Centurion Shot Kal Gimel.

  1. Zbyszek001 2023-10-14 15:10:48

    Witojcie witojcie.

    Leopard juz sie kończy. Na tapecie jest mała łódeczka. Taka na wolny czas, to biorę sie za kolejny projekt który chodził za mną od bardzo dawna.

    Izraelski Centurion Szchot Kal wersji wyposażenia Gimel. Nie ma takiego modelu kartonowego.

    Zbuduje go posługując się elementami z GPM Cnturiona MK3. Tu będzie kadłub koła wieża w podstawowym zarysie. Od M60 skopiuje pokrywę silnika. Oczywiście wszystko trzeba przerobić. Oraz zaprojektować od nowa całość wyposażenia kadłuba i wieży.

    Dodam, że posiadam obydwa modele i centuriona i M60. Zakupione, żeby nie było że piratuje . Ja nie z tych co okradają firmy modelarskie.

    Na początek przedstawię ogólnie wygląd czołgu. A potem powoli pokażę co i jak robię, co zmieniam co poprawiam i co sam kombinuję.

    Ponieważ jak cześć z Was pamięta popełniłem Centuriona w wersji MK 2 z wojny w Korei, zatem trochę mam już doświadczenia z tym typem czołgu.

    To będzie mój czwarty czołg IDF, tutaj dodam, ze planuje zbudować Merkavę MK 2 może mk 3. Ale to przyszłość.

    Na teraz kilka fotek zapoznawczych i trochę budowy początkowej.

    Nie będę mocno opisywał co robie, więcej fotek, jak kogoś cos zainteresuje lub będą uwagi, piszcie.

    szchot kal gimel w całej okazałości szchot kal w Palestynie podobnie jakies ujecie z walk ulicznych okładka GPM Centurion mk3 okładka M60
  1. PAN-KARTON 2023-10-14 21:24:49

    Zbyszek idzie "czołgiem" kolejny raz będzie na co popatrzeć. SUBik i czekam !

  1. tulipan740i 2023-10-14 22:03:33

    Zbyszek, wyszukujesz sobie oryginalne tematy pancerne jak Szaman lotnicze.  Z ciekawością będę śledził relacje. Kibicuję. Na FB widziałem Namera, ale z plastiku. W kartonie go chyba nie wydali a Merkava raczej za bazę nie posłuży jakbyś się chciał na niego zdecydować. 

  1. Zbyszek001 2023-10-14 23:47:22

    Puma Aszchalit numer to mega tematy. Ale w kartonie ich się nie uświadczy. Mają jedną zaletę podwazia czołgów 

    Centurion t 55 i merkavy 4.

    Moim zdaniem w takim.prxypadku do zrobienia.

    Aleto pieśń przyszłości. 

    Jest tyle do zbudowania.

  1. Zbyszek001 2023-10-15 13:14:33

    Pierwsze podrygi. Nie ma laserów do centurion z gpm. Ale kadłub jest dość prosty. Tylko ze za drugim razem. Jest dobrze spasowany ale wymaga pewnej kolejności. 

    Trzeba pomyśleć z przednia płytą ona hest wklejana w wannę z bocznych oklein i dolnej a sama ma 1 mm. Zatem te okleiny muszą wystawać inaczej byłoby kiepsko. Szczególnie w standardzie. Pokaże na zdjęciach.

    Nie wiem jak tyłem z racji ba przeróbki z innym silnikiem. Czy czadem nie było zmian w konstrukcji jadluba.

    Tu pos ukam wytłoczek modeli z plastiku i popatrzę czy są zmiany i jak duże. Z rysunków nicnie wyczytam.

    Tył na razie musi poczekać Na szczęście Żydzi nie zmienili w szot kal wyglądu pancerzy bocznych Dół i resztę oklejek wzmocniłem nomen omen kartonem z dużego formaty kalendarza ściennego. Jest cienki i sztywny To widok wklejonej przedniej płyty Płyta przednia z góry widać zadaną grubość
  1. Zbyszek001 2023-10-15 14:56:27

    Tylny wlot powietrza.

    No na szczęście zmian w tylnym.pancerzu nie ma zatem. Na spokojnie robimy ba razie z wycinanki.

    Teraz pancerz boczny wystający poza pancerz tyłu. Pogrubiamy 1mm i wklejamy. Razem z klejem pogrubionym oklejka będziegrubosc  2 mm czyli ok.

  1. Zbyszek001 2023-10-15 17:49:46

    Przedział silnika. Niewiele pasuje z m 60. Tylko sam zarys . Reszta jest na płasko wydruk. Trzeba to wszystko orzerobic. A pokrywa poziom zgodności 15%. Cała reszta do przerobienia i wykonania samemu. Ale teraz mysze zmajstrować szkielet wieży. I przymierzyć czy wszystko mi się zmieści. Masa obłości. Nic prosto i równo.

    Łączę się w bólu z tymi którzy budują skopane modele.

    No i oczywiście. Zdjęcia tyłu jskue miałem były id zwykłego szota.

    Teraz cyknąłem szot jął gimel i cały tył do przerobienia. Nie wiem czy czasem nie trzeba będzie czołgu skrócić .

    Wyrysowałem układ przedziału. I teraz trzeba dopasować oanele boczne Pokrywa przedziału. Piękna d**a czołgu. Co nie że inna niż w modelu Zadek kartonowy. Chce się wyc że człowiek może być taka duża wołowa
  1. Zbyszek001 2023-10-15 23:54:00

    Więcej czasu spędzam nad siedzeniem w internecie i szukaniem wiedzy niż nad klejeniem.

    Zadek poprawiony. I lewą stroną częściowo uzupełniona. Mówię o pokrywie silnika.

  1. PAN-KARTON 2023-10-16 03:04:31

    Więcej czasu spędzam nad siedzeniem w internecie i szukaniem wiedzy niż nad klejeniem.

    Zbyszek001


    Nie jesteś osamotniony w takim cyklu sklejania. Postawiłeś sobie zadanie wymagające !

  1. Zbyszek001 2023-10-17 09:32:48

    Zadek poprawiony i po szpachli wstępny szlif. Jeszcze na gładko a potem podkład najpierw na cały kadłub. Potem dopiero wyposażanie. 

  1. tulipan740i 2023-10-17 10:17:27

    Zadek poprawiony i po szpachli wstępny szlif. Jeszcze na gładko a potem podkład najpierw na cały kadłub. Potem dopiero wyposażanie. 

    Zbyszek001


    Podkład najpierw potem dobrze całą bryłę przeszlifuj a dopiero wyposażenie. Podkładem wypełniającym malujemy nie po to, żeby tylko  zmienić kolor czy zaimpregnować papier (chociaż ja do impregnacji go nie używam) a głównie po to, żeby uwydatnić babole i dokładnego szlifowania. Tak samo z detalami. Pomaluj detale podkładem i zanim przykleisz do kadluba to dokładnie przeszlifuj. Po przyklejeniu ich już dokładnie nie wyszlifujesz. Jak będziesz malował i szlifował kolejne części a dopiero je przyklejał w całość to czołg nabierze nowej jakości. 

  1. Zbyszek001 2023-10-17 12:42:27

     


    Podkład najpierw.....

    tulipan740i


    Jak pamiętasz już o tym gadaliśmy w drodze do Chełmna. Tak właśnie pierwszy raz idę wytyczoną przez Ciebie drogą.

     

    A teraz początek gąsienic. Trzy ogniwa czy jest ok i zabieramy się za wycinanie i dłubanie w sumie potrzeba Raptem 3 w okolicy 3 miesięcy. Ok dam rade

    Pierwszy etap. Na to ostroga od środka grzebień.
  1. SlawekH 2023-10-17 13:08:47

    Ja Was podziwaim, pancerniakow, za cierpliwosc przy robieniu gasienic. Ja tylko moge sobie wyob razic ogrom pracy przy wykonywaniu tych wszystkich ogniw. 

  1. tulipan740i 2023-10-17 13:24:59

    Pamiętam. To teraz tylko dokładny szlif i heja

  1. Zbyszek001 2023-10-31 11:42:35

    Pamiętam. To teraz tylko dokładny szlif i heja

    tulipan740i

    Będzie psik. Dlatego nie wklejam ostróg na ogniwa.

    Miałem pytanie żeby lopatologicznie pokazać budowę gąski.

    Jedziemy opis czynności pod zdjęciem.

    Robię po 5 sztuk żeby się nie zanudzić a widać postepypo zrobieniu obydwu gąsek po 220 ogniw psikam podkładem. Szlifuje naklejek ostrogi od zewnątrz a od środka grzebień 

     

    Wycięte 5 sztuk Zwijamy koncowki I sklejamy dookoła drutu Zwijamy w połowie na wycięciach Sklejamy na druciku Wycinam otwory na żeby koła napedowego Wycinam takie elementy 2,3mm długosci 2mm wysokości. Grubość 0,5 Używam tego kleju Element wklejony Widać jaki drobiazg po 2 sztuki na ogniwo Lekko wygonam Oklejam boki ogniw ściętym  nad wypukłość z drutem Teraz 6 takich samych Najpierw oklejam otwory Potem środkowe wzmocnienia 5 ogniw czekam jak wyschnie Wysuwam drutu załączam ogniwka I łącze dtutem Wszystkie do kupu I są już 2 paski razem 90 ogniw.
Rezultaty 0 - 15 z 15 pozycji
Udostępnij temat: