P-47D-11-RE Thunderbolt |Orlik 7/2006|

1. primo 2011-01-11 08:22:16

Tak, to jest z tym związane - w większej mierze. Może jakaś mała aktualizacja przed feriami będzie :). Na razie skleiłem i poprawiłem te poszycia co w ostatnim moim poście pokazałem i tyle.

POZdro :D

1. frosty 2011-01-11 09:55:34

Fajna wersja Thunderbolta- mówię tutaj o owiewce, którą można bez trudu wykonać niż w tych późniejszych wersjach tego samolotu, w których jest tłoczona (kropelkowa tzw.), zresztą jest tak podobnie z Mustangiem. Gdybym miał go sklejać wolałbym właśnie tą wersję P-47.

1. Lobo 2011-01-12 18:45:24

A mnie bardziej podobają się te z kropelkową owiewką i nie rozumiem dlaczego narzekasz Frosty na te owiewki. Z twoim doświadczeniem te owiewki nie powinny stanowić żadnego problemu.

1. Wojok 2011-01-12 21:05:18

[quot]Lobo:

A mnie bardziej podobają się te z kropelkową owiewką i nie rozumiem dlaczego narzekasz Frosty na te owiewki. Z twoim doświadczeniem te owiewki nie powinny stanowić żadnego problemu.

[/quot]

Upodobania a umiejętności to dwie różne sprawy :-)

1. Lobo 2011-01-12 21:29:42

[quot]Wojok:

Upodobania a umiejętności to dwie różne sprawy :-)

[/quot]

Też racja :)

1. frosty 2011-01-13 09:39:05

Chłopaki ja po prostu lubię to szkło kute stalą.

1. primo 2011-01-27 18:40:25

Siema wszystkim! :)

Udało się przed feriami zrobić aktualizacje. Jestem z siebie dumny hehe ;)

Dzbanek podrósł. Dostał mu się kadłub. Kabinka w pełni sił. Przerwa nie za dobrze wpłynęła na mnie, bo szału nie ma. Trochę to spartoliłem. Przednia część pasowana na sucho, ponieważ jeszcze wał trzeba zrobić. Dorobiłem kanały powietrza, bo nie ma i dziura by była :). Kolor retuszu rozjaśnia lampa. Zobaczymy z naturalnym świetle co będzie. Nie skleiłem w całość kadłuba - taki ze mnie leń :). Doszedłem do wniosku, że nie lubię kleić na jedną wręgę...

POZdro :D:D

Popsułem poszycie i ratowałem się paskiem, przed osloną kabiny. Kanały powietrza. Nit za krótki do roli wału... W swoim świecie :)
  1. Felipe987 2011-01-27 20:03:26

Widzę, że udało się zrobić drążek ;D

1. frosty 2011-01-28 09:07:54

Gute arbeit, kadłub schludnie, czysto sklejony.

He he, na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że na  pokrywie bocznego wylotu nierówno nadrukowano emblemat USAF ale przez to, że jest wysunięty. Fajne opracowanie tego thunderbolta, zwłaszcza cieszą oko te symbole zwycięstw na kadłubie :)

1. syriusz 2011-01-28 11:59:45

Czekałem na Twoją aktualizację i jest. Wnętrze kabiny piękne. Łączenie przednich segmentów idealne. Widać, że bardzo się starasz. Na zdjęciu nr 9 widać przesunięcie znaku USAF. Czy to raczej złudzenie, które powoduje wnęka? Udanego dalszego działania Wojtku.

1. lorki 2011-01-28 12:58:17

Ładnie Ci idzie, ale z tym napisem to złudzenie czy błąd ??:p

1. primo 2011-01-31 12:49:13

Dzieńdoberek w feriowy dzionek :) Pełen zapału do pracy ruszyłem z thundem ;).

[quot]Felipe987:

Widzę, że udało się zrobić drążek ;D

[/quot]

No udało się :D:D

Aby rozwiać Wasze wątpliwości, powiem, że nie ma żadnego błędu z opracowaniu znaku rozpoznawczego lotnictwa USA. To złudzenie spowodowane różnym kątem otwarcia żaluzji (zdjęcia).

Teraz o robocie. Szkielety skrzydeł sklejone. Zajmowały one połowę miejsca na tekturce hehe. Było co sklejać. Wystąpił mały błąd. Części 32g, 32m i 32i P oraz L musiałem skrócić o jakieś 2 mm. Jeżeli by tego nie zrobić to poszycie wewnętrzne wnęk podwozia będzie miało białe pola. Skracać należy przy pomocy części 33a P, L (wewnętrzne poszycie) żeby wszystko ładnie dociąć.

Kolejnym etapem będzie oporządzenie skrzydeł i poszycie.

Pan dzięcioł poprosił o fotkę ;).

POZdro :D:D

To są te żaluzje.
  1. frosty 2011-01-31 16:15:11

Ale żółciutkie klocki lego,.....   a nie! To Wojtek skalper świetlny od Lorda Vadera pożyczył...

PS. Mój kot przeżywa ciężkie chwile kiedy na parapecie usiądzie taki ptaszek.

1. primo 2011-01-31 18:42:31

[quot]frosty:

PS. Mój kot przeżywa ciężkie chwile kiedy na parapecie usiądzie taki ptaszek.

[/quot]

Bynajmniej nie ma takiej miny jak tez ze Shreka :). Już widzę jakich drgawek dostaje hehehehe :D:D.

1. Felipe987 2011-01-31 21:07:33

Mam pytanko co do żółtego retuszu: to jest jakiś gotowy kolor czy mieszałeś? Brakuje mi właśnei tego koloru, a Twój wydaje się być trafiony :) Już niedługo bonanza na studiach dobiegnie końca  i mam nadzieję Cię podgonić :P

1. bombel 2011-01-31 22:03:22

Wojtek, bardzo ładnie Ci idzie :) U mnie czterdziestka siódemka może kiedyś doczeka sie na swoją szanse, pukico to tylko współczesne samolociki. A jak tam B-1 planujesz go skończyć ?

1. jacek 2011-02-01 12:23:47

modelik ladnie ci idzie, aczkolwiek troszke kadlub ci sie za bardzo niezgral , ale nie jest zle . ale kurcze ten dzieciol jest cudowny !!!! zazdroszcze ci takich gosci

1. Lobo 2011-02-01 20:24:01

[quot]frosty:

Ale żółciutkie klocki lego...

[/quot]

Też tak pomyślałem zanim otworzyłem miniaturkę zdjęcia :) A tak w ogóle to niezłe tępo masz Wojtku. Chyba ten model dobrze Ci leży :)

1. Ohotka 2011-02-02 20:43:09

walczysz dzielnie :D  tylko przypadkiem sie nie spiesz bo szkoda by było :D cos popsuc po drodze ....

co jak co model wcale niejest taki prosciutki :D

pozdro

1. Wojok 2011-02-03 21:43:06

Hejka.Dzięcioł pierwsza klasa-wyszedł Ci super.Elegancko wyszpachlowany i trafiony retusz.Wogóle nie widać łączeń na kadłubie.Nie leży mi tylko ten czerwony dodatek do zimowego kamuflażu.Geometria też spoko,tylko że nie zwróciłeś uwagi na to,że Dzięcioł powinien mieć jedną nóżkę bardziej :-) No a samolot,hmm...też ładnie Ci z nim idzie,ale tu już obserwuję spadek precyzji w porównaniu z Dzięciołem :-) Starej się bardziej :-)

Rezultaty 20 - 40 z 100 pozycji
Udostępnij temat: