Prom Stefan Batory - MM nr.10-11, 1970r.

1. Luki 2009-03-14 03:31:43

Witam wszystkich Klubowiczów .Jestem nowy w Waszym gronie więc się przedstawie. Moje imię to Łukasz, mam 25 lat a moje hobby to motoryzacja, moja kochana Żona  no i od jakiegoś czasu modele kartonowe. "Stefan Batory" jest moim pierwszym modelem od około 12 lat. Wcześniej tylko skleiłem śmigłowiec Mi-2 ale to jak byłem młody... z mniejszą cierpliwością. Teraz postanowiłem że wczasie wolnym musze coś innego porobić niż tylko chodzić spać... hehe no i przyszła taka myśl... zaczne kleić Małego Modelarza. Ok Teraz może dlaczego wybrałem "Stefana Batorego"Hmmm powodów jest wiele:1. Mieszkam teraz w angielskim mieście portowym do którego przypływają największe promy z całego świata i statki te robią na mnie ogromne wrażenie.2. Chciałem zacząć od modelu w miare nietrudnego ale i efektywnego po jego ukończeniu.3. Chciałem coś czasochłonnego... hehe ... podobno z charakteru jestem cierpliwy  No i tak wybrany został nasz sławny polski prom "Stefan Batory" z Małego Modelarza 10/11 z roku 1970.Jest to model zeskanowany i wydrukowany na papierze fotograficznym.Długo zastanawiałem się czy wybur tego papieru to mądre posunięcie... ale podczas klejenia papier ten zachowywał się świetnie. Problem tylko jest w tym aby bardzo uważać by podczas klejenia nie brudzić go klejem lub tłustymi palcami. Efekt jest wg. mnie pozytywny po sklejeniu takim papierem.Dobra teraz czas na relacje z budowy którą zaczołem w połoie grudnia 2008 roku. Skończyłbym wcześniej lecz ostatnio z wolnym czasem kiepsko... ale teraz stoznia rusza do pracy początek prac był ciężki bo wręgi mimo spasowania troche straciły na symetrii i musiałem troszke poszlifować papierkiem.Górny pokład zwichrował się lecz na ten który widać został naklejony nowy wydrukowany ponownie pokłąd i teraz jest ładny płaski.A teraz efekty po wklejeniu górnych pokłądów: No to tyle narazie z relacji. Prace są kntynuowane a temat będe aktualizował zaraz po kolejnym sklejaniu. Teraz pozostaje do zrobienia drugi dźwig, łodzie ratunkowe oraz troche detali... Pozdrawiam

1. Luki 2009-03-14 03:48:56

Kurcze zdjęcia mi się nie wkleiły. Może teraz:

1. Luki 2009-03-14 03:53:06

Poprosze Was o pomoc bo niemoge wkleić zdjęć. Wydaje mi się że robie wszystko jak opisaliście na forum ale zdjęcia mi się nie wyświetlają.Zdjęcia zmniejszyłem i wkleiłem na fotosik.pl.Potem podawałem linki w ramkę URL. Hmmm?

1. Luki 2009-03-14 04:14:32

Dobra rozgruzłem co źle zrobiłem.  Wklejałem linki do zdjęc zamiast bezpośrednie linki do zdjęć na fotosiku. Przepraszam że zaśmieciłęm temat postami. Chciałbym edytować mój post lecz niewidze takiej funkcji? Jeszcze raz sorki.

1. karol3414 2009-03-14 08:07:12

WitajJeśli wklejasz na fotosik.pl to dla każdego zdjęcia system generuje Ci tam kilka linków. Żeby wszystko działało jak należy musisz zjechać na sam dół okienka z linkami i skopiować ostatni link opisany jako "Bezpośredni link do zdjęcia (500px)".Jeśli za jednym razem na fotosik wrzucasz więcej niż jedno zdjęcie to po załadowaniu nie pokażą Ci się wszystkie linki. Będziesz musiał przy każdym zdjęciu kliknąć na link :"pobierz pozostałe kody", otworzy Ci się wtedy nowe okienko w którym na samym dole znajdziesz właściwy link : "Bezpośredni link do zdjęcia (500px)". Próbuj, nie jest to trudne.PS: Oczywiście kopiujesz to pod spodem a nie tekst Bezpośredni link do zdjęcia (500px)

1. Bosman 2009-03-14 10:54:29

Czesc Luki. Fajnie, ze sklejasz cos plywajacego. Poki co zdjec nie widzimy i nie mozemy nic powiedziec,ale na pewno bedzie ciekawie. A poniewaz jestem wyczulony na tematy"morskie" jedno musze skomentowac- Batory na pewno nie byl promem tylko statkiem pasazerskim z prawdziwego zdazenia-transatlantykiem. pozdrawiam i milego klejenia

1. Luki 2009-03-14 12:15:21

Dziękuje za pomoc Górny pokład wyszedł na począdku dość nierówno Jak widać na zdjęciu. Zostało to naprawione ponownym naklejeniem wydrukowanym górnym pokładem i teraz jest ładnie. Jeśli chodzi o sam model to nie jestem ekspertem aby móc się w ten sposób wypowiadać ale wydaje mi się że opracowanie modelu posiada pewne błędy. Zwłaszcza jeśli chodzi o tylną część kadłuba. Wprowadziłem poprawki bo bardzo elementy właśnie z tyłu było najgorzej spasować. Może być też to wina skanów a nie samego modelu... też tak myśle ale nieważne. To już zrobione teraz kolejne fotki....

1. Luki 2009-03-14 12:20:01

1. Luki 2009-03-14 12:23:41

1. Luki 2009-03-14 12:26:54

1. Luki 2009-03-14 12:30:24

1. Luki 2009-03-14 12:39:25

Mam jeszcze małe pytanie odnośnie zdjęć. Jak je skompresować aby jak najmniej traciły na jakości po wklejeniu na forum.Te zdjęcia które powklejałem były ok a na forum jakość jak dla mnie jest troche kiepska. Dzięki z góry za porady i opinie na temat modelu.Acha i zgadzam się w 100 %. "Stefan Batory" był Polskim Transatlantykiem... źle nazałem go na początku wątku.

1. Luki 2009-03-14 12:41:55

Statek jest gotowy w 80%. Teraz zabieram się za prace nad drugim dźwigiem, szalupami ratunkowymi i dalszym wykończeniem pokładu. Pozdrowienia

1. Luki 2009-03-14 12:45:34

Kolej teraz na dalsze prace nad szalupami, drugim dźwigiem i wykańczaniem pokładu... Pozdrowionka i czekam na wsze opinie.:)

1. synchro 2009-03-14 15:54:46

Expresowe klejenie :D też chciałbym mieć takie tempo ;)   Pozdrawiam

1. Gofer 2009-03-14 20:14:19

Witam nowego kolegę. Wygląda to całkiem nieźle. Trochę burty ci się pofalowały. Tak po za tym to niewiele można ujrzeć gdyż nie ma zdjęć z bezpośredniej bliskości modelu ukazanego przez Ciebie-pozdrowionko i powodzenia.

1. Luki 2009-03-17 02:39:18

Witam Wszystkich. W weekendzik zajołem się klejeniem oraz montażem elementów górnego pokładu: ławeczki, drabinki, szlupy ratunkowe oraz żurawiki szalup. Wklejam zdjęcia z relacji postaram się aby były tym razem lepszej jakości. Ciągle próbuje tak je ompresować aby były jak najdokładniejsze. Jeśli chodzi o zwichrowania burt to szczerze mówiąc właśnie na poprzednich zdjęciach tak to wyglądało ale to zdjęcie tak zeszpeciło wygląd rzeczywisty. Owszem burty zwichrowały mi się ale w tylnej części kadłuba lecz tam było bardzo duże niedociągnięcie w opracowaniu modelu gdyż wręgi w tej części statku były źle zaprojektowane. Szlifowałem i podklejałem i wyszło troche lepiej niż było ale niestety niemam jeszcze takiej wprawy aby zrobić to na ideał. Tak samo błąd ja zrobiłem klejąc środkowe poszycie burt. Tam mogłem troche inaczej klej położyć ale już za późno było i klej po wyschnięciu delikatnie "ściągnoł mi papier do środka" Lecz gołym okiem jest to mało widoczne. Bardziej na zdjęcie patrząc to rzuca się to w oczy. Teraz na tygodniu jak czas pozwoli zabieram się już za całkowite kończenie statku. Zostało tylko pare małych części wykończenia nadbudówek, drugi tylny dźwig, oraz zamontowanie szalup do żurawików i modelik będzie gotowy w 100%. Potem następny tylko niewiem czy to będzie coś z okrętowców czy bardzej jednostka latająca. Pozdrawiam Klubowiczów

1. Luki 2009-03-17 02:44:08

Witam Wszystkich. W weekendzik zajołem się klejeniem oraz montażem elementów górnego pokładu: ławeczki, drabinki, szlupy ratunkowe oraz żurawiki szalup. Wklejam zdjęcia z relacji postaram się aby były tym razem lepszej jakości. Ciągle próbuje tak je ompresować aby były jak najdokładniejsze. Jeśli chodzi o zwichrowania burt to szczerze mówiąc właśnie na poprzednich zdjęciach tak to wyglądało ale to zdjęcie tak zeszpeciło wygląd rzeczywisty. Owszem burty zwichrowały mi się ale w tylnej części kadłuba lecz tam było bardzo duże niedociągnięcie w opracowaniu modelu gdyż wręgi w tej części statku były źle zaprojektowane. Szlifowałem i podklejałem i wyszło troche lepiej niż było ale niestety niemam jeszcze takiej wprawy aby zrobić to na ideał. Tak samo błąd ja zrobiłem klejąc środkowe poszycie burt. Tam mogłem troche inaczej klej położyć ale już za późno było i klej po wyschnięciu delikatnie "ściągnoł mi papier do środka" Lecz gołym okiem jest to mało widoczne. Bardziej na zdjęcie patrząc to rzuca się to w oczy. Teraz na tygodniu jak czas pozwoli zabieram się już za całkowite kończenie statku. Zostało tylko pare małych części wykończenia nadbudówek, drugi tylny dźwig, oraz zamontowanie szalup do żurawików i modelik będzie gotowy w 100%. Potem następny tylko niewiem czy to będzie coś z okrętowców czy bardzej jednostka latająca. Pozdrawiam Klubowiczów

1. Luki 2009-03-17 02:47:39

Witam Wszystkich. Nie wiem co się dzieje ale wiele razy próbuje wysłać odpowiedź wraz ze zdjęciami a na forum pojawia się albo tylko jedno zdjęcie bez tekstu ktróry pisze albo w ogóle sam pusty post mimo że po kliknięciu na zapisz wyskakuje że post poprawnie wysłano.?Wiecie może czemu tak się dzieje?W weekendzik zajołem się klejeniem oraz montażem elementów górnego pokładu: ławeczki, drabinki, szlupy ratunkowe oraz żurawiki szalup. Wklejam zdjęcia z relacji postaram się aby były tym razem lepszej jakości. Ciągle próbuje tak je ompresować aby były jak najdokładniejsze. Jeśli chodzi o zwichrowania burt to szczerze mówiąc właśnie na poprzednich zdjęciach tak to wyglądało ale to zdjęcie tak zeszpeciło wygląd rzeczywisty. Owszem burty zwichrowały mi się ale w tylnej części kadłuba lecz tam było bardzo duże niedociągnięcie w opracowaniu modelu gdyż wręgi w tej części statku były źle zaprojektowane. Szlifowałem i podklejałem i wyszło troche lepiej niż było ale niestety niemam jeszcze takiej wprawy aby zrobić to na ideał. Tak samo błąd ja zrobiłem klejąc środkowe poszycie burt. Tam mogłem troche inaczej klej położyć ale już za późno było i klej po wyschnięciu delikatnie "ściągnoł mi papier do środka" Lecz gołym okiem jest to mało widoczne. Bardziej na zdjęcie patrząc to rzuca się to w oczy. Teraz na tygodniu jak czas pozwoli zabieram się już za całkowite kończenie statku. Zostało tylko pare małych części wykończenia nadbudówek, drugi tylny dźwig, oraz zamontowanie szalup do żurawików i modelik będzie gotowy w 100%. Potem następny tylko niewiem czy to będzie coś z okrętowców czy bardzej jednostka latająca. Pozdrawiam Klubowiczów

1. Luki 2009-03-17 02:50:14

Rezultaty 0 - 20 z 35 pozycji
Udostępnij temat: