Parowóz Ol49 i parowozik Px48, skala 1:45

  1. Arturo 2018-11-28 21:03:06

    Helo!

    Żeby nie było, że zajmuję się tylko skomplikowanymi modelami to podłubałem przy Ol49. Zrobiłem... hmmm... coś z przodu :-) Nie mogę zlokalizować części, z których robi się podstawy pod światła, cz. 122. No i dokumentnie spaprałem dolny środkowy stopień. Źle się wygiął, a maltretowanie go miało coraz gorszy wpływ na jakość ryfli :-)

    Szczerze mówiąc czuję zmęczenie tymi dwoma modelami :-) Duży co rusz bombarduje problemami do rozwiązania. Nad małym ciąży jakieś fatum, bo co rusz coś knocę :-)

    Jutro lub na dniach pierwsze malowania aerografem. Oczywiście podzielę się efektami, nawet kiepskimi :-)

  1. Arturo 2019-01-05 19:34:59

    Helo!

    Od mojej ostatniej aktualizacji minął rok, 2018. :-)
    No to jestem po pierwszym w życiu użyciu fukawki. Malowało się całkiem przyjemnie, ale nie obyło się bez błędów i już wiem co i jak, a także jak ich unikać :-)
    Tam gdzie nie domalowałem to poprawiałem pędzlem. Muszę sobie zanotować na przyszłość, że lepiej to robić przy dobrym świetle. W każdym razie, gdy będę robił brakujące elementy podwozia w Px to poprawię poprawki malowania :-)
    Olka jak zawsze mnie denerwowała, ale tym razem to przesadzała :-) Pomalowałem, po czym stwierdziłem, że piasecznice są źle ustawione i je odkleiłem. Następnie w męczarniach ustawiłem i ostatecznie... jest błąd z ostatnią parą :-) Poprawię, albo i zostawię tak, a co! :-)

    To szczęśliwego nowego roku wszystkim! :-)

  1. Fokus 2019-01-05 21:40:32



     stwierdziłem, że piasecznice są źle ustawione i je odkleiłem. Następnie w męczarniach ustawiłem i ostatecznie... jest błąd z ostatnią parą :-) Poprawię, albo i zostawię tak, a co! :-)


    Arturo


    Gdybyś nie powiedział że coś jest nie tak, to nikt by nie wiedział. Zostaw tak jak jest. Moim zdaniem jest okey. Jedyny błąd jest taki, że robisz dwa modele jednocześnie. Ale chyba wszyscy co jakiś czas tego doświadczamy 

  1. Arturo 2019-01-05 23:00:12

    Też od jakiegoś czasu myślę, że robię źle :-)

    Z drugiej strony w głowie układają się kolejne zestawy do zrobienia :-)

    (Mimo wszystko chyba trzeba się skupić na jednym i wtedy jakoś to pójdzie)

  1. AndDi 2019-01-06 08:58:30

    No i pięknie, a na dodatek dwa razy pięknie

  1. Maciejesław 2019-01-09 10:49:30

    Nom, na twoim przykładzie widać, że przesiadka na aerograf to bardzo dobry pomysł. Kocioł wygląda znacznie lepiej niż w poprzednich modelach.

  1. Arturo 2019-05-31 19:44:57

    Malutka aktualizacja :-)

    Dłubię tender w Ol49, jeszcze trochę jest do zrobienia, więc kiepskie zdjęcia robocze.

    Wykonałem resory, pracuję nad ramami wózków, "pouzbrajałem" tender i zrobiłem harmonijkę, która jest między parowozem, a tendrem. Wyciąłem w niej otwór, nie wiem po co, by mieć więcej roboty :-)

  1. Zygfryd 2019-05-31 21:16:12

    Jak ja podziwiam "parowozowców". Sam bym chciał kleić parowozy, ale jakoś nie czuję się na siłach. Może gdybym miał aerograf to bym próbował... Bo malarz ze mnie jeszcze kiepski :)

  1. Arturo 2019-06-01 05:39:36

    Nie ma tu nic szczególnego. Jak wszędzie - walce, prostopadłościany, paski i kilka bardziej skomplikowanych elementów układu jezdnego :-)

    Swój pierwszy parowóz retuszowałem, nawet nity zrobiłem. Poza tym ja też nie umiem malować, a robię. Najtrudniejszy jest pierwszy krok :-)

  1. Zygfryd 2019-06-01 20:30:00

    Na początek oferowano mi lokomotywki bezpaleniskowe. I wiem, że kiedyś na pewno się zmierzę z tematem parowozów. Ale póki co, korzystam z Agromodels'ów póki jeszcze są... Mnie to właśnie jakoś te malowanie przeraża, a widzę, że w standardzie ciężko taką lokomotywę "ulepić" 

  1. Arturo 2019-07-05 18:52:13

    Znowu wiele nie przybyło, ale... i tak pokażę :-)
    Tender stanął na kołach i przymierzyłem harmonijkę :-D
    Jeszcze kilka rzeczy trzeba poprawić, zdaję sobie sprawę. Nie wiem czy to zrobię ;-)

     

  1. Fokus 2019-07-05 20:37:02

    Niewdzięczna robota. Robisz dwa modele ( parowóz i tender ),łączysz to w całość ... i masz tylko jeden model. Gdzie zniknął drugi? 

  1. Arturo 2019-07-05 20:58:51

    W sumie pełen zestaw to 4 modele, a wyjdą dwa 

    Rzeczywiście! Gdzie tu sens? Trzeba robić tylko tendrzaki:-D

  1. NIUNIA 2019-07-07 21:09:18

    A z czego zrobiłeś podłogę w środku (chodzi mi o tą drewnianą)?

  1. Arturo 2019-07-11 14:49:14

    Fornir :-)

  1. Arturo 2019-08-11 20:31:06

    Pomalowałem tender i wózki. Przymierzyłem :-)
    Odcisk, wiem - widzę, poprawię :-)

    No i nie wszędzie wyszło mi malowanko, ale nadal się uczę :-)

  1. Arturo 2019-09-28 21:33:34

    Kolejna mikro aktualizacja :-)

    Skończyłem wózki w tendrze. W trakcie budowy okazało się, że pominąłem jeden istotny element dla ustawienia resorów. Musiałem kombinować, by je jakoś tam umieścić i wyszło jako tako.

    Zrobiłem też sprężarkę. Mój wrodzony astygmatyzm ciągle mówi mi, że jest krzywo, a ja poprawiam i poprawiam, aż jest bardzo krzywo :-)

    Dodam jeszcze do niej kilka przewodów.

    A, no i zacząłem dłubać przy wyposażeniu budki :-)

    Póki co pogrzebię przy mniejszym czajniczku :-)

     

    Coś mi zdjęcie obraca :-(

  1. Arturo 2019-11-11 10:26:15

    Cześć i czołem :-)

    Tym razem na macie jest Px48. Skończyłem nadwozie tendra. Tabliczki przyklejone na małą kropelkę kleju - służą tylko do maskowania, użyję leserowych :-) Nity to kulki bga 0,4 mm.

    Po położeniu podkładu pewnie wyjdą poprawki :-)

    Aktualnie dłubię przy wnętrzu budki, a także robię model na konkurs "Nie dla leniwych" ze strony kartonowakolej.pl - zachęcam do udziału :-)

     

    PS. Nie da się już z telefonu zdjęć dodać?

  1. primo 2019-11-13 19:00:00

    Hejka, kulki czym kleiłeś, kropelką?

    Przed dodaniem zdjęć ustaw na przeglądarce wersja na komputer. Powinno działać.

  1. Arturo 2019-11-14 22:24:57

    Ustawiam wersję na komputer, ale tym razem nie działało, wywala błąd. Możliwe, że wina telefonu. Jest dość stary.

    Kulki przyklejam na zwykły klej wodny - BCG, o dziwo trzymają się. Potem psikam podkładem i następuje weryfikacja, które są dobrze przyklejone. Odpadają pojedyncze, ale to też nie zawsze. Podkład wyschnie i już nie odpadają w ogóle :-)

Rezultaty 80 - 100 z 121 pozycji
Udostępnij temat: