnie tak zrobię ;P... dziś wreście udało mi sie znaleźć kilka godzinek które poświęciłem na kabinę, w sumie nie wiem czy wszystko bedzie pasować ale pewnie będzie ,,, po małych przymiarkach wydaje sie że będzie OK

Mam pytanie odnośnie 1 fotki w tym miejscach powinna być szybka ? lol kurcze bo w sumie nie ma pojęcia a wygląda ze tak powinno byc ;D
    a na reście folo widać 3h pracy :) Nie bawiłem sie w bardziej szczegółowe detale kabiny bo i tak większość wszystkiego przysłoni osłona  kabiny<i tak dałem coś od siebie> będzie tylko widać fotel drążek pedały ,,w sumie bardzo mało widać .. więc odpuściłem :)
    pozdro

o zapomniał bym dziękuje mojemu koledze Mateuszowi za udostępnienie monografi ...  :)
    cya

1. primo 2013-03-02 10:57:38

Ohotka

[...] Mam pytanie odnośnie 1 fotki w tym miejscach powinna być szybka ? lol kurcze bo w sumie nie ma pojęcia a wygląda ze tak powinno byc ;D [...] 

Oczywiście powinna być. Nie pamiętam dokładnie czy służyła do tego, że pilot mógł sobie obserwować co się dzieje pod nim, czy to taki swego rodzaju "kukacz inspekcyjny". Ale powinno być przeszklone :-D.

POZdro.

1. Ohotka 2013-03-03 14:36:49

Dzień dobry :)

połączyłem wszystko ładnie do kupy :) i fajnie ze mam juz to z głowy.. wyszły małe nierówności ale wszystko w granicy błędu :P tragedii nie ma pozdro :)))

1. primo 2013-03-03 23:53:58

Dobre opracowanie = mało wypadających włosów ;-). Oby tak dalej.

1. szaman 2013-03-05 16:10:53

Ohotka, dobrze idzie. Tak trzymaj.Ja teraz próbuję skleić Irydę ze skanu , w którym poprawiałem kolory, bo każda strona wycinanki miała inny odcień.Drukowałem na bloku technicznym i teraz eksperymentuję, aby to złożyć w całość. Model jest skopany, wiesz , bo kiedyś go kleiłeś.Wręgi nie pasują, więc robię na jedną wręgę. Ciekawy jestem sam co mi wyjdzie?
    Kiedyś, jakieś 100 lat temu jak się ukazała w MM, skleiłem ją w 2 dni). Do dziś mam sentyment do tego stwora, bo widziałem go z bardzo bliska w Mielcu, nawet mogłem dotknąć . strasznie mi przypominał takie coś jak Alpha Jet....

1. Ohotka 2013-03-07 21:00:01

Działaj działaj :) może jakieś fotki podeślesz ?
    u mnie cos drgnęło :) wregi 10i11 12i13 ku mojemu zdziwieniu nie pasowały musiałem je doszlifować jakiś 1 mm za duże wyszły ale to nie problem...  nie ma co więcej pisać...
      pozdro

1. szaman 2013-03-08 15:45:22

Powiedział bym,że łączenia segmentów wyszły doskonale.

1. Ohotka 2013-03-09 21:40:52

Siemka
    znowu udało mi sie coś spłodzić :) jestem na prawdę mile zaskoczony efektem  mojej pracy :D najgorzej było  z łączeniem cześć  21 ale dałem rade :)
    pozdro.

1. primo 2013-03-10 12:26:54

Ja właśnie też pamiętam, że jak robiłem te elementy to musiałem się też nad nimi natrudzić ;-). Wyszło dobrze.

1. Ohotka 2013-03-12 08:11:24

nom nie było łatwo ale poszło dzis wstawie fotki z dokończonym elementem :)

1. Ohotka 2013-03-17 15:31:37

Hej
    Witam ponownie ;) czas na skrzydła :) hihi fakt ze nie są w pełni gotowe ale już są :)
    cya

1. primo 2013-03-17 18:34:32

No całkiem całkiem :-).

1. szaman 2013-03-25 16:15:54

I Ohotka się nam gdzieś ...zapodziała?

1. Ohotka 2013-03-26 21:09:01

szaman
    I Ohotka się nam gdzieś ...zapodziała?

Spokojnie licho nie śpi :) ukrywałem sie i w cieniu nocy po trochy robiłem to i owo.. nie zrobiłem fotek skrzydeł dokończyłem je praktycznie są już gotowe,,,

zastanawiałem sie nad wykonaniem silnika i całego układu napędowego ...posiedziałem troszkę na necie i natchnęło mnie choć nie wiem co powiecie na mój patent bo jak by nie było 1x takie cos w tej formie :)  z reszta nie ma co tu uskuteczniacz pitu pitu ,,zmęczony jestem i nie mam ochoty nic więcej pisać jeśli ktoś będzie miał pytania to z miłą chęcią odpowiem co i jak szło...

o jeszcze jedno wiem że wszystko nie wyszło jak powinno :) ale tak czy inaczej jestem dumny z efektu... cylindry mogły być grubsze, ale robiłem wszystko na oko i w końcowym efekcie tak wyszło :)

ps, robiłem dużo fotek więc pewnie nie będzie pytań
    pozdrawiam :)

dobrze jest ten internet - wzór :))
  1. primo 2013-03-26 21:37:30

No tak dobrze, że jest ;-). Mariusz ja tam nie widzę nic nieudanego. Nie spodziewałem się, że będzie Ci się chciało w ogóle robić makietę silnika, a tu proszę.

POZdro.

Rezultaty 0 - 20 z 44 pozycji
Udostępnij temat: