1. Perfidniak 2024-04-26 23:50:41

    Cześc Wszystkim,

     

    Kleję od parunastu lat, ale z dośc długimi przerwami i raczej sporadycznie. Niemniej jednak podglądam i podziwiam Wasze wyczyny modelarskie od paru lat anonimowo i doszedłem do wniosku, że do tego forum chyba mi najbliżej tematycznie

     

    Sklejam pojazdy cywilne i raczej w standardzie - staram się z niego wycisnąć jak najwięcej, brak zmysłu plastycznego  oraz czasu skreśla na razie u mnie waloryzację.

     

    Pierwsza galeria pewnie niebawem - jak tylko odkryję/albo ktoś podpowie jak wstawia się zdjęcia na forum 

     

    Pozdrawiam wszystkich

  1. PAN-KARTON 2024-04-27 07:20:47

    Cześć Perfidniak'u, witamy na najlepszym forum Modelarzy kartonowych w Euroazji i pozostałej części globu.

    Temat wstawiania zdjęć klepany był już Xxx razy ale dla nowo przybyłych, proszę :

    Co do wstawiania zdjęć, na forum, to najpierw piszesz tekst, zapisujesz go, wchodzisz jeszcze raz w "obrazki" i dodajesz. Tu masz dokładniejszą instrukcję:

    http://kartonowki.pl/forum/temat/3598,poradnik-dodawanie-modelu-zdjec-do-modelu-zdjecia-glownego-modelu-zdjec-do-postow-jak-zrobic-aktywne-linki-dodawanie-plikow-pdf

    dzięki wpisowi od AndDi.

    Acha, nie działa... Za wiele ktoś pousuwał fajnych informacji z tego forum... SZKODA !

    Trochę inaczej robi się to w relacji trochę inaczej we własnej galerii. Ale jak poznasz tajemnicę w jednym przypadku poleci z górki.

    Zakładasz relację z budowy - "dodaj relację" wypełniasz i klik.

    Wprowadzasz tekst, informację, swój przekaz... klik

    i teraz : "podejmij akcję"

    "obrazki"

    "wstaw nowe obrazki" - wstawiasz ze swojego katalogu po przez

    "dodaj plik" najlepiej do 1 Mb w rozdzielczości około 100dpi, forum i tak Ci je zmniejszy ale większe niż 8Mb rzadko wchodzą i zapychasz trochę serwer.

    "rozpocznij transfer"

    Zielony pasek u dołu ekranu - "załaduj zdjęcie"

    "powrót" i są

    Brzmi skomplikowanie ale, przywykniesz w 5 minut . Musisz potrenować z kolejnością, jeśli jest ważna... Ja wstawiam po jednej sztuce i wówczas układają się tak jak ja chcę. Grupowo potrafią zgubić planowany szyk.

    Inne "akcje" działają bardzo podobnie jak coś to pisz !

    Tu jest wielu perfidnie pomocnych facetów. Płci pięknej, aktywnych brak - jaka antyseksmisja czy co ? Czekamy na galerię, będzie miło karnąć się cywilnymi modelami.

  1. AndDi 2024-04-27 21:44:25

    Cześć Perfidniak,

    ciekawy nick , postaramy się nie być perfidni jak i Ty nie będziesz (chociaż teoretycznie już jesteś).


    Chętnie popatrzę na te cywilne modele.

    Kolega podał Ci instrukcję jak się dodaje w Relacjach zdjęcia, a Ty chcesz do Galerii. W zasadzie jest podobnie z tym, że startujesz jak jesteś zalogowany z poziomu Galerii i tam klikasz "Dodaj model". Przechodzisz przez wszystko i na końcu dodajesz fotki. Zauważ, że można też dodać oddzielnie fotki warsztatowe - z produkcji modelu.

    Kiedyś w Kafeterii były instrukcje i to z obrazkami, ale Admin w szale sprzątania i odchudzania serwera je usunął, zresztą jak i wiele innych ciekawych tematów i podpowiedzi

  1. tulipan740i 2024-04-27 23:16:31

    Witaj na forum.

    Życzę dużo frajdy z hobby i samych udanych modeli. 

  1. SlawekH 2024-04-28 13:48:08

    Witamy, na najlepszym forum modelarskim EVER 

  1. Perfidniak 2024-04-28 23:48:39

    Dziękuję Wam za przyjęcie 

     

    Co do wstawiania zdjęć to szukałem właśnie jako lupka i przeglądając tytuły w poszczególnych działach -  wiem że zawsze pada odpowiedź że było wałkowane , będzie też dla innych co tu zajrzą. Dziękuję za podpowiedzi.

     

    AndDI - mimo Nicku pokojowy ze mnie czlowiek.

  1. Kikol77 2024-04-30 09:44:42

    Witamy na forum :D

  1. Jacek-KP 2024-04-30 15:50:28

    Cześć. Witam w Klubie Maniaków Kartonu (tak go nazywam). Ja też kleję z przerwami. Praca, obowiązki i na hobby brakuje czasu.
    Czekam na twoją pierwszą relację. Daj się poznać.
    Pozdrawiam - Jacek.

  1. Perfidniak 2024-05-06 23:12:09

    Dziękuję za powitanie :)

     

    Jeśli chodzi o relację to kleje chyba zbyt wolno i rzadko żeby było sens zakładać - to byłby temat dla mocno wytrwałych widzów :). Mam też zbyt słabe warunki żeby robić zdjęcia na bieżąco.  Galerie na pewno będą :).

     

    Pozdrawiam

  1. Jacek-KP 2024-05-09 14:16:07

    Nie przejmuj się - rób zdjęcia choćby telefonem. Warto zakładać relacje, bo możesz liczyć na podpowiedź albo na "poklepanie po plecach". Jedno i drugie dopinguje do pracy. A jeśli chodzi o częstotliwość pracy to mnie i tak nie pobijesz. Moje relacje rozkładam w czasie na wiele miesięcy. Takie mam tempo pracy. Czasem coś skleję na szybko, ale to najczęściej jakieś proste "przerywniki".

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji
Udostępnij temat: