P-47D-11-RE Thunderbolt |Orlik 7/2006|

1. primo 2010-12-29 16:06:42

Witam w kolejnej relacji :)

Dla czego ją rozpocząłem wyjaśniłem w poprzedniej. Tym razem pod nóż trafił ten oto Thunderbolt i to w cale nie przypadkiem :) Jest dla mnie wyjątkowy z pewnych powodów osobistych ;) ;) ;) Autor oferuje nam dwie opcje malowania polskich lotników: Francisa "Gabby" Gabreskiego oraz Bolesława Gładycha. Mój wybór padł na Francisa, gdyż to jego malowanie bardziej mi się podoba. Z MMa skleję sobie tego drugiego.

Na razie spostrzegłem źle odwzorowujące rysunki części, ale to tylko taki pikuś. Najbardziej brak mi jest dobrych rysunków szkieletu i wyposażenia kabiny. Ten sam szkielet jest pokazany aż na trzech prawie identycznych rysunkach, a przez to umiejscowienia, niektórych części trzeba się domyślać. Do tej chwili skleiłem prawie całą konstrukcję kabiny i trochę jej wyposażenia. Jeden segment przypięty spinaczami do zdjęć ;) Autorem opracowania jest Łukasz Fuczek.

Samolot mam zamiar wykonać z pełnymi bajerami, czyli ruchomymi lotkami itd, otwartymi przedziałami km-ów oraz pogmyram co nie co przy silniku ;) ;)

1. Felipe987 2010-12-29 18:49:33

Ktoś mi tu konkurencje robi :) Co dwa Dzbany to nie jeden :P Jako, że już przez pewien etap budowy przebrnąłem, radzę Ci dobrze przyłożyć się do wyprofilowania tego garba za kabiną. Ciężko z nim jest. Mam nadzieję, że będziemy się wspierać ^^,. Powodzenia w budowie.

1. Melon 2010-12-30 18:15:19

OOO tutaj będę często zaglądał,Mam w dalekich planach skleić te cacko i też Orlik.Powodzenia.

1. hawkblizyce 2011-01-01 23:00:45

No fajnie, musi być trochę przerwy w dużym modelu bo nie ma motywacjii do jego robienia. Zatem Życzę miłej pracy i udanego modelowania.

1. syriusz 2011-01-02 15:50:44

Mam nadzieję, że P-47 będzie Ci się dobrze sklejało, czego Ci życzę. Póki co widzę, że jest dokładnie i czysto. Tak trzymaj WOJTEK!

1. primo 2011-01-02 17:13:39

A dziękują bardzo fajnie się skleja i w ogóle ;) ;) ;)

Udało mi się w czasie kilku dni przebrnąć przez prawie całą kabinę. Trochę walorki zrobiłem: skóra, żeby pilot miał miękko w cztery litery oraz kabelek na ścianie. Jestem z tego nawet zadowolony. Uwaga burty nie są w pełni przyklejone do modelu. Dalej to zabawa ze szkieletem była.

Sory za ostatnie fotki, ale baterie mi siadły od aparatu. Zdołałem je tylko podładować, żeby zdjęcia przesłać. Ostatnie robione przy pomocy dwóch telefonów. Poprawię je w świetle dziennym.

POZdro :D

Są otworki w paskach.
  1. Melon 2011-01-02 21:05:39

No i co tu pisać?Wszystko jest czysto i ładnie spasowane,nawet na tych ostatnich fotkach widać ,ze musi się wygodnie siedzieć!!Powodzenia

1. beata 2011-01-02 21:15:39

Powodzenia Wojtku,dobrze Ci idzie.

1. Wojok 2011-01-02 22:40:10

[quot]Wojtek93:

Trochę walorki zrobiłem: skóra, żeby pilot miał miękko w cztery litery

[/quot]

Myślę że pilot będzie miał Twoją skórę w owych czterech literach-i tak będzie siedział na spadochronie :-)

A tak wogóle to kabinka pierwsza klasa :-)

1. syriusz 2011-01-03 12:02:05

Widzę, że ładnie sobie radzisz z drobnymi elementami. Osobiście nie przepadam za klejeniem wnętrz kabin. Tobie Wojtek wyszło całkiem dobrze, a fotelik naprawdę równo i czysto. Wojtek jakim klejem kleisz?

1. primo 2011-01-03 15:58:41

Dzięki, model lepszy to i od razu lepiej mi idzie ;)

Syriusz: kabina klejona była wikolem jak i szkielet zresztą też.

Wojok: prawda, ale Ty zawsze musisz za słowa łapać :PP

Obiecane poprawione zdjęcia ;)

PS. burt dalej nie mam czasu na stałe wkleić.

POZdro wszystkim :)

1. durdas 2011-01-03 18:34:07

widzę że dajesz z siebie wszystko !

1. syriusz 2011-01-04 11:09:14

Wojtku, czyli używamy tego samego kleju :-). Powodzenia w dalszym klejeniu.

1. Lobo 2011-01-04 18:28:23

Wnętrze kabinki niczego sobie, ale mogłeś pomalować tą szpilkę. Bo tak trochę razi po ślipiach :)

1. Ohotka 2011-01-04 18:50:28

Wojtek bardzo ładnie ...ciekawi mnie jak ci pójdzie obklejanie kabiny ... tylko sie nie śpiesz !

1. paulek 2011-01-04 18:54:19

Zgadzam się z kolegami, bardzo czysto i dokładnie wyszło Ci wnętrze kabiny! jeśli tak dalej Ci pójdzie to wyjdzie cacy model:)

1. Wojok 2011-01-04 21:14:29

[quot]Wojtek93:

Wojok: prawda, ale Ty zawsze musisz za słowa łapać :PP

[/quot]

A tam łapię za słowa,patrzę praktycznie :-) Ale spoko,Wojtek,skóra się przyda...na przeszczepy,gdy pilotowi odstrzelą cztery litery :-)

1. primo 2011-01-06 15:52:17

Staram się żeby wyszedł jak najlepiej.

Nie malowałem szpilki bo mi się tak podoba ;)

W dzisiejszym dniu rozpocząłem robić poszycie. Trzeba było szlifować wręgi, ale nie dużo. Nie wiem czy mój błąd jakiś czy nie?? Nie ma źle. Idzie jeszcze do poprawy. Segment za kabiną nie jest oklejony, bo szparki małe wyszły i koryguję to. To chyba wszystko. Oddaję do krytyki ;)

POZdro :D:D

1. syriusz 2011-01-07 16:36:15

Wojtku wiem, że się starasz. Jest czysto i wg. mnie bardzo dobrze. Te początkowe segmenty (z wnętrzem kabiny) są najtrudniejsze w pasowaniu, przy klejeniu kadłuba. Działaj dalej, jest OK :).

1. syriusz 2011-01-10 17:27:56

Widzę mały przestój w Twojej relacji. Czyżby więcej zajęć w szkole? Pewnie tak, bo wkrótce wystawianie ocen. Pozdrawiam.

Rezultaty 0 - 20 z 100 pozycji
Udostępnij temat: